מה חדש באשכול הגנים?

חג החנוכה
"חג החנוכה הנה הוא מתקרב והוא מביא לי אור וחום לבית וללב"… כך כתבה לאה נאור. ואכן אור וחום חדרו גם לביתנו – אשכול הגנים. קירות הגן כוסו בשלל יצירות של הילדים צבעים זוהרים וזהובים, הילדים יצרו חנוכיות, עצרו שמן זית, ורגשו את הצוות וההורים בשירה ודקלום בחגיגות החנוכה המרגשות בגנים. גן ניצנים, קיבל את החג במופע שירים וריקודים שביצעו הילדים, בסיומו ההצגה חנה זלדה בכיכובן של הגננות. בגנים חורש והדרים הילדים דקלמו וברכו ממש כמו ילדים גדולים, בבגרות, בקול ברור ובוטח, ואפילו שרו באנגלית, כאילו הייתה זאת שפת האם שלהם.

יום ספורט אשכולי
כבכל החגים, בהם יוצאים תלמידי בית הספר לחופשה ואנו בגנים ממשיכים בשגרה, ניצלנו את ימי החופשה ויצאנו אל המרחבים הגדולים של מתחם בית בירם. נהנו מהמדשאות, מהחצרות ומאולם הספורט, בו קיימנו יום ספורט אשכולי, שמטרתו לא רק פעילות גופנית, אלא גם פעילות משותפת של כלל ילדי הגנים. מה שמחזק את הקשר בין הילדים של כלל האשכול.

תכניות לימודים
בחודש נובמבר עסקנו בכל הגנים בערך "סובלנות". התחלנו כשבוע לפני יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל, הכרנו את הערך החשוב דרך סיפורי ילדים ובנו את משמעותו ואת חשיבותו לחיינו. ביום הזיכרון עצמו, נזכרנו ב בערך הזה וסיימנו בתקווה שכולנו ננהג בסובלנות זה כלפי זה, גם בחיי היום יום שלנו.
מיד לאחר מכן, פתחנו את תכנית הלימודים "נימוסין והליכות". בכל שבוע הילדים מכירים ערך חדש מהתכנית שלנו, והוא מובא אליהם דרך המחזה שעורך הצוות ודיון מיוחד במפגשים ובעיקר כדרך חיים בגן: "מברכים בבוקר בוקר טוב ומקדימים לשלום", "נפרדים בסיום היום בתודה ולהתראות" ועוד.

 

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *