תיכון הדר למדעים ולאמנויות

בית הספר הריאלי העברי בחיפה
תיכון הדר (ז'-ט') – בי"ס למדעים ולאמנויות
הרצל 16, חיפה 3312103
טל: 04-8668115 פקס: 04-8640622
[email protected]

תיכון הדר למדעים ולאמנויות

מנהל: אורן בן ג'ויה

אני מאמין

סניף תיכון הדר למדעים ולאומנויות הנו המקום בו החל סיפורו של ביה"ס הריאלי העברי בחיפה.

בית הספר שלנו הנו המקום בו האמירה החינוכית הנטולה מחזון בית הספר: ".. בני אדם, מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית…" והאמירה "הצנע לכת", מקבלים משמעות הלכה למעשה.

בית הספר שלנו נשען על מספר יסודות המהווים את תמצית קיומו:
אמונה בתלמידים ומתן הזדמנות לכולם – כל תלמיד זכאי לאמון מלא בו כאדם וכבעל יכולות – כל אחד בתחומו, כל אחד לפי כישוריו, כל אחד לפי נטיותיו ואהבותיו, אנחנו לא מוותרים לאף אחד – לא מוותרים על אף אחד. שילוב המדעים והאמנויות, מלבד היותו משלים האחד את השני, נותן הזדמנות אמיתית לכל נער ונערה להביא עצמם לידי ביטוי, להאמין ביכולותיהם, לנצח את גבולותיהם שלהם ולחוות הצלחה שהיא שלהם לגמרי.
אהבה – מורי בית הספר והצוות כולו מגיעים יום יום לבית הספר מתוך אהבה לתלמידים, מתוך רצון כן ואמיתי לעשות את הטוב ביותר שביכולותינו, מתוך רצון להיטיב עם האדם – באשר הוא אדם.
מקצועיות – סגל בית הספר עוסק ימים כלילות בבניה רציפה, נשענת על לקחי העבר ומתחדשת של תכניות לימודים, פרויקטים בתחומי הדעת השונים, העשרה ולימוד מתמידים, כל זאת על מנת להביא בפני תלמידינו את המיטב, המדויק, הרלוונטי ובדרך הפעילה, המדויקת – המשמעותית ביותר עבורם.
גבולות וחופש פעולה – על מנת שכל המערכת הזו תעבוד, גבולות המותר והאסור ברורים ומוגדרים, בדיבור ובמעשה. בתוך גבולות אלו, חופש הפעולה של המורה – גדול ומשמעותי, ואילו חופש הפעולה והיוזמה של התלמיד – מתקבל תמיד באהבה ובפתיחות , התלמידים מרגישים זאת, יוזמים ופעילים.
אני מאמין כי דרך זו שבה אנחנו הולכים, משמרת את הטוב והחשוב במורשתו של בית הספר הריאלי העברי, ואף עוזרת לחזק את התלמידים ולהכינם לקראת הנדרש מהם בהמשך חייהם.

כל אחד מתלמידינו, כפרט וכחלק מצוות מקבל את הכלים להאמין בכוחו וביכולותיו לממש את עצמו, והנו בעל יכולת למידה עצמאית מיטבית; תלמידינו מצטיידים בחשיבה ביקורתית, כושר שיפוט וכלים לבחירה אמיתית ונכונה עבורם בחיים; מעל הכול, אנחנו מכוונים את בוגרינו לגדול ולהיות בני אדם בעלי מודעות, אכפתיות, אהבת הזולת ומעורבות פעילה בנעשה בסביבתם הקרובה והרחוקה כאחד.

אורן בן ג'ויה, מנהל הסניף.