"היבטי החיים בראי הקולנוע"

מיזם "היבטי החיים בראי הקולנוע" הגיע לשלב ההפצה, במעמד הנהלת בית הספר אשר אירחה את המפקחת על בית הספר הגב' מימי וקסלר ואת המפקחת על הייעוץ בבתי הספר הגב' אירית לוויתן.
המיזם נולד כתוצאה של שיתוף פעולה בין מגמת התקשורת והקולנוע יחד עם צוות הייעוץ בבית בירם. במגמת התקשורת והקולנוע יוצרים התלמידים סרט או קליפ כפרויקט סוף השנה. הם מביימים, מצלמים ועורכים בעצמם את הסרטים. את הנושאים בוחרים התלמידים תוך הכוונה וליווי.
שיתוף הפעולה בין מגמת התקשורת והקולנוע לצוות הייעוצי, במהלך פיתוח וניסוי ארבע שנתי, איפשר פיתוח ערכת פעילות הכוללת את סרטי הגמר של הבוגרים ככלי לפיתוח שיח עם בני נוער בנושאים המעסיקים אותם. הסרטים מהווים כלי המאפשר לגעת בעולמם של בני הנוער מנקודת מבטם. לכל סרט מצורפת סדנא הבנויה מפעילות ודיון.
מטרות המיזם: בניית כלי של הבעה ועיבוד תכנים באמצעים קולנועיים, דיון סביב הצפייה בסרט המאפשר ביטוי רגשי, השלכתי ומווסת, מוריד תגובות הנובעות מבורות או פחד, נותן לגיטימציה למגוון רגשות ומחשבות, מעלה סטיגמות ומודעות לנושאים רלוונטיים ומשמעותיים ומכאן לשינויי התנהגות ומניעת התנהגויות סיכוניות.
התכנים מחולקים לפי שכבות הגיל בהתאם לתכנים הייעוציים:

כיתות י'– שימוש באלכוהול וחומרים ממכרים, תרבות המועדונים, דימוי גוף.
כיתות יא'– זוגיות בריאה, נורות אזהרה בזוגיות, מיניות, זהות מינית.
כיתות יב'– קבלת החלטות, גיוס לצה"ל, יחסים עם ההורים סביב יציאה לעצמאות.

ממשוב שהעברנו לחונכים התגובות לתכנית טובות. הם דיברו על כך שהסרטים נתנו הזדמנות לדבר עם התלמידים על נושאים שקשה להם לפתוח. בכיתות מסוימות בהן היה קושי להגיע לשיח פתוח ומקרב, העלו הסרטים את רמת הדיון והידקו את הקשר בין החונך לתלמידיו.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.