פעילויות חברתיות, פדגוגיות וערכיות ביסוד אחוזה

פעילויות חברתיות ערכיות
מועצת התלמידים בהנחיית הרכזת החברתית – רונית שריתי, ארגנו יום כישרונות צעירים שבו הופיעו תלמידים מכיתות א' ועד ו'.
הילדים הציגו את כישרונותיהם בקטעי שירה, אקרובטיקה, ריקוד, נגינה, סטאנדאפ, ביטבוקס ומוסיקה אלקטרונית.
למופיעים היה זה יום חווייתי ומרגש מאוד, שבו ניתנה להם ההזדמנות לעמוד על הבמה מול כל תלמידי ביה"ס ולהציג את כישרונם. כמובן גם לצופים הייתה זו חוויה גדולה לצפות בחבריהם המוכשרים, והם פרגנו להם בשמחה.
תלמידי כיתות ג עם המחנכים והמשפחות נהנו מהסבר על מגילת אסתר מפי הרבה אושרת מורג.

במסגרת 70 שנה למדינה ועידוד הקריאה, הגיעה אלינו הסופרת גלילה רון פדר, בוגרת ביה"ס, לשוחח עם תלמידי כיתות ד-ו .
גלילה ריתקה את התלמידים בסיפורי ילדותה, שאלה שאלות והכינה חידון לכלל התלמידים בהקשר לסדרת "מנהרת הזמן", המתארת את האירועים ההיסטוריים של המדינה.

תלמידי כיתות ו' צפו בהרצאה שהועברה ע"י השוטר הקהילתי – בני פרדו, בנושא סכנות ברשת ובדרכים לשמירה על בטיחות וביטחון אישי ברשת, בשיתופו וביוזמתו של סלים אבו- זלף, אביו של אדהם מכיתה ו'א.

בשבוע החינוך הגופני תשע"ח
פתחנו כל בוקר במסדר בוקר, עם הופעות של תלמידינו מהחוגים השונים: אורות חיפה, דרמה, עולם הריקוד, טניס, סייף וכדורסל. ה
תכנית כללה: הרצאות בנושא בריאות והיגיינה לכיתות ב'-ג', הפעלות בתזונה לכיתות א' והרצאה לכיתות א'-ג', מפי שחקן העבר בכדורגל ופרשן הרדיו בהווה יניב קטן, בנושא הגינות ספורטיבית, אורח חיים של שחקן מקצועי ועוד.
בנוסף התקיימו ימי ספורט לכיתות א'-ג' בסימן 70 שנה למדינה ולספורט הישראלי, יום ספורט בין סניפי לשכבת ד' והפעלות ספורטיביות לשכבות ה'-ו'.
בכל הכיתות התקיימו ארוחות בריאות, וכן טורנירים של הכיתות ושל מורים-תלמידים.

כמיטב המסורת, גם השנה, לקחנו חלק במבצע הכנת חבילות שי לחיילים. חיילים, נציגי האגודה למען החייל, הגיעו לביה"ס ואספו את חבילות השי מהסניף.
הילדים התרגשו מאוד מהמפגש עם החיילים, שהתרגשו לא פחות ושוחחו עם ילדי הגן ותלמידי ביה"ס.

בערב יום העצמאות חגגנו בשמחה בביה"ס 70 שנה למדינה. תלמידים רבים הגיעו עם בני משפחותיהם, לרקוד עם ריקו, לצפות בהופעות של גפן ולהקתה ושל אורות חיפה, בהן משתתפות תלמידות ביה"ס שלנו. בנוסף הופיע בפני הילדים קוסם ונערכה הגרלה נושאת פרסים. היה שמח!

בבוקר ה' באייר תשע"ח, חגגנו בביה״ס ״יום ישראלי״.
התלמידים נהנו משפע של הפעלות: הכנת כתרים ותכשיטים לכבוד 70 שנה למדינה, דוכן "פיות ישראליות", הכנת מגן דוד באוריגמי, "ג'סט דנס" עם "הורה 70", משחק זיכרון, מילוי מפה אילמת, צילומים עם בן גוריון ועם הרצל ועוד.
בהמשך אכלו ארוחה ישראלית, התכנסו בניצוחו של דודו נתן לשירת שירי הלהקות הצבאיות אותם למדו במהלך השנה וקינחו בריקודי עם בהנחיית ריקו.

פעילויות פדגוגיות:
ביום רביעי, כ"ז באדר תשע"ח, 14/3/18, חגגנו את יום הפאי – פתחנו את הבוקר עם מסדר בוקר בו תלמידי כיתה ו'א הציגו  את "מממלכת הפאי".
בהמשך תלמידי כיתות ג'-ה' חקרו את "טבעת מביוס" בהדרכתם של תלמידי כיתות ו'
ותלמידי כיתות א'-ב' נהנו מפעילות חקר בנושא מצולעים.

הצגת למידה – שכבת ד' – אשכול חברה
תלמידי כיתות ד' הציגו בפני תלמידי כיתה ז' את הפרויקט שלמדו במהלך השנה בנושא המפה – "יוצאים מהמפה". במהלך הצגת הלמידה קראו להם מתוך עלוני המידע שהכינו על סניף יסוד אחוזה. בעלונים הציגו בפניהם מידע על ההיסטוריה של בית הספר, ייחודיות הסניף, מפת הסניף ועובדות מעניינות נוספות. כמו כן, ערכו עימם סיור בפינות משמעותיות במרחב בית הספר והסבירו עליהן.
התלמידים התרגשו מאוד לקראת הצגת הלמידה הראשונה שלהם והוכיחו רצינות ובגרות.

תלמידי כיתות ה' נפגשו עם מדריכי המדעטק וביקרו במדעטק במסגרת התחלת לימודי אסטרונומיה וחלל בשיעורי מדעים. התלמידים קיבלו סקירה של העצמים הקיימים במערכת השמש והייחודיות של כל כוכב לכת במערכת השמש. הם למדו על עדשות וטלסקופים, צפו בסרט על המפץ הגדול והחלל הגדול והתנסו ב"שיגור טילים" קטנים.

קיימנו את טקס חנוכת חדר האנגלית שלנו, שהוקם הודות לתרומה של משפחת מאייר.
החדר עוצב ונבנה ע״י רלי גלינרט ובשיתוף טלי צינגיסר, המורות לאנגלית.
החדר, "Dan's room" נקרא על שם פרופסור דן בוטנריו ז"ל, מתמטיקאי ואיש אשכולות, סבם של שקד ויהל מאייר, תלמידי הסניף. בטקס תלמידים שרו, רקדו ודיקלמו באנגלית!

סיגל רואש שלנו, המורה לחינוך גופני, זכתה בפרס החינוך הגופני במחוז חיפה, אנחנו גאים בה מאוד!

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.