פעילויות חברתיות ביסוד אחוזה

בתחום החברתי ערכי

 • משלחת תלמידי כיתות ו' יצאה ליוון, בליווי המורות אליאנה גורדון ורונית שריתי. התלמידים נפגשו עם תלמידים יהודים בקהילה היהודית באתונה, התארחו אצל המשפחות שמעו את סיפור הקהילה ולמדו ביחד.

אירועי שבוע החינוך הגופני והספורט

 • יום ספורט לתלמידי כיתות ד' התקיים בסניף הדר בהשתתפות תלמידים משלושת הסניפים. המפגש         היה ספורטיבי ומהנה, התלמידים חזרו עם חוויות.
 • תלמידי כיתות ד'-ז' שמעו הרצאה של קרן מרץ, אשת הברזל ואמא של טופז מרץ, תלמידה מהחטיבה. קרן סיפרה להם על אורח חייה הספורטיבי, חשיבות הפעילות הגופנית ושמירה על אורח חיים בריא, ועל הסיפוק בהגשמת מטרות. בנוסף, התקיים חידון בריאות בנושא תזונה נכונה בהנחיית אמירית מיכאל-שפושניק. את השאלות הכינו תלמידי לימודי הבחירה "חינוך לבריאות".
 • במסגרת אירועי המכבייה ה- 20, התקיימה תחרות ציורים של מחוז חיפה בנושא ספורט והמכבייה. לתחרות נקבעו קריטריונים כגון: מקוריות, סלוגנים וכו'. שכבת כיתות ד', בהנחיית המורה לאומנות תמי שטרנבך, השתתפו בתחרות. התלמידים יצרו ציורים בנושאי ספורט השונים על פי בחירתם האישית, ומתוכם נבחרו מס' מצומצם של 10 עבודות, שנשלחו להשתתף בתחרות המחוזית.
 • בהפסקה התקיים משחק כדורשת מורים מול תלמידים. המשחק היה מותח ובסופו המנצחים הם, כמובן, התלמידים.
  במהלך השבוע תלמידי ועדת בריאות וספורט נכנסו לכיתות והסבירו לתלמידים על חשיבות ארוחת הבוקר. התלמידים הכינו בכל כיתות ביה"ס ארוחת בוקר בריאה ומזינה.
  תודה לצוות המורים לחנ"ג: עינת אהרון, ערן סבג ומיכל גרייצר על הפעילויות המגוונות.

חגים ומועדים ביסוד אחוזה

 • המורה רונית שריתי ותלמידי כיתה ה"ג ערכו את טקס יום השואה והופיעו מול תלמידי היסוד ותלמידי תיכון אחוזה. את הטכס כתבה וביימה רונית שריתי והוא מספר את סיפור המשפחה של אמה, אשר הייתה תינוקת בזמן המלחמה.
  הטכס ריגש את הצעירים והבוגרים, בסיומו עלתה אל הבמה הגב' רבקה גולן, אמה של רונית ושוחחה עם התלמידים.
  רונית אמרה: "ביום השואה הגשמתי חלום! כבר שנים שאני חולמת להכין טקס בביה"ס ולספר כיצד סבי וסבתי הצליחו לשרוד את השואה יחד עם אמי, רבקה, שהייתה רק בת 26 ימים, כאשר נאלצו לברוח מהבית"…
  הסיפור לימד אותנו חשיבותם של אומץ, נחישות, אמונה ואופטימיות. תודה לרונית ולמשפחתה.

 • בערב יום העצמאות חגגנו, כמיטב המסורת, מסיבת יום העצמאות בחצר הסניף, הילדים שהגיעו עם המשפחות, צפו בהופעה, רקדו וקפצו בהנאה על מתנפחים ונהנו מאוד מן הבילוי המשותף.

איסוף מתנות לילדים חולים

 • מצורף קישור לכתבה בנושא- איסוף מתנות לחדרי מתנות בבתי חולים עבור ילדים חולים: "מתנות גדולות לילדים גדולים".
  זהו פרויקט שייזמו- מעיין רגב והמחנכת חן אטלן ובו כולנו נוטלים חלק. תודה על שיתוף הפעולה של כולם.
  יום השיא בו יתרמו המתנות יהיה ה-26 במאי.
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *