אצלנו באשכול הגנים

ריאלי גן
 • גינה לימודית אקולוגית – בגן הירוק
  צוות האשכול השתתף בהשתלמות אשכולית בנושא גינה לימודית אקולוגית שהינה גינה לימודית, הכוללת סביבה הטרוגנית עם מרכיבים שונים שמאפשרים יחסי גומלין של צמחים ובעלי חיים וחווית למידה ייחודית. לאחר ההשתלמות הקמנו גינה שכזו בכל אחד מגני האשכול, וכעת יש לנו גינת ירק לצד פרחי בר וערוגת תבלינים. הגינה מהווה מרחב פעילות משמעותי לילדים. היא משרה שקט ושלווה, מנקה את האוויר ומפחיתה רעשי סביבה. זהו מרחב שנותן מענה לצרכים מגוונים של הילדים לפעילות לבד ובצוותא. הגינה דינאמית, מתפתחת ומשתנה בהתאם לעונות השנה.

%d7%92%d7%99%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99%d7%aa

 

 • הוראה מותאמת בגן
  מתן מענה לשונות של לומדים, כיעד פדגוגי, ממשיך להיות מרכיב חשוב בעבודתנו בגנים. במהלך החודשים הראשונים, מיד לאחר חגי תשרי, עמל הצוות על עריכת מיפויים אישיים לילדי הגנים, על פי גיל. המטרה היא להכיר את יכולותיו של כל ילד, את חוזקותיו וחולשותיו, את סגנון הלמידה שלו. בסיום איסוף הנתונים נפגשנו בישיבה סניפית וערכנו מיפוי של כל גן, חלוקה לקבוצות ובניית תכנית עבודה. לקראת סוף החודש יחלו בגנים בלמידה בקבוצות קטנות, או בהוראה אינדיבידואלית, על פי צרכים אישיים.
 • טיולים
  במהלך חודש נובמבר יצאו הגנים חורש והדרים לשמורת אפק, בליווי הדרכה מהגדנ"ע. שם התוודעו הילדים לתופעות הטבע הייחודיות במקום, לקשר שבין עונות השנה ליצורים החיים והצומחים בשמורה, ובעיקר נהנו מהאוויר הצח.
  ילדי ניצנים בילו בהנאה בכפר ברוך באתר "ברווזים בכפר", שם למדו על מעגל החיים של האפרוח (מביצה עד לתרנגולת).

%d7%91%d7%a8%d7%95%d7%95%d7%96%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%9b%d7%a4%d7%a8

 • הקשר עם סניפי בית הספר
  1. שעת סיפור שבה מגיעים תלמידים כיתות ה' מיסוד אחוזה לשני הגנים הבוגרים: "חורש" ו"הדרים", החלה בחודש נובמבר. ילדי הגנים קיבלו בהתרגשות את הילדים הבוגרים למפגש ראשון סביב סיפור ילדים. וזוהי תחילת של פעילות נפלאה שתמשך כל השנה.
  2. שעת סיפור גם לקטנים מ"ניצנים": השנה התחלנו בשעת סיפור לקטנטנים שלנו, שתתקיים בספריית בית בירם החדישה והמזמינה. ילדי י"ב מגיעים לגן, ומלווים את הילדים הצעירים אל הספרייה, לשעת סיפור מחבקת. תודה ללאה גוטמן על היוזמה ולג'ני קוגן מנהלת הספריה, על קבלת הפנים.
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *