הסרת הלוט מהשלט לזכרו של דודי זהר ז"ל בבית בירם

בטקס מרגש, שנערך בבניין פרת – הבית של קבוצת "גלקסיה על שם דודי זהר", הוסר הלוט מהשלט לזכרו של דודי זהר ז"ל, טייס מסוקי קרב, אשר נפל בתאונת אימונים באוגוסט 2017.
על השלט מצוטט דודי בדבריו: "מי שהגיע לטופ, נולד מוכשר אבל עבד קשה מאוד, כישורים זו נקודת פתיחה טובה, מפה זה תלוי בעבודה, בהדרכה, בליווי ובאמונה".

דודי היה בוגר בית הספר הריאלי, יו"ר ועד ההורים ומייסד קבוצת הרובוטיקה ביסוד אחוזה. בטקס המרגש נכחו בני משפחת זהר וחברים, נציגי חברת אלביט ובראשם יורם שמואלי, מנכ"ל חטיבת כלי הטיס ובוגר ביה"ס, חברי קבוצת הגלקסיה ע"ש דודי זהר, הורים, מורים והמנטורים של הקבוצה.

עליזה זהר, אימו של דודי,  הציגה במילותיה המרגשות של אם, אשר מצליחה לראות בתוך הכאב גם את האור, את הפירוש המיוחד שלה לשם הקבוצה, "גלקסיה על שם דודי זהר": גלקסיה – מבנה סדור, הגדול ביותר ביקום.זהר – תופעה מרשימה של אור מנצנץ במרחב.

לאחר הטקס, יצאו חברי הקבוצה יחד עם ג'קי זהר, אביו של דודי, לסיור בשלושה אתרים של חברת "אלביט מערכות" שם עבד זהר ז"ל. בכל אחד מהאתרים קיבלו את פני המשלחת אנשים מהשורה הראשונה, וניכר היה שכולם לוקחים את הביקור מאוד ברצינות ומתרגשים לארח את הנוכחים.

"חשנו את התרגשותם של האנשים שהכירו אישית את דודי. חלקם אף אמרו שהביקור נותן הרגשה כאילו "משהו מהאנרגיה של דודי נמצא איתנו", מספרת תרצה הוכברג, מרכזת קבוצת גלקסיה של בית הספר הריאלי. "התרשמנו מהעושר ומהיצירתיות של תחומי העיסוק ומהרמה הגבוהה של הטכנולוגיה והתפעול." היא מוסיפה, "חברת "אלביט מערכות" מהווה גאווה ישראלית אמיתית והיא מעסיקה אנשים רבים, שמוצאים את העיסוק והעניין שלהם בתחומים מרתקים. בזכות החיבור עם דודי, הפכה אלביט להיות גם קצת שלנו – משפחת גלקסיה, וזה ממלא אותנו גאווה. בהחלט מרגישים את האור עליו עליזה דיברה".

קבוצת "גלקסיה" ע"ש דודי זהר ז"ל, הינה נבחרת הרובוטיקה של בית הספר הריאלי העברי בחיפה, שהוקמה לפני כארבע שנים עם הקמתה של מגמת הרובוטיקה בבית הספר. הנבחרת משתתפת בתחרויות בינלאומיות והשיגה עד כה הישגים מרשימים בתחרויות ברחבי העולם, בין היתר בתחרות היוקרתית ביוסטון. חברת "אלביט", בה עבד הטייס דודי זהר ז"ל, בחרה להנציח את זכרו כשאימצה את קבוצת גלקסיה וקראה אותה על שמו. הקבוצה מקדמת תחומים של מדע וטכנולוגיה, בקרב בני נוער, כחלק מההתנדבות והפעילות הקהילתית של הקבוצה. זאת בנוסף למצויינות אליה שואפים כל חברי הקבוצה בכל דבר שהם עושים.

 

פורסם בקטגוריה כללי, מתוך המידעון שלנו. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.