פעילויות בתיכון הדר

אל תשליכני לעת זיקנה

קבוצת תלמידי הדר ממרחב החברה "אל תשליכני לעת זקנה" יצאה לחגוג את חג הפורים עם הדיירים בבית האבות מוריה שבשכונת הדר. מדי שבוע מבקרים התלמידים, נציגים משלוש השכבות, את הדיירים. בחג הפורים הגיעו ושרו יחד שירים, הקריאו את מגילת אסתר בעברית וברוסית, (שפה שמרבית הדיירים דוברים) וחילקו משלוחי מנות. כך זכו להעלות חיוך ושמחה בלב הדיירים והעובדים כולם.

יום האישה בתיכון הדר

לרגל יום האשה התקיימה פעילות לימודית בכל כיתות הסניף, שהונחתה על ידי תלמידי בית הספר.
שמונה תלמידות שכבת ו' מיסוד הדר, שהתעמקו במסגרת הפרויקט: "המחאה שבאחריותי", בנושא של אפליית נשים הגיעו אל הכיתות בשכבות ז' ו- ח'.
הן שיתפו בנתונים שאספו בתחומי התעסוקה, השכר והצבא, וכן בתובנותיהן ובמחשבותיהן.
תלמידינו החמיאו מאוד לתלמידות היסוד : הן על דרך הנחייתן את המיפגשים עם התלמידים המבוגרים מהן והן על רמת בקיאותן בנושא ועל המצגת המושקעת, שהכינו לכבוד יום זה, בה שיתפו את התלמידים.
בסיומו של הבוקר המאומץ, הן נפגשו לשיחת סיכום עם מנהל הסניף, מר אורן בן ג'ויה, שהתרשם מאוד מרמת בקיאותן בפרטים וכן מתובנותיהן מלמידת החקר, בה התעמקו.
תלמידי שכבת ט', החברים בשותפות : "הנוער לקידום שיוויון מיגדרי" שבעיריית חיפה, הנחו מיפגשי למידה בכיתות השכבה. הם קיימו שיח על שוויון ושוויון מגדרי, הקנו מושגים הקשורים לתחום, בחנו יחד כיצד השיוויון המיגדרי מתחבר ליומיום שלהם, ערכו דיון על סטריאוטיפים מגדריים ולסיום, שיתפו את חבריהם בסקירת נתונים מספריים.
גם בחדר המורים התקיימה תערוכה, בה הוצגו שירים פופולאריים בהם ההתייחסות לנשים אינה מחמיאה וכן נתונים מספריים בסוגיות שונות.

יום המעשים הטובים

סדר פסח: יד עזר לחבר – הריאלי הדר בשיתוף הריאלי בית בירם.
התרגשות מיוחדת אפפה את כל באי אולם הספורט בביה"ס הריאלי העברי סניף תיכון הדר  בשעות אחר הצהריים.
שולחנות עטורים במפות ובסידורי פרחים, וכן הגדות שחיברו ועיצבו תלמידי הריאלי סניף בית בירם (כיתה י"א 21 – 22) היו מונחות על השולחנות.
המקום כולו אמר חגיגיות וציפייה לאורחינו: ניצולי השואה, חברי עמותת: "יד עזר לחבר", איתה מקיים בית ספרנו קשרי שותפות מזה שנים רבות.
רבים מתלמידי שכבת ח', מורי ומורות הסניף המארח וכן תלמידי כיתה י"א ומורים/ות מבית בירם הצטרפו למיפגש המרתק עם אורחינו סביב השולחנות זה לצד זה.
מדי פעם, בין קטעי הקריאה ושירי ההגדה, עצר המנחה את מהלך הסדר והזמין את התלמידים, בני הדור הצעיר, להציג קושיות לבני הדור הבוגר, בבחינת: "והגדת לבנך" , ובדרך זו להכיר ולו במעט "רסיסים" מסיפורי חייהם ומהתלאות אותם עברו בתקופת השואה.
הקושיות, שהוצגו לאורחינו היו: ספרו על חווייה של ניצחון שהיתה לכם, חווייה של הפסד וכיצד התמודדתם איתה ? שתפו בפספוס שחוויתם ושלו יכולתם, הייתם נוהגים אחרת, האם גם בימינו אנו עבדים? ועוד ועוד.
בגמר ארוחת הערב העשירה שהוגשה על ידי התלמידים/ות, ניגנה תזמורת תלמידי בית בירם משירי החג וכן שירים עפ"י הזמנת הקהל המבוגר לקול תשואותיהם.
המבוגרים והצעירים רקדו יחד במעגלים והשמחה היתה רבה.
לפני הפרידה, חילקו תלמידי שכבת ח' שי לכל ניצול/ת שואה: כרבולית וכוס ממתקים. פריטים אלה נרכשו ע"י התלמידים מכספים שאספו במכירת מאכלים בסגנון איטלקי מעשה ידי ההורים בסניף. ההורים סייעו ברכישה ובאריזת המתנות. התלמידים חיברו ברכות אותן שילבו במתנות לחג.

"צריך שכל איש ידע ויבין שבתוכו דולק נר
ואין נרו שלו כנר חברו,
ואין איש שאין בו נר וצריך שכל איש ידע ויבין
שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים,להדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו " .

(הרב קוק)

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *