חגים, חוגים ואירועים – ביסוד אחוזה

חנוכה

בזמנו – לקראת שנת המאה של ביה"ס חשבנו, איילה יהודה – מנהלת הסניף ושושי עידן – אז הסמנכ"לית לפדגוגיה, איזו מתנה נוכל להעניק לביה"ס שלנו.
בסופו של דבר בחרנו לכתוב ספר המתאר את תולדות בית הספר העברי בחיפה. כך נולד הספר "החבורה ממורדות הכרמל, או מאבטליה לריאלי", אשר מגולל את סיפור הקמת ביה"ס ואת מלחמת השפות ברקע, כשהמקימים – תושבי חיפה, עמדו על כך שבביה"ס הריאלי העברי – ילמדו אך ורק בשפה העברית.
הספר נמצא בספריית ביה"ס והשנה, לקראת חג החנוכה קראנו אותו לתלמידים, שהיו מרותקים וקשובים.

קופסות בריחה לחנוכה – המכבים מתחבאים במערה מפני היוונים, כשלפתע מגלים בתוכה תיבת אוצר ענקית. בתיבות האוצר טמונות חידות שונות אותם פותרים התלמידים על מנת להגיע לאוצר הנכסף.

מועדונית בחנוכה ניר פרקש וצוות המועדונית הפעילו קייטנה מגוונת, במסירות, במקצועיות ובאהבה. היה מוצלח ומהנה. יישר כוח!

המיוחדים שלנו

אירועי החינוך הגופני
התקיים משחק כדורשת בין תלמידים ומורים והשמחה הייתה רבה.
התקיימה הפסקת ספורט פעילה בה הפעילו חברי ועדת ספורט ביחד עם סיגל רואש את תלמידי ביה"ס.

בבית הגפן התקיימה תערוכת הציורים "אבי", בה הוצגו 12 ציורים של תלמידים שלנו מכיתות ב, ג. אנו גאים מאוד בתלמידים ומודים לסיגל לברון, המורה לאומנות שהאמינה בהם ושלחה את ציוריהם לתחרות.

לומדים לקשור שרוכים!
בכיתות היסוד חשוב לנו ללמד את היסודות, ולקשור שרוכים זו אחת המיומנויות החשובות.
אייל הורביץ, מנהל מתחם המייקרים, הקים תערוכות דגמי נעליים מעץ (הפרויקט כולו נעשה במתחם המייקרים) בה כל תלמיד יכול להתאמן בשריכת שרוכים. כך לוקח הילד אחריות על למידה עצמית והתנהלות עצמאית.

מפגשי חוג הטכנוכיף לילדי הגנים ממשיכים. הפעם המפגש היה "בצריף של יונתן הנגר". הילדים יצרו והרכיבו רכבת בחדר נגרות ובנוסף כבשה צמרירית.

בוקר הורים מלמדים.
כמדי שנה, בכל הכיתות התנדבו הורים ללמד מגוון שיעורים במגוון נושאים, היה יום מרתק ומהנה.
תודה לכל ההורים השותפים שלנו, על ההתגייסות וההשקעה.

   

המורים שלנו

ביום ראשון לפני חג החנוכה, ההורים הכינו עבורנו חגיגה נהדרת ליום המורה. בארוחה המושקעת הוגשו לנו מאכלים טעימים ומפנקים, ניתנה התייחסות אישית לכל מורה ולתחביבים שלו והושמעו שירים אהובים. כל אחד מהמורים הרגיש יחיד ומיוחד בבוקר זה!

 

השתתפנו בטקס קבלת הפרס לקליטה מיטבית של מורים, בו זכה הצוות שלנו בזכות עבודה משותפת, אקלים חיובי, מקצועיות ומסירות של צוות יסוד אחוזה.

הספרייה

במסגרת שיתוף פעולה בין לימודי המוסיקה, בהנחיית המורה פולינה קוגן וספריית ביה"ס, בהנחיית הספרן אייל הורביץ, נפגשו בספריה ילדי גן אורנים וגן ברושים עם תלמידי כיתות א. אייל הקריא לילדים את הסיפור פטר והזאב מאת סרגיי פרוקופייב, פולינה ניגנה את מנגינות היצירה ותלמידי כיתות א הציגו את הסיפור בפני ילדי הגן בליווי אביזרים ותחפושות. רגע של קסם בספריה.

בספרייה התקיים יריד קח-תן. כל תלמיד הביא מהבית ספר אותו הוא מעוניין להחליף ובתמורה קיבל מצוות "ועדת ספרייה" פתקה אחת לקבלת ספר אחר ביריד. ההיענות הייתה יפה. קריאה מהנה!

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.