מסעות וקמפוס, לימודים מחוץ לכותלי הכיתה – מטו"ס

גיחה מחנאית לכיתות ז'

אחת מהעבודות המשמעותיות ביותר במהלך השנה בכיתות ז' היא עבודת ה"שערים לזהות", המקיפה מעגלים שונים בחייהם של הילדים. השנה בחרנו לפתוח את שנת "השערים לזרות" יחד עם ההורים ולהזמינם למפגש משמעותי. ביום השני לגיחה נפגשנו הורים וילדים בבית שערים לסיור משותף במערות, ולסדנה קבוצתית בה שוחחנו על אבות ובנים ומה שביניהם.

גיחה ז 2 גיחה ז'

גיחה מחנאית בכרמל לכיתות ח'

ילדי כיתות ח' יצאו לגיחה מחנאית ב"חצר האחורית", הכרמל. הפעם התמקדה הגיחה בעבודת צוות וקבוצות, ובפעילויות שטח שונות לקראת המסעות שיבואו. היציאה לשטח מאפשרת להתנסות בדרך בלתי שגרתית במשימות שונות, כמיומנויות לחיים. במהלך הגיחה הילדים נחשפו אל המערכת האקולוגית המורכבת של הכרמל, והשפעת האדם על הסביבה, תוך ניסון להקטנת טביעת הרגל האקולוגית. היכרות עם הכרמל – גאוגרפית, היסטורית ואנושית ופיתוח מיומנויות של עבודת צוות על ידי התנסויות שונות.

גיחה ח' 1 גיחה ח' גיחה מחנאית ח'

מסע נודד לנגב – שכבת כיתות ט׳ כובשת את המדבר

תלמידי כיתות ט' יצאו למסע נודד בנגב לחוות ולהתנסות בטיול מדברי. במהלך המסע הלכו התלמידים במסלולים המאפיינים את מרכז הנגב, לנו באוהלים, אכלו אוכל מבישול עצמי ולמדו על המרחב הפיזי, הביולוגי והאנושי בנגב.
מסלול הטיול שילב בין נוף מדברי עוצר נשימה של מפלים ומצוקים אדירים ובין בריכות וגבים עמוקים
ובפעילות ערב, שכללה תצפית בכוכבים.
"סוד יופיו של המדבר, שהוא צופן אי-שם בחובו מקור מים חיים…."(מתוך : "יפה הוא המדבר", הנסיך הקטן / א.דה סנט אכזופרי,עמ' 76.

ט' בנגב

קמפוס חקר מדעי – בחוף הים

במסגרת לימודי המדעים נלמדו בכיתה מושגי יסוד ועקרונות אקולוגיים. בצד השיעורים התיאורטיים בכיתה אנו משתדלים להמחיש ולהרחיב את היכרותם של התלמידים עם סביבות החיים השונות, התנאים הפיזיים והכימיים, מגוון בעלי החיים והצמחים ואופן התאמתם למקום חיותם. בין ימי החג בחודש תשרי נסעו ילדי כיתות ז' ליום שכולו חול. "סמינר מדעי בחוף הים", נחשפנו לחוויה לימודית ופגשנו את בתי הגידול השונים בחוף הים התיכון. במהלך הפעילות התנסינו בהפעלת מעבדה ניידת, קיימנו תחנת מיקרו-אקלים, יצאנו לסיור היכרות עם המבנה הגיאומורפולוגי של החוף, הכרנו את צומח החולות, צפינו בהתנהגות בעלי החיים בחוף הסלעי, הטמנו מלכודות למכרסמים וחרקים, הכנו שבילי טשטוש, בדקנו את איכות מי הים, ועוד ועוד.

קמפוס חוף הים 2 קמפוס חוף הים

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.