חקר החלל, תערוכות ועשייה חברתית – בתיכון הדר

חקר החלל
באוגוסט 2017 שלחה ישראל לחלל, לווין מחקר שנוצר בשת"פ בין "רפאל" והסוכנות הצרפתית – לווין venus. סוכנות החלל הישראלית הציעה תכנית לימוד קצרה, ותלמידי כיתה ז2 נרשמו אליה.
הלווינים הינם "כסופים", כדי להגן עליהם מפני הקרינה בחלל ולעזור בויסות הטמפרטורה (בחלל 200 מעלות מתחת ל-0). הילדים למדו על מטרות לווינים וחלקיהם העיקריים, תכננו משימות ובנו לווין בקבוצות של 4 תלמידים: לוויני ריגול, חקר החלל, מעקב מזג אויר ועוד.

תערוכת אמצע הדרך
אחת לשנה, לקראת סיום המחצית הראשונה, הופך אולם הספורט לחלל שמדבר אמנות. השנה הוצגו בתערוכה מבחר יצירות של התלמידים, במגוון הסדנאות המוצעות בתחומי הציור, האיור, הרישום, הפיסול, הצילום, התקשורת החזותית ובסדנאות הרב תחומיות.

  

עשייה חברתית
תלמידי שכבת ח' נפגשו עם דיירי בית האבות "מוריה". המפגש היה בסימן חגיגת השנה האזרחית החדשה – נובי גוד. הילדים שימחו את הדיירים, השתתפו יחד בפעילות יצירת פתיתי שלג מנייר ושוחחו על מנהגי החג. האווירה הייתה נעימה, חמימה ומוארת, חרף החורף שבחוץ.

חברי ההנהגה השכבתית של כיתות ז' יזמו, בנו והוציאו אל הפועל פעילות חינוכית-ערכית בנושא "לשון הרע לא מדבר אליי". חברי ההנהגה הובילו דיונים מעניינים וזכו לעניין ושיתוף מרגש מקרב חבריהם.

במסגרת שיעורי תנ"ך בכיתה ז', התקיימה הצגה של תוצרי למידה בבית ההורים "משען". התלמידים הנחו למידה בחברותא במעגלי שיח עם דיירי/ות הבית והאזינו לזיכרונותיהם של הדיירים מבית אבא וסבא, בנושא שבו התעמקו (שבת, פסח, הארץ המובטחת והגנה על חלשי החברה).

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.