אירועים שונים ברחבי בית הספר

  • לאחרונה נחתם הסכם שיתוף פעולה בין עמותת "היכל אליהו" לבין ביה"ס הריאלי. במסגרת ההסכם, יוקם בניין משותף בתוך מתחם אחוזה שישרת את קהילת בית הספר ואת תושבי הסביבה במשך רוב שעות היום כמרכז לימודי רב שימושי. הקמת המבנה מלמדת על האמון הגדול שנתנה עמותת "היכל אליהו" בבית הספר ועל חובתנו לחנך את הדורות הבאים כבר מגיל צעיר להכיר בעושרה של התרבות היהודית. על מנת להפעיל את הבניין כמרכז חינוכי, נבחר "בית מורשה בירושלים" כדי לספק מניסיונו ומומחיותו לטובת העניין.
    מבנה נוסף שישודרג בתקופה הקרובה הינו הצריף הירוק בבית בירם. בעקבות תרומה נדיבה שקיבלנו אנו מתכוונים להקים בתוך הצריף מוזיאון דידקטי של בית הספר. המוזיאון ינציח את מורשת בית הספר במאה שנות קיומו. אנו מאמינים כי שמירה ושיפוץ ה"צריף הירוק" תיתן למבנה היסטורי ישן משמעות חדשה ותעזור להנחיל את ערכי ביה"ס לדורות הבאים.
  • שיתוף פעולה בין ביה"ס לאוניברסיטת חיפה נרקם בימים אלו. בכוונתנו לבנות תכנית בה תלמידים מבית בירם ילמדו שיעור שיעמוד בדרישות הקבלה של אוניברסיטת חיפה ובסיומו יקבלו נקודות זכות שיוכרו להם בלימודיהם האקדמאים. האתגר שאנו מציבים לעצמנו הוא לייצר סילבוס שמצד אחד יאפשר לתלמידים שלנו להצליח בבחינות הבגרות, ומצד שני יעבור אישור של החוגים המתאימים באוניברסיטה, כך שניתן יהיה לתת לו קרדיט אקדמי. תוכנית שיתוף הפעולה נבדקת בשלושה תחומים: היסטוריה, ערבית וספרות.
  • הספרייה הלאומית של מדינת ישראל מנהלת את פרויקט "רשת ארכיוני ישראל" במסגרת תכנית "ציוני דרך" של משרד ראש הממשלה (לשעבר "תכנית מורשת"). במסגרת הפרויקט נסקרו כל ארכיוני המורשת בארץ, למעלה מחמש מאות ארכונים, וביניהם גם הארכיון ההיסטורי של בית הספר שלנו. מבין כל הארכיונים נבחרו כארבעים ארכיונים שישתתפו בפרויקט בצורה נרחבת – דיגיטציה של חומרי ארכיון, הנגשה שלהם לציבור, מערכת חדישה לניהול הארכיון ועוד. אני שמח לבשר כי ארכיון ביה"ס נבחר כאחד מן הארכיונים המייצגים את תחום החינוך העברי החדש בארץ, לצד ארכיונים חשובים נוספים מתחומי הפוליטיקה, ההתיישבות, רשויות מקומיות, תרבות, כלכלה ועוד. אנו מקווים ששיתוף הפעולה יהיה מוצלח לטובת שימור ההיסטוריה של ביה"ס ולטובת מורשת המדינה.
  • במסגרת הלמידה משולבת הפרויקטים, הציגו תלמידי חטיבות הביניים את תוצרי הלמידה שלהם בפני מורים, הורים ואורחים נוספים. מגוון הנושאים שבהם העמיקו תלמידינו הוא מרשים ומרגש. "חגיגת" הפרויקטים אשר מגיעה לשיאה בימים אלו, מאפשרת לנו להתבונן מהצד כיצד מעמיקים תלמידנו בנושא מסוים ומבטאים את הידע שרכשו בדרכים מגוונות.
  • מרוץ הלפיד המסורתי התקיים סמוך לחג חנוכה בשיתוף אגודת "מכבי חיפה" ועיריית חיפה. במרוץ לקחו חלק תלמידי ביה"ס וספורטאי מכבי חיפה. במהלך המרוץ התקיימו טקסים קצרים והדלקת משואה באתרי הפיגועים בעיר, לזכרם של חללי פעולות האיבה. הטקס המרכזי התקיים בבית בירם ובו הוענקו מגנים לספורטאי העבר של "מכבי חיפה" ותעודות הצטיינות לספורטאים המצטיינים של ביה"ס. הערכתנו לספורטאים הצעירים והוותיקים רבה. כמו כן, אנו גאים לשתף כי השנה הצטרפו לרצים גם תלמידים מבתי הספר הערביים בעיר "מר אליאס" ו"כרמל" אשר לקחו חלק בטקסי הזיכרון במסעדת "מצה" ו"מקסים".
פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.