אירועים וטקסים במטו"ס

ארועים וטקסים במטו"ס: סדר פסח, טיול אביב, טקס יום השואה ופעילות שגרירים ביום הזיכרון.

  • כמיטב המסורת, סדרי פסח שכבתיים וכיתתיים חגיגיים במיוחד נערכו לפני היציאה לחג. בחולצות לבנות, מצות ושאר מזונות מתוקים מצלחת הפסח הועלו על השולחן, כל זאת לרקע שירי פסח, חלקם מקוריים וחלקם מסורתיים מההגדה.

  • פעמי האביב ניכרים בכל, השמחה רבה, אך מה עם 'עניי עירך'?!
    על-מנת לאפשר גם למשפחות הנזקקות לקיים את מצוות החג, ולערוך את ליל הסדר כהלכתו, התגייסנו גם השנה, לצד עשרות בתי-ספר בעיר חיפה, לטובת הנצרכים בקהילה. מצרכי מזון נאספו בסיועם של נציגי מועצת התלמידים במהלך השבועיים שקדמו ליציאה לחופשה.
  • כמדי שנה בין פורים לפסח, בין טפטוף לפריחה, יוצאות כל משפחת מטו"ס, תלמידים: מורים והורים לטיול האביב המסורתי. טיילנו ב"שוויצריה הקטנה" ובאזור נחל כלח, דרך נחל גלים ודרך השביל האדום. את הכיתות ליוו תלמידי כיתות ט' בפעילויות שונות ומהנות. את הטיול סיימנו בחניון מבוא נחל כלח בטקס, בהובלת תלמידי כיתות ח', לזכרם של תלמידינו של תלמידינו אביגיל לייטל ויובל מנדלביץ' ז"ל, שנהרגו בפיגוע בקו 37 בשד' מוריה בשנת 2003.

  • טקס יום השואה השנה נערך בהובלת תלמידי כיתות ח'. באמצעות סיפור משפחתי נוגע ללב,
    העבירו התלמידים רגעים וזיכרונות חשובים לתלמידי מטו"ס. לצד השיח בכיתות ובקבוצות החניכה, זכו התלמידים להיפגש עם ניצולת השואה ציפי קראוס ולמפגש ועם אילן כץ, אביו של גלעד כץ שסיפר על אביו, ניצול השואה מנחם כץ ז"ל.
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *