מסעות וטיולים בסניף מטו"ס

 • תלמידי כיתות ג' מטיילים ביער חוף הכרמל
  במהלך חודש מאי יצאו תלמידי כיתות ג' למסע גדנ"ע קצרצר בטבע בנושא "החי והצומח בעונתו", ביער חוף הכרמל.
  הטייל נערך בין הישוב עופר לעין איילה, דרך חניון זיתים ועין רזיאל, אל הטיול הצטרפו מדריכי הגדנ"ע שהדריכו ולימדו את הילדים על החי והצומח במקום.

 • כיתות ו' מטיילות בשפלת יהודה
  תלמידי כיתות ו' יצאו למסע לימודי בחבל יהודה: שפלת יהודה, מישור החוף וצפון הנגב. במהלך המסע למדו הילדים על המיוחד והשונה בכל אחד מחלקי חבל ארץ אלו, על הטופוגרפיה, המסלע, הצומח והחי, ההתיישבות והאדם.
  כהכנה למסע, הכירו התלמידים את האזור מבחינה גיאוגרפית והיסטורית, ועמדו על הקשר בין הגיאוגרפיה והטופוגרפיה לבין אירועים היסטוריים שהתרחשו במקום.
  המסע זימן לתלמידים למידה מאתגרת וחווייתית, תוך מימוש ערכים של הכרת הארץ וכיבוד נופיה. כמו כן, זימן המסע התנסויות חברתיות שיש בהן גיבוש, עבודת צוות ושיתוף פעולה במקביל להתנסות אישית במסע להתגברות והתבגרות אישית, ובעיקר המון חוויות לקראת המעבר לחטיבה.

 

 • מסע כיתות ז' לירושלים
  תלמידי כיתות ז' ייצאו למסע לירושלים ומבואותיה. במסגרת הסיור, נחשפו להיסטוריה היהודית ארוכת השנים בעיר הקודש. במהלך המסע נחשפו התלמידים להיסטוריה של ירושלים מהקמתה בימי דוד ועד מלחמת ששת הימים. מטרת המסע היה חיזוק הזהות הישראלית והיהודית של בני הנוער והכרות עם ירושלים כעיר הבירה של ישראל וכמרכז היהודי החשוב ביותר. הייתה זו חוויה מעצימה וייחודית עבור כל אחד ואחד מהילדים אשר מצא את מקומו האישי כישראלי.

 • מסע תלמידי כתות ט' אל לב הגליל העליון
  תלמידי כתות ט', יצאו למסע נודד בן ארבעה ימים אל לב הגליל העליון. המסע יצא מצפת ועבר דרך נחל עמוד, הר מירון ונחל כזיב, במהלכו התלמידים חוו והכירו את מרחב הגליל והאוכלוסייה המגוונת שבו ולמדו על המערכת האקולוגית, הגיאוגרפית והאנושית שבו. במהלך המסע נשאלו שאלות בנושא "שימור" מול "פיתוח". מסע זה אפשר הכרות עם הטבע הגלילי "דרך הרגליים".

 

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *