פעילויות בתיכון הדר

ימי שדה בעכו וביגור לשכבה ט'

יום שדה עכו תוכנן השנה אחרת בסניף תיכון הדר. יום השדה הותאם לתוכנית הלימודים בהיסטוריה בשכבה ט' שעוסקת בהכרת התקופה הצלבנית בת מאתיים השנה בארץ ישראל, בתוצאות ובהשלכות מפגש מזרח ומערב על עולם ימי הביניים ובשינוי פני אירופה וארץ ישראל. נוכח אלו, עכו שימשה בירת הממלכה הצלבנית השנייה והשרידים הצלבנים שנחשפו, נמצאים רובם מתחת לפני הקרקע.
תלמידי כיתות ט'2, ו-ט'4 תכננו, במסגרת הצגת הלמידה בפרויקט, מסלול טיול "בעקבות עכו הצלבנית". הם שיתפו את הוריהם בהצגות הלמידה המקדימות והוציאו לפועל את יום השדה לבני שכבתם.
לכבוד יום השדה לשכבה עכו שינתה פניה. התלמידים הדריכו על התקופה, סיפרו על כוחו של המלך ומעמד בני האצולה, על הקומונות האיטלקיות והמסדרים הצבאיים. סיירנו במצודת ההוספיטלרים המוכרת בשם "אולמות האבירים", התלמידים לבשו תחפושות להמחיש את החיים במאות 12-13 בארץ והרגשנו את רוח התקופה. זו הייתה ללא ספק חוויה לימודית מיוחדת ומעשירה. הלימודים פרצו את מגרש בכיתה וחברו לשטח הנגלה לעין.

בחודש פברואר יצאו תלמידי כיתות ט', ביום שמש מקסים ליום שדה בו טיילו בנחל יגור אשר בכרמל. המסלול התחיל בכפר עוספיה והלכו בקניונו של הנחל על מפליו היבשים. מסלול מאתגר ומזמן התמודדות עם מכשולים טבעיים. היציאה מחוץ לכתלי ביה"ס תמיד מזמנת התנסות וחוויה חדשה ושאיפת האוויר הצח מילאו את כולם בכוחות חדשים.

כיתות ז' מבקרות במדעטק במסגרת לימודי המדעים

בשבוע הראשון של מחצית ב', השתתפו תלמידי כיתות ז' בתכנית התנסויות מרכזיות במדע וטכנולוגיה במדעטק.
התכנית מבוססת על שיתוף פעולה בין המדעטק, משרד החינוך, המזכירות הפדגוגית, אגף המדעים, הפיקוח למדע וטכנולוגיה, משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל ורשויות מקומיות.
ההתנסות כללה מפגש הכנה אינטראקטיבי בכיתות, ביקור ועבודה במעבדת הדפסת תלת ממד במדעטק ומפגש סיכום בכיתות.

מופע "ווקה פיפל"
ה"ווקה פיפל" הנו הרכב זמרים המעלה מופע מוזיקלי-קומי שמשלב שירת א-קפלה עם אמנות ביטבוקס.
המופע מספר את סיפורם של 8 חייזרים חביבים מכוכב ה"Voca" – בו התקשורת נעשית במוסיקה בלבד – אשר נחתו נחיתת חירום על כדור הארץ. לאחר הנחיתה הם מגלים בעצב כי מצבר החללית המונעת ע"י מוסיקה בלבד התרוקן. על מנת למלא את המצברים הם זקוקים לאנרגיה מוזיקלית אותה הם שואבים תוך לימוד עולם המוסיקה העשיר של כוכב הארץ ובעזרתו של הקהל.

משחקי הלב
תלמידי כיתות ח' צפו בהצגה "משחקי הלב" של תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער.
ההצגה משתלב עם הנושאים בהם עוסקים מפגשי החונכות סביב גיל ההתבגרות: קשר, חיבור, חיבה, אהבה, תשומת לב ומקום בלב. בסיפורים, נערים ונערות חווים את הצדדים השונים של הזוגיות, על מאפייניה המגוונים. מן ההצגה עלו שאלות רבות בהן המשכנו לעסוק בחונכויות: האם אנחנו חוברים לאנשים שאנו חוברים מהסיבות הנכונות? מה אנחנו רוצים בדיוק כשאנחנו מתקרבים? מה מפחיד אותנו? מה מרגש אותנו? ומה מקומו של הלחץ החברתי בתוך כל זה?

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *