חינוך חברתי בתיכון אחוזה

אירוח הנהלת שותפות חיפה בוסטון

האורחים שמעו על תכניות המנהיגות "שגרירים צעירים", "פרחי שגרירים" ו"פרקי דורות", התנסו בקצרה בפעילות האסקייפ רום הציוני במוזיאון ״כשבירם פגש את הרצל״ ושיבחו והחמיאו מאד.

שיתוף פעולה של תלמידי כיתות ח' שלנו עם בית הספר "כרמל"

פעילות משותפת לשכבת ח' ולתלמידי בית הספר כרמל, התקיימה בחורשת הבנים שברוממה. הפעילות כללה משימות צוותיות מאתגרות.

פעילות משותפת לתלמידי כיתות ח' עם תלמידי בי"ס "צליל ים"

עוד פעילות מרגשת ומחממת את הלב עם התלמידים הבוגרים מבית ספר "צליל ים" הגיעה לסיומה. הפעם השתתפו בפעילות תלמידי כיתה ח'13 ומש"צים בוגרים שטיילו יחד עם תלמידי "צליל ים" בשוויצריה הקטנה והכינו איתם מוביילים ויצירות מאיצטרובלים שאספו יחד בשטח.

פעילות במוזיאון ה"מדעטק" לכיתות ז'

שכבת כיתות ז' יצאה לפעילות בנושא "רובוטיקה" במוזיאון ה"מדעטק". הפעילות היתה מלמדת ומרתקת והילדים נהנו מאוד.

שכבת כיתות ז' יצאה ליום שדה בנחל שיח

שכבת כיתות ז' יצאה ליום שדה באזור נחל שיח. התלמידים והצוות נהנו מיום שמש ומטיול לימודי משמעותי.

נטיעות לזכר דין לוי ז"ל

כיתה ח'11, כיתתה של גילי לוי, אחותו של דין, יצאה כבכול שנה בט"ו בשבט, לנטיעות לזכר דין בסניף השכן, יסוד אחוזה.

 1

סיור לימודי לשכבה ח' בכפרים הדרוזיים השכנים לחיפה

שכבת ח' יצאה ליום עיון בעוספיה ובדאלית אל כרמל, בכדי להכיר טוב יותר את תרבותם של חבריהם הרבים לשכבה, הנמנים על בני העדה הדרוזית.
חלקו הראשון החל בסיור מודרך בעוספיה, בסמטאות העיר, בבית התפילה, בבית בד מהתקופה הביזאנטית ובבתי העלמין האזרחי והצבאי. במהלך הסיור התלמידים שמעו על ההיסטוריה של העדה הדרוזית, על 5 יסודות האמונה הדרוזית, על טקס הקבורה הדרוזי ועל הקשר המיוחד של הדרוזים למדינת ישראל. בחלקו השני של היום התארחו התלמידים בבתיהם של חבריהם מעוספיה ומדאלית אל כרמל.
בהזדמנות זאת אנחנו רוצים להודות לכל המשפחות המארחות שפתחו את ביתן ואירחו אותנו כיד המלך.

סדר ט"ו בשבט 

כדרכנו בחגים ובמועדים, קבוצת מני"ץ פרקי דורות חגגה סדר ט"ו בשבט. ציון החג נעשה בשיר, בריקוד ובלימוד. בנוסף, חגגנו שנה להולדת מוזיאון הציונות בסניף. למפגש החגיגי שלנו הצטרפה עינט קרמר, מ"בית מורשה", והיא אף לקחה חלק בהנחייה. אכן חג המשלב זהות יהודית ציונית וישראלית. חג שמח לאילנות, לשותלים ולשומרי הסביבה ואיכות הטבע.

יום שדה לכיתות ח' בקיסריה 

תלמידי שכבת ח' התוודעו להיסטוריה המרתקת והעשירה של העיר קיסריה, לאורך ציר הזמן, מיום הקמתה ע"י הורדוס ועד חורבנה. התלמידים סיירו בהיפודרום, בתיאטרון, באמת המים ונהנו ממזג אוויר שמשי.

סמינר מנהיגות לפרחי שגרירים ח' ולחברי מועצת התלמידים מהשכבה

הסמינר התנהל בהנחיית קבוצת מני"ץ פרקי דורות ובהובלתם. בשיחת משוב בסוף היום הביעו פרחי השגרירים הערכה רבה לרמת המוכנות הגבוהה של פרקי דורות, למגוון הרחב והעשיר של הפעילויות ולכך שהסמינר זימן ברור עמוק יותר למושג "מנהיגות" לצד התבוננות אישית של כל אחד ואחד בטיב המנהיגות האישית שלו ובשאלת קיומה.

פעילות שכבתית מגבשת בשכבה ז'

שכבת כיתות ז' כולה השתתפה בפעילות גיבוש שכבתית, תחת הכותרת ”צהריים טובים שכבה“. התלמידים חולקו לעשר קבוצות מעורבבות, והשתתפו בפעילויות מהנות אותן תכננו והעבירו חברי מועצת השכבה.

פעילות פורימית משותפת עם בי"ס "צליל ים"

כיתות ז'9 וח'12 יצאו ל"צליל ים" לפעילות פורימית עם תלמידי בית הספר. היום התחיל בקרנבל פורימי בחצר, המשיך בעדלאידע לחוף הים והסתיים – בחלוקת משלוחי מנות שהכינו תלמידינו. תלמידינו צבעו גם את מחסן הגינה. בנוסף, מועצת התלמידים שלחה שי – קורקינט משוכלל.

בתיכון אחוזה מרבין בשמחה

חגיגות פורים התקיימו בסניף כמיטב המסורת – בחגיגה צבעונית משותפת לכל תלמידי הסניף ובתחרות כשורונות צעירים.

מסע כיתות ח' לירושלים

ביומם הראשון למסע, סיירו תלמידי השכבה בדרך בורמה, בית העלמין הצבאי בקריית ענבים ובגבעת התחמושת. ביום השני למסע, סיירו התלמידים בחומות ירושלים, עיר דוד, העיר העתיקה, משכנות שאננים ומרכז דוידסון. את יומם האחרון בירושלים, העבירו התלמידים במוקדי הסיור – מוזיאון הרצל, סיור מרגש בהר הרצל (בחלקת נצר אחרון), חלקת גדולי האומה ובית העלמין הצבאי. בסיומו נערך טקס קצר לזכרה של שירה צור ז"ל.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *