טכנולוגיה, מדעים ואירועים ביסוד אחוזה

לומדים מדעים וטכנולוגיה
בשבועות האחרונים קיימנו מספר מפגשי היכרות לתלמידים העולים לגנים ולכיתות א בסניף:

  • "טינקרינג", מפגש חווייתי והתנסות בחומרים כדרך להבנת העולם – הילדים הכינו בעצמם טיסן, "רובוט" מצייר, דגים ומבוך, הפועלים בעזרת מגנטים. הילדים שמעו הסברים על העובדות המדעיות העומדות מאחורי הפעולות.

  • "מעבדה מדליקה לחנוכה"- המפגש היה בסימן חנוכה. הילדים עברו 4 תחנות: הכנת סביבון ספקטרום שעשוי מצבעים שונים, אשר ביחד בונים את הצבע הלבן, הכנת נרות מדפי שעווה, סביבון תלת מימדי ותחנה לניסויים עם אש והסבר על משולש הבעירה. בנוסף הילדים קיבלו הסבר על מדפסות תלת מימד וראו  את המדפסות בפעולה.

  • פעילות "שישי טכנולוגי" במתחם המייקירם במסגרת שעת סיפור של תלמידי כיתות א וכיתות ד: התלמידים שמעו סיפור בנושא מיחזור ואיכות הסביבה – "האי של יאשקה" מאת יוסי אבולעפיה. הספר נמצא ברשימת מצעד הספרים תשע"ח. לאחר מכן פעלו התלמידים בתחנות שונות – מחזרו ויצרו במתחם המייקרים, הכינו תיקים מקרטוני קורנפלקס, מעמדים לעפרונות מגלילי נייר טואלט, ועוד.

הגב' ד"ר מרים אדלסון אשר תרמה להקמת מתחם המייקרים שלנו התארחה אצלנו לביקור נעים ומרגש. התלמידים הכינו תשורה, שהדפיסו בעצמם במדפסת תלת-מימד, ולכיבוד אפו עוגיות. נציגים של תלמידי הרובוטיקה, התפירה והנגרות הציגו את עבודותיהם.

טקסים, אירועים, וסיורים
בבוקר יום שישי, רקדנו – כלל תלמידי ביה"ס ביחד עם ריקו. זו דרך נפלאה להתחיל את סוף השבוע.

  

ביום רביעי, ה- 29 בנובמבר, צפינו בטקס שהכינו תלמידי כיתה הא והמחנכת חן אטלן בנושא כ"ט בנובמבר. הטקס היה מלמד ומעשיר. התלמידים ספרו לתלמידי ביה"ס על האירועים שהובילו להחלטת האו"ם, וגם על הקמת מדינת ישראל שהתרחשה מאוחר יותר.
התלמידים שרו, רקדו ודקלמו, ואנו נהנינו ולמדנו.

בחנוכה אנו חוגגים יום הולדת לביה"ס. השנה חגגנו 105 שנים להיווסדו והשבוע, בסמוך לחנוכה הכרנו לתלמידים את סיפור הקמתו של ביה"ס. כיתות ה, ו שמעו מפי שושי עידן – הסמנכ"לית לפדגוגיה ואיילה – מנהלת הסניף, את הסיפור שנכתב לכבוד מאה שנים לביה"ס: "החבורה ממורדות הכרמל" או "מאבטליה לריאלי". התלמידים התעניינו ושאלו שאלות.

אנו גאים בתלמידינו שהשתתפו בפרוייקט הציורים ״כחול״, בהנחייתה של המורה לאומנות סיגל לברון. מספר ציורים נבחרו לתערוכת ציורים שהוצגה בבית הגפן בזמן החג של החגים, ואנו גאים על הייצוג של תלמידי הסניף בתערוכה.

תלמידי כיתה וב ערכו את טקס הזיכרון במסעדת "מקסים", לזכר חללי הפיגוע שהתרחש שם בערב יום הכיפורים לפני ארבע עשרה שנים.
בתום הטכס עלו כולם לבית בירם והשתתפו בטכס המרכזי.

מרוץ הלפיד החיפאי: רגע לפני שתלמידי כיתה וב והמחנכת דיקלה לוקס יצאו לייצג את הסניף במרוץ, העברנו את הלפיד מילדי הגן, בין השכבות, בתוספת לדברי ברכה של כל שכבה. נציגים מכל שכבה רצו מסביב למגרש עם הלפיד והאחרונים העבירו אותו לתלמידי כיתות ו שיצאו איתו אל המסלול.

 

צוות המורים שלנו חגג מסיבת חנוכה נעימה ושמחה, שכללה הדלקת נרות, כיבוד נהדר, ברכות ומופע של אמן חושים.

 

כיתה וג ערכה מסדר שעסק במנהיג – הרצל, במסגרת מסדרים לכבוד שנת ה-70 למדינה.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.