טקסים, מסעות ואימונים בפנימיה הצבאית

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה השתתפו חניכי הפנימייה הצבאית בטקס, שנערך בבית האבות בו הם מתנדבים באופן קבוע – "ראשוני הכרמל".
החניכים נשאו דברים מרגשים וחילקו פרח לכל אחד מניצולי השואה המתגוררים במקום.

אימון פלוגת דורי- תלמידי י"ב
בחופשת פסח האחרונה יצאו חניכי פלוגת דורי (שכבה י"ב) למסע "צדקת הדרך" – מסע בן 8 ימים המתגלגל ברחבי הארץ, במהלכו פוגשים החניכים אנשים שונים, מקיימים דיונים, מטיילים ועוד.
מטרת המסע הינה פיתוח החוסן הערכי, העמקתו וסיוע בגיבוש זהות הבוגר, ככלי להתפתחות אישית מנהיגותית וצבאית, וכן העצמת תחושת השליחות לקראת סיום ההתחנכות בפנימייה ומימוש הייעוד בצה״ל ובחברה הישראלית.
במהלך המסע עברה הפלוגה מספר אזורי הארץ.
תחילה התמקדנו באזור גוש עציון. החניכים פגשו את נועם וייצנר – יו"ר אגודת הסטודנטים ומקים המכינה הקד"צ הירושלמית ועם שולי מועלם – חברת הכנסת לשעבר ואשתו של משה מועלם ז"ל בוגר הפנימיה, אשר שיתפו בהשקפת עולמם. בהמשך ערכו החניכים היכרות עם מספר מעיינות בסביבה והתארחו אצל משפחות ב"ראש צורים" לסעודת שבת.
בימים שלאחר מכן עלתה הפלוגה צפונה, דרך מסלול נתיב הל"ה, כאשר הדיונים עסקו בדילמות העולות ממנו. חלקו של המסע באזור זה הסתיים בפגישה עם ירון רוזנטל וצפייה בחזיון אור קולי, המספר את סיפורו של כפר עציון בשנת 1948.
בהמשך ביקרה הפלוגה בסליק של נהלל, משם התקדמה רגלית למקום הלינה בתל שמרון.
למחרת צעדו החניכים למגדל העמק, שם נפגשנו עם רס"ן גיא גדיר (בדואי, שסיפר להם על השתלבותם של הבדואים בצבא).
הלינה היתה בביה"ס החקלאי כדורי, שם התקיימה שיחה עם תא"ל אודי בן מוחא – מפקד פו"ם, על חשיבות המפקד הקרבי והמנהיגות.
למחרת התחלקה הפלוגה לקבוצות וביצעה ניווט קבוצתי, במהלכו דנו החניכים על ייעוד הפנימיה, החזון של בן גוריון ודמות הבוגר.
לאחר מכן ביקרו במוזיאון הצ'רקסי שבכפר כמא ולפני שהמשיכה הפלוגה בטיול הרגלי למקום הלינה בעין שרונה, שמעו החניכים את הצראתו של חבר הכנסת לשעבר משה פלד.
בעין שרונה הדיון נסוב סביב דילמות אופייניות לבוגרי פנימיה במהלך שירותם בצבא ועוד.
לאחר בוקר גשום יצאו החניכים לטיול רגלי עד לדגניה א', עם עצירה בדרך בחווה ליד יבניאל, על מנת לסייע לחקלאי לשקם את חוותו הרעועה.
את המסע סיימה הפלוגה ברחצה בכנרת ובעל האש ומשם יצאו חניכי הפלוגה הביתה לחופשת פסח קצרה, מותשים אך מרוצים.
את המסע ארגנו והובילו חניכי הפלוגה. במהלך כל המסע ישנו החניכים בשטח או במקומות אירוח שונים, כגון: ביה"ס סליסברג בארמון הנציב, חדר האוכל של ראש צורים ועוד, כאשר במרבית הלילות קיימה הפלוגה פעילויות גיבוש ודיונים לתוך הלילה בשקי השינה וסביב המדורה.
המסע למעשה מסכם את תקופת התחנכותם של החניכים בפנימיה ומהווה סוג של הכנה מנטלית לפני הגיוס לצבא.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.