ריאליגן
בית הספר הריאלי העברי בחיפה
ריאליגן באחוזה
קריית ספר 25, חיפה 3467644
טל: 04-8241756 פקס: 04-8260337
[email protected]
בית הספר הריאלי העברי בחיפה
ריאליגן: אשכול גנים ירוק
שד' אבא חושי 15, חיפה 3478620
טל: 04-8340710 פקס: 04-8242182
[email protected]
ריאליגן

מנהלות:
אילת איזנברג, איילה יהודה

מסגרות חינוכיות

מסגרות חינוכיות-ערכיות

מהלכים פדגוגיים ומפעלים מיוחדים

מדי שנה, אנו מחלקים את כל ילדי האשכול לקבוצות מעורבות משלושת הגנים.

כל קבוצה מונחית על-ידי זוג בנות צוות בנושא מסוים במהלך שמונה מפגשים. המפגשים נערכים אחת לשבוע  ואורך כל מפגש כשעה.

בכל שנה נבחר נושא מרכזי שסביבו נבנים הפרויקטים (למשל, יום הולדת מאה לבית הספר). בקבוצות נלמדים תתי נושאים ובכל אחת מתקיימים שלושה שלבים – למידה תיאורטית, התנסות ותוצר. ההורים מוזמנים ליום סיכום והצגה של התוצרים.

אנו רואים חשיבות רבה בהיכרות הילדים עם חברים ועם גננות מגנים אחרים, וכן בלמידה על נושאים נוספים מעבר לתכנית הלימודים ומפגש עם כישורים נוספים של בנות צוות.

שעת סיפור

מפגש עם כיתה מסניף אחוזה על בסיס קבוע, אחת לחודש, בסניף אחוזה או באשכול הגנים לסירוגין. כל ילד בוגר חונך ילד צעיר, מכין עבורו שעת סיפור ופעילויות נלוות, חגיגות של חלק מן החגים וקבלות שבת נערכות גם הן במשותף. 

טיולים

בסביבה הקרובה (קמפוס בית בירם, ואדי עובדיה) וכן טיולים הכוללים נסיעה, כגון- מסיק זיתים, טיולי פריחה, נטיעות ועוד.

טקס יום א

בכל יום ראשון בשבוע מתכנסים שלושת הגנים בחצר המרכזית של האשכול, מניפים את דגל האשכול ושרים את המנון המדינה, המנון ביה"ס ושיר שבוע נוסף.

ציון חגי ישראל

באשכול הגנים יש משקל רב לחגיגת החגים, בחגי תשרי – מפגש עם בעל תקיעה, הקמת סוכה ובילוי בה, בחנוכה מסיבות בשיתוף הורים, בט"ו בשבט ובפסח סדרים בשיתוף כל ילדי האשכול  ועוד.

 

נימוסים והליכות

לאורך השנה עוסקים באשכול בכל שבוע בכלל נימוס אחד ובסיום החשיפה נערך יום שיא נימוסי באשכול. כל הכללים תלויים במהלך השנה על לוח מתאים ומוזכרים על פי הצורך, כמו כן ניתן להיזכר בהם בעזרת משחק זיכרון, רביעיות ועוד. 

שוק איכרים

בחג השבועות נערך הפנינג באשכול, בשיתוף גן אחוזה, ילדי שעת הסיפור ובני המשפחות. האירוע נפתח בטקס לחג השבועות ולאחריו משוטטים כולם בשוק האיכרים, קונים ומוכרים משחקים וספרים בשוק "קח- תן", אוכלים מטעמים, מבלים בפינת החי ויוצרים. ההכנסות כולן נתרמות לנזקקים. 

 

תשתיות תומכות