מה בריאליגן?

ריאלי גן
 • רב תרבותיות באשכול:
  במהלך חודש דצמבר נערך המפגש הראשון של ילדי "חורש" ו"הדרים" עם ילדי גני "חוואר". הילדים הגיעו לאשכול לפעילות שכללה ארוחת בוקר, משחקי היכרות ומשחק חופשי במרחבי הגנים. במהלך חודש ינואר יצאנו אנו לבקר בגנים של בית הספר חוואר, שם הם למדו את הילדים שלנו על עץ הזית ושימושיו, כמרכיב בולט בחיי היום יום שלהם.
 • ט"ו בשבט:
  חג זה אפשר לנו להעמיק אף יותר בתכנית הלימודים הירוקה שלנו. בכל הגנים למדו על החג ומנהגיו, על תרומת העץ לאדם ועל יחסי הגומלין שבין האדם לטבע. כן הילדים למדנו על העצים בסביבתם הקרובה. בנוסף, העמקנו את הלמידה בנושא מִחְזוּר, שהינו חלק מאורח החיים שלנו בגן. לא שכחנו לתבל את הלמידה באפייה ובישול מאכלים מפירות ובבוקרו של ערב החג ערכנו סדרי ט"ו בשבט, שכללו שירה וישיבה סביב שולחנות ערוכים.

ריאליגן

 • יום המשפחה:
  נושא לימודי מרכזי נוסף בחודשים האחרונים היה נושא המשפחה, ובתוכו "מהי משפחה עבורי?", המרכיבים של המשפחה, סוגי משפחות שונות אצל בני האדם, משפחות מעולם החי הצומח והדומם (בהקשר גם לתכנית הלימודים בנושא טיפוח מיומנויות של מיון והכללה). בסיום למידת הנושא ציינו בכל אחד מהגנים את יום המשפחה בצורה ייחודית ומרגשת, יחד עם הסבים והסבתות של ילדינו.                 בגן "ניצנים": הוזמנו הסבים הסבתות לקבלת שבת משותפת ושירה בציבור של "שירים של פעם", בהם הילדים הקטנטנים גילו בקיאות רבה בעקבות "שיר השבוע" שלנו. בגן "הדרים": הסבים והסבתות הוזמנו ללוש בצק ולאפות יחד עם הנכדים את החלות של הגן, לצפות בנכדיהם בהופעה קצרה של שירי משפחה ולסיום אכלו ארוחת בוקר, עם מטעמי הסבים והסבתות, שהביאו ממאכליהם האהובים.           גן "חורש" ציין את היום בסימן הנתינה והערכה לסבים ולסבתות, אשר צפו בנכדיהם במופע קצר, כיבוד לכבוד השבת הנכנסת ולאחר מכן פעילות יצירה משותפת של מובייל עם תמונת הנכדים, שהוענק כמתנה לסבים ולסבתות כמובן. לסיום, אכלו הילדים ארוחת סבתות בריאה, עם המאכלים האהובים על הנכדים. כל האירועים היו מרגשים במיוחד, לסבים ולסבתות, לילדים ואף לצוות.
 • פורים:
  חג פורים חג גדול לילדים, ובמיוחד לילדי האשכול שלנו! לקראת החג, כל אחד מהגנים התחפש לארמון בו הילדים שיחקו ובילו בהנאה. הלמידה סביב נושאי החג הייתה מלווה בשמחה רבה, וביצירתיות. פינות התחפשות הורחבו עד מאוד וכל יום לקראת החג היה יום מיוחד: יום אגדות, יום כובעים, יום הפוך, יום אינדיאנים ועוד… ביום החג, חגגנו בקרנבל תחפושות מיוחד, בליווי המורה לריתמוסיקה הילה הררי ולאחר מכן הצטרפנו לחגיגות שבבית בירם, שם הגדולים ארחו אותנו בשמחה. במהלך חופשת החג של בתי הספר, המרחבים המקסימים של בית בירם עמדו לרשותנו ואנו בילינו בהם בהנאה.

ריאליגן5

 • סל תרבות:
  ילדי האשכול צפו בשתי הצגות: "אריה הספרייה" ו"הברווזון המכוער"באודיטוריום חיפה. לקראת הצפייה נערכה פעילות מקדימה בגנים והיכרות עם סיפורי המחזה.
 • ביקור במוזיאון הכט:
  במהלך חודש דצמבר, בסמוך לתאריך י' בטבת, יצאו ילדי הגנים (כל גן בנפרד) לביקור ופעילות במוזיאון הכט בנושא ח.נ. ביאליק – מסע בעקבות בעלי-חיים במוזיאון. דרך צפייה במוצגים הארכיאולוגים במוזיאון, פגשו הילדים מספרת סיפורים אשר הפגישה אותם עם שירי ביאליק. בעקבות השירים, בשילוב חפצים, תלבושות והפעלה פגשו הילדים חפצים ופסלים של בעלי-חיים מהעולם הארכיאולוגי. בהמשך הביקור הילדים השתתפו כשחקנים במופע תיאטרלי של אגדת "שלמה המלך והדבורה".
פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.