דבר המנהל הכללי לפתיחת שנת הלימודים

שנת הלימודים תשע"ז, נפתחה במרץ רב עם למעלה מארבעת אלפים תלמידים אשר לומדים ב 125 כיתות וארבעה גנים. הלימודים נפתחו כסדרם בכל הסניפים והצוות המסור של בית הספר כבר מקיים שגרת לימודים רגילה: לימודים בתחומי הדעת, מפגשי חניכה, פעילויות חברתיות ויציאה למסעות גדנ"ע ראשונים.

לשמחתנו, כל תלמידי כיתות היסוד בבית הספר נהנים מיום לימודים ארוך (עד השעה 14:05) במסגרתו הם מקבלים תיגבור במקצועות הליבה, העשרה של פעילויות חברתיות ושעות משחק וגיבוש. גם בחטיבות הביניים הוארך יום הלימודים פעם-פעמיים בשבוע, במסגרתם הוספנו הן שעות תגבור ותרגול והן שעות בתחום החינוך החברתי והערכי.

במהלך הקיץ סיימנו את בניית הבית חדש לשבט "כרמל" בחטיבת הבינים באחוזה. בית חדש זה, אשר נבנה בשיתוף עם עיריית חיפה, מחליף את צריף הצופים ע"ש אילן שפירא ז"ל ששירת את השבט בחמישים השנים האחרונות. שנת הפעילות של הצופים החלה בימים אלו ואנו מקווים שהמדריכים והחניכים ייהנו מהבניין החדש וידעו לשמור עליו למענם ולמען הדורות הבאים.

בתחילת חודש יולי התחלנו בבניית בניין חדש, גדול ומרווח בסניף יסוד אחוזה. בניין זה יארח גם מרכז חדש לתרבות יהודית-ישראלית שיופעל בשיתוף עם עמותת "בית מורשה". הבניין יכלול 4 קומות ובהן קומת אודיטוריום, 2 קומות של כיתות ומעבדות וקומה אחת למשרדים ולפעילות של המרכז החדש. הבניין נבנה תוך הקפדה מירבית על ביטחון ובטיחות הילדים והצוות החינוכי.

פרוייקט בנייה נוסף שמסתיים בימים אלו הוא שדרוג הספרייה בבית בירם והקדשתו לבוגר ביה"ס והפנימייה הצבאית – מנחם (מלמל) רייך, שנפל במלחמת לבנון. המבנה החדש, אשר נתרם ע"י בוגר ביה"ס, יהפוך את הספרייה למרכז משאבים לימודי, מודרני ומשוכלל. בסוף אוקטובר נחנוך את המרכז החדש במעמד הרמטכ"ל.

לשמחתנו הרבה שינה שר הביטחון את ההחלטה, והפנימייה הצבאית לא תיסגר אלא תתנהל במשמורת משותפת של הצבא ומשרד הביטחון. אומנם במחזור ק' של ביה"ס לא יסיימו שוחרים את לימודיהם בביה"ס ואת הכשרתם הקדם-צבאית, אבל בסופו של התהליך הפנימייה הצבאית שליד ביה"ס הריאלי תמשיך להכשיר בוגרים איכותיים שישתלבו בתפקידי מפתח בצבא ובחברה הישראלית.

נמשכים המגעים עם משרד החינוך על מנת להגיע להסדר אשר יאפשר לשמר את מעמדו של ביה"ס כ"מוכר שאינו רשמי". לקראת שנת הלימודים הנוכחית (תשע"ז) הגענו לסיכום שמאפשר את קיומה של השנה בצורה סדירה. במקביל נמשכים הדיונים ופגישות עם ועדת הייחודיים על מנת לזכות במעמד של "בי"ס ייחודי ארצי", ועם ועדת החריגים על-מנת להגיע להסדר ארוך טווח עם משרד החינוך.

בארבע השנים האחרונות מעניק משרד החינוך לעובדי ההוראה בחטיבות העליונות במדינה מענקים בגין הישגי בתי הספר. ההישגים נקבעים בהתאם למדדים לימודיים, חברתיים וערכיים.

מורי ביה"ס קיבלו את המענק הזה בשלוש מתוך ארבע השנים האחרונות. אנו מברכים וגאים במורינו על ההישג המרשים ועל ההצטיינות המתמשכת שלהם.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.