ארועים במטו"ס: שבוע מניעת אלכוהול, יום המורה, מצעד הספרים

חודש דצמבר הוקדש למאבק נגד השימוש באלכוהול ובסמים בקרב בני נוער. במהלך החודש התקיימו פעילויות שונו להעלאת המודעות לגבי הסכנות ודרכי מניעתם.
תלמידי כיתות ז'-ט' נפגשו עם גב' הדס שיין, מטפלת משפחתית, אשר שוחחה איתם על השפעת האלכוהול וחומרים מסוכנים נוספים על מוח האדם, במטרה לעודד ספק רגע לפני שמנסים. במהלך השבוע, התלמידים צפו בהצגה "תשמע סיפור", מבית תיאטרון "אורנה פורת", אשר מתאר סיפור חברות שיוצא מפרופורציות, בו משקה אחד יותר מידי הופך לכאב שלא מרפה. בנוסף לחשיפת הנושא בפני התלמידים, התקיים ערב סדנאי להורים בנושא תקשורת משפחתית בהנחיית מר מוטי פיקלנר, עו"ס ומנחה קבוצות, וכן בהשתתפות רס"ב בני פרדו. התכנים שהועלו במהלך הפעילויות השונות מהווים בסיס לשיח בקבוצות החניכה ובמעגלי שיח שיתקיימו לאורך כל השנה.

יום המורה הוא חג ישראלי המצוין מידי שנה בחודש דצמבר, זהו יום הוקרה והערכה עבור העוסקים בחינוך דור העתיד. בבוקר היום קיבלו את פניהם של המורים נציגי תלמידים עם פרחים בידם. במהלך ההפסקה, המורים התכבדו בארוחת בוקר עשירה ומפנקת בחדר מורים בהובלת וועד ההורים.

מצעד הספרים יוצא לדרך, וכמידי שנה ניתן מציע מגוון רחב של ספרי מקור מול ספרים מתורגמים, קלאסיקות וספרים חדשים. דרך תפזורות, סימניות ועוד הפתעות נחשפו ילדי היסוד אל ספרי המצעד. את הספרים הם ימשיכו לפגוש בשעורי הספריה בפעילויות השונות. מה שנשאר הוא לבחור את הספר הנכון ולצאת איתו להרפתקה.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.