אימון הכרת החטיבות בפנימייה הצבאית

הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה

אימון חדש שנוסף לפנימייה בשנים האחרונות הוא אימון הכרת החטיבות. באימון זה מספחים כמעט לכל חטיבה בצבא קבוצה של חניכים מהפנימייה, אשר מצתוותת למחזור שנמצא במהלך הטירונות או האימון המתקדם. האימון בנוי כך שנוכל לחוות את חווית החייל הפשוט ואת חווית המ"מ או המ"כ שנמצאים בשטח. באימון זה התפזרנו בין החטיבות השונות: גולני, קרקל, תותחנים, נח"ל, שריון, צנחנים וגבעתי.
בחרתי ללכת באימון הסיפוחים לחטיבת גולני מכיוון שרציתי לראות כיצד מתנהלת השגרה אצל חטיבת חי"ר וגולני בפרט, שזו חטיבה ששמעתי המון סיפורים עליה ומאוד סקרנה אותי.
הגענו לחטיבת גולני אני וארבעת חבריי לפלוגה: גל שטרמר, הראל צרפתי, דביר טפירו ועומר תשובה. תחילה עשינו שיחת פתיחה עם מפקד פלוגה ט' של גדוד 51 אליה הצתוותנו, שהיה פנימיון ולכן היה יכול להבין אותנו ולדאוג במהלך כל האימון שאנחנו מממשים את המטרה שלשמה באנו. שיחת הפתיחה בהחלט עזרה לנו ולאחריה הצטרפנו אל המחלקות.
אני ועומר תשובה הצטרפנו למחלקה 1 של פלוגה ט'. עברנו עם המחלקה חוויה באמת משמעותית וגילינו שהאימונים בצבא לא קלים בכלל.
לקחנו לנו זמן להסתגל למחלקה, וביום הראשון היינו בשוק כיוון שראינו דברים שבאמת לא היינו רגילים אליהם, אבל המחלקה קיבלה אותנו מאוד יפה והרגשנו ממש חלק ממנה.
המחלקה עברה שבוע קליעה שני, ושבוע זה גם היה השבוע השני שלהם בשטח, שבוע שוחק ולא פשוט בכלל, שמטרתו היא להסתגל לשטח ולשפר את יכולות החיילים מבחינת ירי ומבחינה פיזית, כחלק מההכשרה של החיילים.
בסוף כל יום התקבצנו כל חניכי הפנימייה והצטרפנו לשיחת הסגל, בשיחות יכולנו לראות את הדברים שאינם נראים בשטח ליד החיילים ואת הדילמות הנוספות שבהם נמצאים המפקדים בשעות המאוחרות כשהחיילים כבר ישנים, הישיבות היו חלק בלתי נפקד מהאימון ולמדנו מהם המון.
ביומיים הראשונים היינו חיילים במחלקה ככל השאר, וביצענו ירי, בוחן מסלול, תורנות מטבח ואת כל שאר התכנים שעברו החיילים, וביום וחצי האחרונים הצטרפנו למקפדים וראינו נקודת מבט שונה לגמרי ממה שנראה ליד החיילים, ואת השחיקה היום יומית שעוברים המפקדים. אני אישית הייתי פחות עם המ"מ כיוון שהוא היה כל היום במטווח ולכן ניסיתי יותר להתקרב אל המ"כ, שהתפקיד שהוא עושה הוא גם אינטנסיבי מאוד.
לסיכום, השבוע הזה בהחלט היה לא פשוט, והכי חשוב זה שלקחנו ממנו המון תובנות לקראת הגיוס, ואני שמח מאוד שעשיתי את האימון הזה שהיה בשבילי מאוד משמעותי.
גיל זיסמן, פלוגת אלון

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.