לימודי מדעים ואמנות ביסוד הדר

מדעים ביסוד הדר

שיעורי מדעים במדטעק – "התנסות כמנוף לגילויי"
בחודש האחרון שער 'הפשפש' שמקשר בין יסוד הדר לחצר המדעטק, נפתח פעמים רבות: תלמידי כיתות ד' ותלמידי כיתות ו' למדו חלק משיעורי המדעים במדעטק: תלמידי כיתות ד' חקרו באופן עצמאי מתקנים בחצר ליאונרדו די- וינצ'י וארכימדס.
תלמידי כיתות ו' חקרו מוצג בחדר אקוסטיקה המדגים מאפיין של גלים. הילדים נכנסים למדעטק אחרי הדרכה בכיתה, וחווים את הרגשת השמחה ממשחק והתנסות חופשית ומחקירה עצמאית וגילוי.

כחלק מהמהלך של למידה משולבת פרויקטים, אנו מקיימים הצגת למידה. הצגת הלמידה התקיימה במדעטק, והילדים הציגו מיומנות חשיבה (השלם וחלקיו) שתרגלו מספר פעמים לאורך הפרויקט. הצגת למידה תוכננה להיות בחצר המדעטק, אך הגשם אילץ אותנו להיכנס לחדרי המוזיאון. אך מעז יצא מתוק! הילדים הוכיחו לעצמם לצוות ולהורים, שהם יודעים להפעיל את המיומנות ולחקור מתקן חדש ולא מוכר.

לומדים על תהליך הנביטה במדעים
תלמידי כיתות ג' לומדים על הזרע ותהליך הנביטה. ההתרגשות הייתה בשיאה שהזרעים שזרענו נבטו.
בזכות הגדילה של הנבט זיהנו את השורשון והניצון של הנבט.
לסיום הפרק הלימודי על זרעים ונביטה, קיימנו שיעור בנושא זרעים למאכל. כמו כן גם 'השתתפנו' בתכנית הריאליטי – "מאסטר שף" זרעים.

בשיעורי האמנות תלמידי שכבת ה' לומדים, הלכה למעשה, על אמנות הפופ
אמנות הפופ (POP ART) היא תנועה אמנותית שמרכזה היה בעיקר בארצות הברית ובאנגליה החל מסוף שנות החמישים של המאה העשרים והשפעותיה ניכרות עד ימינו. התנועה הקיפה תחומי תרבות שונים כגון מוזיקה, אמנות פלסטית, קולנוע, אופנה ועוד. אמני הפופ ארט בחנו את ההשפעה ההדדית של תחומי התרבות השונים.
אמנות הפופ מרמזת בשמה על המושג "פופולרי" ואכן, תחומי עיסוקם העיקריים של אמני הפופ – רוי ליכטנשטיין, אנדי וורהול, קלאס אולדנבורג, ריצ'רד המילטון, ועוד – היו תרבות ההמונים, תרבות הצריכה, מפורסמים וכד'. המאפיין של עבודותיהם היה בהכנסה של חומרים חוץ אמנותיים לעבודות, כגון קומיקס, פרסומות ועוד, בצבעוניות עזה, בהנחת צבע שטוחה ובשכפול.
בחטיבת לימוד זאת, התלמידים נחשפים לאמנות הפופ דרך דיון מלווה בשקופיות, מתחקים אחר עבודותיו של אנדי וורהול ב"שכפול" של דימויים פופולאריים ובאפיון של צבעוניות עזה והנחת צבע שטוחה, מציירים את דיוקנותיהם בסגנון פופי, מעצבים חדר עכשווי מדימויים מוכנים מהעיתון כחלק מהדיון של אמנות "גבוהה" ו"נמוכה" ועוד.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.