משולחנו של המנהל הכללי, אביב תשע"ט

משפחת ביה"ס הריאלי היקרה,

בסוף השבוע האחרון הזזנו את מחוגי השעון שעה אחת קדימה לשעון הקיץ, ובשבת הקרובה נציין את ראש חודש ניסן, המבשר את בואם של חגי האביב. חודשי האביב מסמנים תמיד תקופה של התחדשות, צמיחה, והתחלות חדשות. השנה אנו גם עומדים בפתחה של מערכת בחירות שתקבע לאן מועדות פנינו. נקווה שתקופת הבחירות תעבור ברגיעה יחסית, וכי כל ממשלה שתקום תמשיך להוביל את מדינת ישראל לאורה של מגילת העצמאות, כמדינה יהודית ודמוקרטית, "שתהא מושתתת על יסודות  החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל, ותקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת גזע ומין".

שנת הלימודים תשע"ט מתקדמת כסדרה ובימים אלו מתקיימים ימי ההורים המסכמים את השליש השני של השנה. כאשר נחזור מחופשת הפסח נתחיל בהכנות למסדר יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, המועד היחיד בשנה בו מתכנסת כל משפחת הריאלי – תלמידים, מורים, הורים ובוגרים רבים – על מגרש מסדרים אחד. בערב יום הזיכרון יתקיים גם טקס הזיכרון לחללי הפנימיות הצבאיות של חיפה ותל-אביב, וכן ערב שירי זיכרון. לידיעון הנוכחי מצורפות הזמנות לשלושת האירועים הללו.

בעקבות הסכם הפשרה עליו סוכם עם משרד החינוך, התחלנו להתכנס למבנה ארגוני חדש, והחל משנת הלימודים הקרובה יפעל מתחם הדר במתכונת אחודה הכוללת את כיתות א-ט (בדומה למתחם מטו"ס). ליאת דלל-מזרחי, מנהלת סניף יסוד הדר בחמש השנים האחרונות, החליטה לצאת לשבתון בשנה הקרובה. אנחנו מודים לליאת, שבעבודתה המקצועית והמסורה הצעידה את סניף יסוד הדר לשיאים חדשים, ומאחלים לה הצלחה רבה בכל תכניותיה בשנה הקרובה. אורן בן-ג'ויה, מנהל תיכון הדר, ימונה למנהל המתחם המאוחד, וקרן הרשקו-פיליבה תמונה למרכזת כיתות א-ד במתחם. בשם כולנו, אני מאחל לאורן, לקרן ולכל הצוות המסור הצלחה רבה בתקופת המעבר ומשוכנע שידעו להוביל את המתחם להישגים ולפריחה.

גם מנהלת סניף תיכון אחוזה, שלומית שקד, הודיעה על יציאה לשנת שבתון בשנה הבאה, לאחר שמסיבות אישיות לא נענתה לבקשתנו להאריך פעם נוספת את תקופת שירותה. אני מודה לשלומית על שנים רבות ומוצלחות של עשייה חינוכית משמעותית. ב- 12 שנות ניהולה הטביעה שלומית את חותמה ואת אישיותה הקורנת על כל תו ותג של הסניף, ובימיה פרח הסניף והצטיין בלמידה המשולבת פרויקטים ובטיפול בפרט. אני מאחל לשלומית הנאה והצלחה מרובה בשנת השבתון. את מקומה של שלומית כמנהל סניף תיכון אחוזה, וכחבר בהנהלת ביה"ס, יתפוס עֹמר בן-ארי. עֹמר הגיע אלינו לאחר שסיים את לימודיו לתואר שני בהצטיינות, בחוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת חיפה. עֹמר שימש במשך שבע שנים כמורה, כמחנך וכמרכז שכבה בסניף מטו"ס. אני מאחל לעֹמר הצלחה רבה עם כניסתו לתפקיד מנהל סניף תיכון אחוזה, ובטוח שידע להמשיך ולחזק את הסניף ולהביאו למחוזות מצוינות חדשים.

אנחנו שמחים להודיע על פתיחת דף חדש באתר שלנו שנועד לאלה מבינכם – בוגרים, הורים וידידי משפחת הריאלי, שרוצים להתנדב ולקחת חלק כשותפי ביה"ס הריאלי למעשה החינוכי. הנכם מוזמנים לצפות בתחומי המעורבות האפשריים ולהירשם באלה המתאימים לכם בקישור הבא:
https://partners.reali.org.il
אנו נשמח ליצור קשר בין הצעותיכם לבין הצרכים העולים מן השטח.

ברכות חמות לטלי הראל-אבן, מרכזת לימודי תקשורת בבית בירם, על קבלת הדוקטורט.

לתלמידינו העומדים לפני בחינות הבגרות – באמצע השנה או לקראת סיומה – אני מאחל הצלחה רבה, וליתר התלמידות והתלמידים, המורות, המורים, הגננות, הגננים, העובדות והעובדים חג חרות שמח והמשך שנת לימודים פורייה, מעניינת ומאתגרת.

בברכה חמה,

ד"ר יוסי בן-דב
המנהל הכללי של ביה"ס

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.