מדעים, טקסים וסיורים ביסוד אחוזה

לומדים מדעים וטכנולוגיה
המורה מונזר זבאנה ערך, ביחד עם תלמידי כיתות ד' גמר "מירוץ ניוטון".
במסגרת לימודי ניצני פיזיקה, התבקשו תלמידי כיתות ד' לבנות דגם של מכונית ניוטון. נסיעת המכונית מבוססת על החוק השלישי של ניוטון הידוע כחוק הפעולה והתגובה. התלמידים הגיעו עם הדגמים אשר בנו ויחד יצאנו לחצר ביה"ס. הדגם של כל קבוצה הוצג בפני כל הכיתה והמטרה הייתה כי הדגם ינוע בעזרת האוויר אשר יוצא מהבלון. הדגם הזוכה הוא הדגם אשר הגיע למרחק הכי גדול. התלמידים בנו יחד ביחידים או בקבוצות דגמים שונים ומעניינים וזה כשלעצמו מהווה זכייה. מטרת הפעילות היא ללמוד מדעים בכלל וניצני פיזיקה בפרט בדרך חוויתית, על מנת לעורר עניין בקרב התלמידים ללימודי פיזיקה בעתיד.

כחלק מלימודי המייקרים לכיתות ה'-ו' ולימודי העשרה לכיתות ד', התלמידים לומדים את תוכנת Tinkercad שבה הם לומדים לעצב מודל תלת מימדי שאותו הם מדפיסים במדפסות תלת המימד בבית הספר. לימוד התוכנה נעשה בהנחיית איריס פז המורה לאומנות ובעזרתה של אורית גוטמן לבורנטית מייקרים.

שיתוף פעולה עם תיכון אחוזה
במסגרת שיתוף הפעולה המתחמי ובהמשך למסורת רבת השנים, בה מתקיימת הוראת עמיתים בנושא הציונות, נפגשו תלמידי כיתות ה' עם תלמידי חטיבת הביניים שלנו למפגש "עושים ציונות", בהנחיית תלמידים בקבוצת פרקי דורות מכיתות ט'. את הפעילות מובילה במשך שנים רבות סוניה חיון מהצוות המוביל בחטיבת הביניים.
במהלך השנה יתקיימו שמונה מפגשים במסגרת זו. נושא המפגשים השנה: שבעים שנות עצמאות למדינת ישראל. בסיום שנת הלימודים יתקיים חידון מסכם בו יפגינו תלמידי כיתות ה' את בקיאותם בפרקים נבחרים בתולדות המדינה.

"כל עוד הנוער לנו במולדת קום יקום חזון עם ישראל" 
תלמידי כיתה ו"ג והמחנכת אליאנה גורדון, התארחו בביה"ס כרמל נתיב אליעזר ולמדו בחברותא עם תלמידי כיתה ו' מנתיב אליעזר.

כיתות ה"א וה"ג והמחנכים חן אטלן ואיתי אלטר, התארחו ולמדו בבית בירם וערכו את שעת סיפור הראשונה לשנה זו לילדי אשכול הגנים.

טקסים אירועים וסיורים
קבלת תורה
תלמידי כיתות ב' קיבלו את ספר התורה בטקס מרגש שהתקיים בהיכל אליהו, בניהולו של מר ברוך וייס, אשר הראה לילדים את ספר התורה והסביר כיצד נכתב.
שרנו בצוותא, בירכנו את הילדים ואיחלנו להם שיהנו מלימוד סיפורי התורה, ושאלו יעשירו את עולמם.

חגגנו בשמחה את חנוכת הבניין החדש שלנו ואת המרכז החדש שיפעל בו.
תלמידות שלנו, חברות המקהלה, הופיעו בהנחיית דודו נתן – המורה למוסיקה, עם מחרוזת שירי נעמי שמר, והסבו הנאה רבה לאורחים.

בערב יום הכיפורים, ערכנו טקס זיכרון לתומר אלמוג זכרו לברכה.
תומר תלמיד ביה"ס שלנו, נהרג יחד עם בני משפחתו בערב יום הכיפורים, בשנת 2003 בפיגוע טרור במסעדת מקסים.
לפני מספר שנים הצטרף לבית הספר יונתן, אחיו הצעיר של תומר, שנולד אחרי הפיגוע. יונתן לא זכה להכיר את תומר, אך מכיר אותו מן הסיפורים. היום לומד יונתן בכיתה ה'.
בהמשך חידשנו ביחד עם אמו של תומר, עם אחיו יונתן וכיתתו של יונתן – ה"א והמחנכת חן אטלן, את הגינה לזכרו.

עצרת זיכרון ליצחק רבין
כמידי שנה, ערכנו טקס זיכרון לזכרו של יצחק רבין ז"ל, יחד עם תלמידי ביה"ס אחווה ובהשתתפות מנכ"ל ביה"ס ד"ר יוסי בן דב, הסמנכ"לית לפדגוגיה שושי עידן ונציגים ממרכז רבין לשלום ומעיריית חיפה.
את הטקס ערכו איריס תבור, כיתה ו"א ואיהב חורי, ומקהלת ביה"ס אחווה.
בטקס הודגש ערך הסובלנות, הכרת השכנים והערך שבשלום האישי שאנו עושים עם שכנינו, תלמידי חיפה. ככל שירבו מפגשים אישיים שכאלו נוכל לקרב אלינו ולו במעט את חלום השלום.

ערב חג הסוכות יצאו תלמידי כיתות ו' ל"לקט ישראל" וליקטו חצילים עבור נזקקים.

תלמידי כיתות ו' והמחנכות איריס תבור, דיקלה לוקס ואליאנה גורדון, יצאו לגיחה בכרמל וחוו "לילה ראשון בלי אמא".

תלמידי כיתות ו' שמעו הרצאה מפי צביה ריבן, אמו של אלעד ריבן ז"ל, תלמיד ביה"ס אשר נספה בשריפה בכרמל כשמילא תפקיד כמתנדב במערך לוחמי האש.

מנהיגות וטכנולוגיה? זה משחק ילדים!
פתחנו בסדרת מפגשים בנושא: ניצני מנהיגות מדעית וטכנולוגית לילדי גן חובה. המפגש הראשון – מדע, נפתח בהנחייתו של מונזאר זבאנה, המורה לניצני פיסיקה, אשר הסביר והדגים תופעות פיסיקליות הקשורות באור.

לעיון בפירוט הפעילויות המתוכננות להמשך לחצו כאן.

אירועי ספורט
ציינו את "יום ההליכה הבינלאומי". ילדי הסניף, בליווי הצוות ומספר הורים, יצאו למסלול הליכה מעגלי, בן שעה אחת בסביבת ביה"ס. אנו מעודדים פעילות גופנית מכל הסוגים, ונהנינו מהאווירה הטובה שליוותה את הצעידה. תודה גדולה לניר פרקש ולסיגל רואש-לאופר על הארגון.

תלמידי כיתות א', הצוות וההורים יצאו  ל"יום ים".
היום נפתח בהליכה של 4 ק"מ בחוף הים, לאחריה ארוחת בוקר בריאה וטעימה, מעשה ידי ההורים ולסיום משחקים ספורטיביים. הפעילות הייתה נעימה ומוצלחת.

תלמידי כיתות ו' והוריהם השתתפו ביום ים ובמרוץ חיפה.

 

 

 

 

 

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.