הומניסטיקה בתיכון הדר

  • סיורים ברחבי העיר חיפה במסגרת פרויקט בספרות:
    במהלך חודש פברואר יצאו תלמידי ט'1 וט'4 לסיורים בחיפה במסגרת הפרויקט בספרות. התלמידים מתמחים באחת השכונות בחיפה, מכירים את ההיסטוריה שלה, המבנים החשובים, האנשים המפורסמים שקשורים אליה ואת הרכב האוכלוסייה. בעזרת הסיורים התלמידים הכירו וחוו את האווירה המיוחדת לכל שכונה ושכונה. במהלך הסיורים התלמידים צילמו תמונות המעבירות רעיון של צילום עירוני המיוחד לשכונה שלהם. בשלב הבא של הפרויקט התלמידים יכירו יצירות שנכתבו על האזור שלמדו ואף יכתבו בעצמם סיפור קצר. בסיום הפרויקט כל תלמיד ייבחר צילום שאותו יציג לצד שיר הקשור למקום ונערוך מפגשים שבו התלמידים יציגו את התובנות שלהם לגבי "תפקיד המקום הפיזי ביצירה הספרותית".

הומניסטיקה - ספרות

  • מפגש עם סופרת – אורנה מורג.
    תלמידי שכבת ט' נפגשו עם הסופרת אורה מורג, שסיפרה על ילדותה בשכונת בת גלים, על הדרך שבה היא כותבת את ספריה ואף חשפה את הפרויקט הבא שעליו עובדת ועדיין לא יצא לאור- יומן שבו היא כותבת על ילדותה. המפגש היה מרתק ומאיר עיניים ותלמידים רבים הנמנים על קוראיה ההדוקים התרגשו מאוד.
  • פרויקט צלבנים בהיסטוריה בכיתות ט'2 וט'3
    במסגרת הלימודים בהיסטוריה יצאו תלמידי כיתה ט'2 ו ט'3 מחוץ לכותלי הכיתה ללמידה חווייתית. למדנו על תחרויות האבירים במי הביניים, ירידים עממיים, האהבה החצרונית ושירת הטרובדורים. המעמדות הגבוהים לחמו על גבי סוסים עם שריון מלא ובני העם הפשוט התחרו בקליעה למטרה עם חץ וקשת. התלמידים התנסו בקליעה למטרה ולמדו על בשרם שהדבר אינו פשוט כלל וכלל. דרושות טכניקה וסבלנות. הבנות גברו על הבנים.

צלבנים.jpg2

 

 

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.