פעילויות בבית בירם

נבחרת האתלטיקה של בית הספר מייצגת אותנו בכבוד:

אליפות מחוז חיפה באתלטיקה קלה לכיתות י'-י"ב – התקיימה בתאריך 11.1 באצטדיון נווה שאנן.

נבחרת הבנים זכתה במקום הראשון – מאמן – ערן בודגה.

שמות התלמידים : אריאל אטיאס, תומר הכהן, גיא ברוקמאייר, אורי בלנק, איתן לביוס, ניתאי זר, גלעד אלון,טום אלכסנרובסקי, אביחי מזרחי, מושיקו בר ששת ויהונתן לוקסמבורג.

נבחרת הבנות זכתה במקום הראשון – מאמנת – תמי רביב.

שמות התלמידות: גלי וולך, נעה ביתן, מיה בן-שבת, טל ויינטראוב ,קרן אפרת, ניצן אסס, מיה כץ, מיה רבינוביץ'.

שתי הנבחרות העפילו לאליפות הארצית שתתקיים ב 6/3 באצטדיון הדר יוסף.

בחודש דצמבר יצאה שכבת י"א למסע במדבר יהודה

המיוחד במסע השנה היה יציאתה של קבוצת תלמידים נבחרת ליומיים של מסע מכין במדבר כשבוע לפני המסע. ב"מסע מכין" זה, התלמידים הכינו את ההדרכות, טיילו במסלולים והכירו את השטח לפני שהם הגיעו יחד עם כל השכבה. זאת, על מנת שבמהלך המסע הארוך, יוכלו תלמידים אלו להוביל את ההדרכות ואת הדיונים המרתקים בסיפור מצדה.

במהלך הלילה הראשון של המסע, גשם החל לרדת על המאהל ותלמידים רבים מצאו את עצמם מתמודדים עם סיטואציות היוצאות מאזור הנוחות ומספקות חוויה בלתי נשכחת למסע במדבר יהודה.

היה מאתגר, מלמד ובעיקר מהנה. מחכים למסע בהרי אילת.

מנהיגות בכיתות י'

מנהיגות שכבת י' עברה יום מגוון של סדנאות בנושא מנהיגות, ומחזון למטרה ועשייה. מתחילת השנה התגבשה באופן התנדבותי קבוצת הנהגה של שכבת י' של 35 נציגים בהנחיית החונכת דליה צאיג, שמטרתה לשמש גוף מיצג ומוביל לשכבה.

ההנהגה כבר פעלה בסיוע בפרויקטים בזמן השרפה. לפני חג חנוכה ערכה פעילות שכבתית מגבשת, ובתחילת החודש נערך יום סדנאות של הכרות מעמיקה יותרבין הנציגים, שמגיעים לבית בירם מסניפים ובתי ספר שונים. כמו כן, ההנהגה שמעה הרצאה על מנהיגות וחזון מהפסיכולוג רן כץ, שמלווה ויועץ לביה"ס בתוכניות ערכיות, ועסקה בהמשך בהצבת מטרות כהנהגה מתוך חזון של כל אחד מהם וכקבוצה.

משלחת לפולין דצמבר 2016

במסגרת התכניות החינוכיות הבינלאומיות הפועלות בבית הספר יוצאת מדי שנה משלחת קטנה של 28 תלמידים מכיתות י"א למערב פולין (ורוצלב, קרקוב) למטרת היכרות עם תלמידים בני גילם משני בתי ספר בפולין. מדובר בביקורים הדדיים המתקיימים מזה 7 שנים.
המשלחת כוללת מפגשי נוער תוך הכרות עם פולין המודרנית בכלל וחיי הצעירים בה בפרט, תוך דיון על החיבורים ההיסטוריים הכואבים, כמו גם היצירתיים, בין שני העמים ומועלות מחשבות על האחריות המשותפת שלנו ושלהם לבניית עתיד טוב יותר, שיתופי, בעולם בו אנו חיים כיום ולאור ההיסטוריה.
המשלחת פועלת במסגרת המועצה לחילופי נוער של משרד החינוך בישראל ומשרד החינוך הפולני.

סיור מגמת אמנות

ביום רביעי ה-11/1/17, יצאה כל מגמת האמנות לסיור במוזאון ת"א, שכלל הדרכה סביב הנושא "דיוקן עצמי מהמאה ה-19 ועד לתרבות הסלפי".
במסגרת הסיור שכלל הדרכה באוספים הקבועים של המוזיאון, נחשפו התלמידים ליצירות שהן חלק מתוכנית הלימודים, יצירות של מאסטרים כמו פיקאסו ומאטיס.

בהמשך התלמידים יצרו בסדנת ההדפס, דיוקנאות עצמים וזאת בטכניקת התחריט.

כמו כן, ביקרו בתערוכתו של אלי גור אריה, "מנועי צמיחה" ובתערוכה בנוגע לאפריקה אמנות עכשווית ואפרו־פוטוריזם ובתערוכת רישום נפלאה של של עפר רותם, זוכה הפרס ע"ש חיים שיף לאמנות פיגורטיבית־ריאליסטית, 2015.

בוקר ספרות לשכבה י"ב

בוקר ספרות, בהובלת צוות ספרות, התקיים בשכבת י"ב ב-20.12.17. התלמידים חוו בוקר קסום, אנרגטי וסוחף שנפתח במופע "כשביאליק ופיירוז נפגשים". המופע שהוא פרויקט מוזיקלי, הפגיש את התלמידים עם תרבויות ועמים באמצעות שירים ומנגינות שצמחו מתוך חיבור בין מוסיקאים מתרבויות מוסיקליות שונות. הוצג בו שילוב בין מזרח ומערב – ביאליק ופיירוז, לאה גולדברג ופלמנקו, כלייזמר ומוזיקה ערבית עממית. עידן טולדנו המנהל המוסיקלי ניצח על המופע ששילב כלי נגינה שונים ומרים טוקאן הפליאה בשירתה.
בהמשך הבוקר, לקחה השכבה חלק במופע סוחף של חברי ה"פּוֹאֵטְרִי סְלֵאם" (poetry slam), בתרגום חופשי: "הטחת שירה". זהו אירוע בו משוררים ומשוררות קוראים או מדקלמים יצירות מפרי עטם, בסגנון הנקרא "ספוקן וורד" (מילה מדוברת). קוראים שירת רחוב, נבואות זעם ומונולוגים מנבכי מוחם הפואטי. האירוע משלב מילים נוקבות, דעות נחרצות, וידויים מרגשים, מוזיקה חיה וכמובן – שירה. הביצוע עומד לשיפוט נציגים אקראיים מהקהל. שני תלמידים משכבת י"ב הפתיעו את הקהל כשעלו לבמה עם מונולוגים פרי עטם, הציגו אותם וזכו למחיאות כפיים סוערות.

מועדון קריאה בית בירם – מפגש שני
בסוף חודש ינואר התקיים בספריית בית בירם מועדון קריאה שני. כמו במפגש הראשון, המוצלח והמרשים, הנחתה גם הפעם את המפגש המורה אורלי אלפסי. בהובלתה של אורלי ובהנחיה מקצועית ריתקה את המשתתפים שלקחו חלק בשיחה על הרומן "יונה ונער" מאת מאיר שלו. באווירה אינטימית לאור נרות, קפה ועוגה, התארחו בספריה – תלמידים, הורים ומורים ובאווירה קסומה צללו אל נבכי הרומן. השיחה עסקה בדמותו של מאיר שלו, בערכים, בהבדלים בין נשים וגברים, בתפקידו של הבית בחיינו, בסיפורי התנ"ך, במיתולוגיה ועוד.

 

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על פעילויות בבית בירם

  1. מאת כפיר רוטשילד‏:

    לעניין משלחת חילופי נוער – היא פועלת בחסות המחלקה לחילופי נוער של האיחוד האירופי ומשרד החינוך הפולין.
    משרד החינוך בישראל אינו שותף לפרויקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *