משולחנו של המנהל הכללי, א' אדר א תשע"ט

שנת הלימודים תשע"ט נמצאת בעיצומה, החודש חגגנו את ט"ו בשבט וחילקנו את התעודות של מחצית השנה.
מעגל החיים במסגרת בית-הספר נע במהירות, ההרשמה לקראת שנת הלימודים הבאה נפתחה ולשמחתנו הרבה קצב הרישום היה גבוה מתמיד. למעשה תוך יום אחד התמלאו כמעט כל המקומות הפנויים בבית-הספר.
ההרשמה מתמקדת בגני הילדים ובכיתות א' ו-ז', שכן החל מהשנה איננו יכולים לקלוט תלמידים מעל לכיתה ז'. בחטיבות הביניים כל הכיתות מלאות, ואין בכוונתנו להגדיל את מספר התלמידים מעבר לתקן הבית-ספרי, שהוא כידוע נמוך מהתקן של משרד החינוך. התלמידים היחידים שייקלטו הם חניכי הפנימייה הצבאית, שחזרה לפעילות מלאה ותקלוט גם השנה, כבכל שנה, תלמידות ותלמידים לכיתה י'.
אנו גאים בהבעת האמון של הורי ביה"ס, השולחים ילד שני, שלישי, רביעי ואף חמישי אלינו, וכן בהורים החדשים הבוחרים לשלוח אלינו את ילדיהם. אנחנו מצדנו מתחייבים להמשיך לעבוד במקצועיות ובמסירות כדי לממש את אחריותנו על הילדים בצורה המיטבית.

בהזדמנות זו אני שמח לבשר לכם על הצטרפותו של זוהר גינוסר כסמנכ"ל החדש לפדגוגיה של ביה"ס. זוהר, בוגר ביה"ס הריאלי ובן לבוגרי הריאלי, שירת בתפקידי פיקוד, הדרכה וניהול הדרכה בחיל הים, במטה הכללי של צה"ל ובמכללה לביטחון לאומי. בשנים האחרונות שימש זוהר כיועץ לתהליכי פיתוח אסטרטגיה לאומית בארץ ובעולם בתחומי החדשנות והחינוך ועבד  גם עם משרד החינוך בישראל בפיתוח מודלים לפדגוגיה עתידית ופיתוח חדשנות במערכת החינוך בארץ. זוהר השלים חודשיים של חפיפה והחל בתפקידו ב 1 בינואר. אנו מקדמים את זוהר בברכה ומאחלים לו הצלחה רבה בתפקידו.

זוהר החליף את שושי עידן שפרשה מתפקידה כסמנכ"לית לפדגוגיה של ביה"ס. שושי הגיעה לביה"ס כתלמידה בשנת 1960, ולאחר מכן שירתה בבית-הספר במגוון תפקידים במשך 47 שנים, כמורה, כמרכזת החינוך החברתי בבית בירם, כמנהלת סניף יסוד אחוזה במשך 16 שנים ולאחרונה כסמנכ"לית לפדגוגיה.

אני מבקש להודות לשושי על תרומתה רבת השנים והמעש לבית-הספר שלנו במגוון התפקידים אותם מילאה לאורך השנים, ועל השפעתה על דמותו של ביה"ס, שתיחקק לדורות. במיוחד אני מבקש להודות על חמש השנים האחרונות בהן הייתה לי הזכות לעבוד עם שושי בצמידות, וליהנות מהחוכמה, הצניעות, הניסיון והאנרגיות האינסופיות שלה.

לבסוף, כזכור לכם קיימנו ביום חמישי כ"ט בנובמבר 2018 את אירוע שירת הרבים, שיריאלי. האירוע, שהופק כולו ע"י אנשים ממשפחת בית הספר, היה סוחף ומלהיב והסרטון שהופק מופיע כעת בערוץ היוטיוב של ביה"ס:

כולכם מוזמנים להיכנס, לצפות וליהנות.

תודה גדולה ומיוחדת לכל אלו שעבדו קשה לאורך כל תקופת החזרות והפקת האירוע ותרמו רבות להצלחתו, ובמיוחד למורים למוסיקה שלנו: הילה הררי, דודו נתן, בועז שטרנברג ולובה ורדי, וכן לשושי עידן, ברוך אבן, אורי הרטל, אפי אפרתי וצוות האחזקה של בית בירם, איריס פז ועומר יגאל.

בברכה חמה,

ד"ר יוסי בן-דב
המנהל הכללי של ביה"ס

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.