איגרת המנהל הכללי לקהילת ביה"ס לשנת הלימודים תשע"ו

שלום לכולם,
בעודי כותב איגרת זו, נודע לנו על פטירתה של זהבית פלד, היועצת החינוכית של שכבת י"ב בבית-בירם. זהבית תרמה רבות לביה"ס ולתלמידינו, וליווינו אותה במאבקה העיקש במחלת הסרטן. קשה לספוד לאשה צעירה כל-כך, בת 37 בלבד, מלאת חדוות חיים, אמא לשתי בנות קטנות שייחלה לגדלן ולרוות מהן נחת ברבות הימים. אנו שולחים חיבוק ותנחומים למשפחה.
יהי זכרה ברוך.

ובמעבר חד.

תחילת שנת לימודים היא תמיד אירוע מרגש, ואני מבקש לפתוח בהבעת הוקרה עמוקה ומילות תודה לעמיתי, אנשי הסגל המסור של בית הספר, מורות ומורים, גננות וגננים, עובדות ועובדים, שלא חוסכים כל מאמץ כדי להעניק לתלמידינו חווית למידה עשירה, מגוונת ומשמעותית. הביקוש לבית-הספר, בכל הגילים, נמצא בשיאו, ובשנת תשע"ו ילמדו בבית הספר למעלה מ – 4,050 תלמידות ותלמידים מגיל 3 ועד גיל 18. על כך תודתי גם להורים, על האמון המתמשך שאתם נותנים בנו. הערכה מיוחדת שלוחה להורים הפעילים, על תרומתכם לסניפים, לתלמידים ולעבודת ועדי ההורים.

הקיץ האחרון היה שקט ביחס לזה שקדם לו, אך לצערנו השבועות האחרונים היו רוויים אירועים קשים. הרצח הנתעב של הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים והצתת בית משפחת דוואבשה, שהובילה למותם של הפעוט עלי, אביו סעד ואמו ריהאם, משמשים עדות מצמררת נוספת למחוזות אליהם חוסר סובלנות ושנאת האחר עלולים להוביל. לצד החתירה המתמדת שלנו למצוינות אקדמית נמשיך לחנך את תלמידינו לפלורליזם, לסובלנות, לקבלת האחר ולהכרה שכל אדם רשאי לבחור לעצמו את סגנון חייו ואת אמונתו.

  • כאן המקום לעדכן אתכם בשינויים שחלו בהנהלת בית הספר:

יצחק שלו (שלבי), הסמנכ"ל לכספים ולמינהל בעשרים השנים האחרונות, יסיים את תפקידו לפי בקשתו בסוף אוקטובר. אני מבקש להודות לשלבי על העבודה הקשה, המסירות והשירות המעולה שנתן לבית הספר. כולנו מכירים ומוקירים את המאמצים הגדולים של שלבי לאורך השנים ואת ההשקעה האינסופית שלו בפיתוח וטיפוח בית הספר.

זוהר תנעמי, ששימש כחשב ביה"ס ב – 19 השנים שעברו ימונה לתפקיד מנהל הכספים והמינהל, ויצטרף להנהלת ביה"ס. אנו מאחלים לזוהר הצלחה רבה בתפקידו החדש.

פרידה נוספת היא משאול עקביה שסיים 12 שנים בניהול סניף מטו"ס. אנחנו מודים לשאול על עבודתו המצוינת בסניף ומאחלים לו הצלחה רבה בדרכו החדשה.

זהבית זליג, ששימשה ב-12 השנים האחרונות כמנהלת תיכון-הדר נתמנתה לניהול סניף מטו"ס. זהבית עשתה עבודה ראויה להערכה בתיכון-הדר ואנו בטוחים שתדע למנף את ניסיונה העשיר גם בסניף מטו"ס הגדול והמאתגר.

אורן בן-ג'ויה שהצטרף לבית הספר לפני 7 שנים, ולאחרונה שימש כמרכז שכבת י"ב בבית-בירם, התמנה למנהל תיכון-הדר. נאחל לאורן הצלחה רבה בתפקידו החדש.

ימשיכו בתפקידיהם: שושי עידן, הסמנכ"לית לפדגוגיה ומנהלי הסניפים: מנדי רבינוביץ' בבית-בירם, שלומית שקד בתיכון-אחוזה, איילה יהודה ביסוד-אחוזה, ליאת דלל-מזרחי ביסוד-הדר, ואילת אייזנברגר, מנהלת אשכול הגנים בבית-בירם.

אני מבקש להודות לכל חבריי בהנהלת בית-הספר על שיתוף הפעולה המלא וההדוק, ולאחל לכולם הצלחה רבה במילוי תפקידם התובעני.

 

  • לצערי, המאבק על שימור אופיו, איכותו וייחודו של בית הספר שלנו נמצא עדיין בעיצומו.
    אני שמח וגאה בשותפות שמגלים כל הגורמים הפועלים בבית הספר: מורים ועובדים, הורים, בוגרים, תלמידים והנהלת בית-הספר. אני מברך על העמידה המאוחדת נגד הגזירה המאיימת על מעמדו ותפקידו החברתי של בית הספר לאחר 102 שנים של תרומה לחינוך, לחברה ולמדינה.
    אני מאמין שנזדקק להמשך שיתוף הפעולה הפורה והמחזק גם בשנים הבאות.
  • בשנת הלימודים הקרובה נמשיך לחזק את לימודי ה – STEM – Science, Technology, Engineering & Math בבית ספרנו, ונוסיף גם את ה A – Arts כדי ליצור את ה – STEAM במטרה להדגיש יצירתיות, יזמות וחשיבה מקורית. נעודד תלמידות ותלמידים כבר בכיתות היסוד ובחטיבות הביניים לבחור במקצועות המדעיים ולהצטיין בהם. בנוסף לכך, נמשיך – כמובן – גם בעידודם וטיפוחם של הלומדים לימודי שפות ומדעי הרוח והחברה, במטרה לאפשר לתלמידינו להצטיין בכל תחום בו יבחרו לפי נטיות לבם.
  • בימים אלה אנו ממשיכים במאמצים לעדכן את כתובות הדוא"ל של כלל בוגרינו, במטרה ליצור קהילת בוגרים מקושרת ופעילה. במלאכת האיתור ואיסוף הנתונים שותפים תלמידים ובוגרים מתנדבים. אם הנכם בוגרי בית הספר, ובידיכם רשימת פרטי הדוא"ל של בני המחזור שלכם, או אם תרצו לסייע בהתנדבות באיתור כתובות הדוא"ל של בני המחזור שלכם – נשמח אם תפנו לכתובת הדוא"ל [email protected] , ואנו ניצור עמכם קשר.

לסיום, אני מבקש לחזור על מחויבותי להצעיד את בית הספר ברוח סיסמתנו רבת השנים "והצנע לכת" ולחתור למימוש חזון ביה"ס: "להיות מוסד חינוכי איכותי, מוביל ומתווה דרך, המכוון את תלמידיו להיות בני אדם, מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית".

מאחל ששנה"ל הבאה עלינו לטובה, תשע"ו, תהיה פורייה ומהנה.
ד"ר יוסי בן-דב
המנהל הכללי של ביה"ס

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.