יסוד אחוזה - בי

בית הספר הריאלי העברי בחיפה
יסוד אחוזה – מדעים, טכנולוגיה ומנהיגות
קריית ספר 25, חיפה 3467644
טל: 04-8243937 פקס: 04-8260337
[email protected]

יסוד אחוזה - בי"ס למדעים, טכנולוגיה ומנהיגות

מנהלת: איילה יהודה

אני מאמין

סניף יסוד אחוזה רואה את עצמו כבית לקהילה – תלמידים, מורים וצוות, הורים ומשפחות.

אנו רואים את התלמיד במרכז העשייה ובונים את תוכניות הלימודים בהתאמה לשלב ההתפתחותי בו מצויים התלמידים הצעירים.

בכיתות היסוד לומדים התלמידים דרך התנסות בכל החושים ובשילוב של משחק, עבודה, למידה ויצירה.

אחד היעדים שלנו הוא לחבר את הנעשה בביה"ס למציאות ב"עולם האמיתי" ולהקנות לתלמידים את המיומנויות החיוניות לחיים במאה ה-21.

אנו מעוניינים לפתח אדם עצמאי, סקרן וחקרן, תקשורתי ומוביל חברתי בעולם משתנה.

אנו שומרים על תקשורת שוטפת ואיכותית עם הקהילה שלנו בערוצים מגוונים: שיחות אישיות עם תלמידים, שיח הערכה של מורים עם תלמידים והורים, דיווחים יומיומיים במייל אודות הנעשה בכיתה, עלון של "עדכונים לסופשבוע" הנשלח להורים בכל יום שישי ומספר על הנעשה בביה"ס- אתגרים והזדמנויות, קיום מפגשים תקופתיים על כוס קפה עם הורים המעוניינים להשמיע ולשמוע בכל עניין, ועדות משותפות להורים ומורים בנושאים רלוונטיים ועוד.

אנו מכבדים כל פרט ומתייחסים אליו כיחיד ומיוחד ומאמינים כי למען השלומות של כל אחד (ה Well Being) יש לטפח את התלמיד בשלושה ממדים: פרט, חברה, דעת.

פרט – אנו מקיימים פעילויות סדירות להיכרות אישית עמוקה עם תלמידינו- שיחות אישיות, שיעורים חברתיים בקבוצות קטנות, העצמת כל פרט בהתאם לכישוריו והבאת הכישורים לידי ביטוי בפני החברים בביה"ס. תהליכי הערכה ומשוב המיועדים לקידום התלמידים, עבודה באופן יחידני ובקבוצות קטנות לחיזוק ולהעשרה. צוות הפרט הרחב שלנו כולל מורות שילוב והוראה מתקנת, יועצות ופסיכולוגית וכולן נפגשות ביחד עימי, מנהלת ביה"ס וביחד עם הרכזות והמחנכות הרלוונטיות כדי לדון בכל אתגר ולבנות תוכנית אישית לכל ילד הזקוק לכך.

חברה – אנו רואים בהשתלבות החברתית תנאי ראשון והכרחי להצלחה בביה"ס. אנו מקדישים זמן רב לפעילות חברתית ולהקניית מיומנויות חברתיות והתנסות בהן למען שכלולן. הדבר נעשה במסגרת שעת חיברות מיוחדת בכיתות א שעורכות היועצת והמחנכת, שעת מפג"ש (משחק, פגישה, גיבוש ושעשוע) שהיא שעה שכבתית המיועדת להעמקת ההיכרות של תלמידי השכבה בינם לבין עצמם, שעת חברה שבועית ושעת מנהיגות המרחיבה את התוכנית החברתית. בנוסף כל תלמיד לוקח על עצמו תפקידים החל מכיתה א ותורם לקהילה בתוך ביה"ס ומחוצה לו.

דעת – אנו מטפחים לומד עצמאי השותף באופן פעיל בתהליך הלמידה וההערכה שלו, לומד מיומנויות של ויסות עצמי ותכנון ומגוון של מיומנויות אקדמיות. בדרך הלמידה המשולבת פרויקטים התלמיד פעיל בתהליך הלמידה ומתנסה בעבודת צוות, עמידה מול קהל, חקר, שאילת שאלות והכנת תוצרים. יום הלימודים הארוך מאפשר לחשוף את התלמידים למגוון תחומי דעת ונושאים.

אני מאמינה כי היחס לפרט, תחושת הבית, הצוות המקצועי המסור והחם שלנו, ותחושת השותפות שאנו מטפחים בקהילה, תורמים להעצמת התלמידים שלנו ומיצוי היכולות שלהם.

מוזמנים להיכנס לפייסבוק שלי ולעקוב אחר פעילויות מגוונות מדי יום בסניף יסוד אחוזה.
לכניסה לחצו כאן >>.

איילה ז"ק יהודה
מנהלת כיתות היסוד באחוזה