משולחנו של המנהל הכללי

 • ביום 26.2.2015, בתום שלושה שבועות של מו"מ אינטנסיבי מול מנכ"לית משרד החינוך, מנהלת המחוז ומנהלי אגפים, נחתם הסכם זמני בין ביה"ס שלנו למשרד החינוך. ההסכם שנחתם יאפשר לנו לפתוח את שנת הלימודים הבאה (תשע"ו), כסדרה. ההסכם כולל הורדה של שכר הלימוד ב- 7% (מ-17,200 ל-16,000 ₪ לשנה) תוך שמירה על מלוא התקצוב אותו אנו מקבלים ממשרד החינוך. שכר הלימוד של הורים המשלמים כבר היום פחות משכר הלימוד המלא, ישתנה בהלימה למדיניות המלגות וההנחות כפי שתקבע מעת לעת.
  חשוב להדגיש שלהורדת שכר הלימוד תהיינה כמובן השלכות על התקציב ותכנית העבודה של בית-הספר בתחומים שונים, אך אלה עדיפות על סכנת הסגירה שריחפה מעל בית-הספר.
  אנו שמחים על ההישג הזמני אך הבעיות העקרוניות מול משרד החינוך נשארו בעינן והעבודה הקשה עוד לפנינו. הצדדים הסכימו להמשיך את המו"מ עד לתאריך ה – 10.5.15 במטרה להגיע להסכם קבע. אנו נעשה כל מאמץ על מנת להגיע להסדר זה, אך במידה ולא יושג, עומד בעינו תאריך הדיון בבג"צ ב- 21.5.15.
  אנו מודים לכל קהילת ביה"ס על התמיכה במאבק ביה"ס, וגם לתלמידינו, שהוכיחו שוב ושוב שיש בשביל מי לשמור על הבית.
  כמו כן, הנהלת ביה"ס מבקשת לשלוח תודה מיוחדת לוועד ההורים המרכזי בראשות הגב' מיכל של, לכל ועדי ההורים בסניפים וכן לכלל המורים והעובדים של ביה"ס ולוועד המורים בראשות שי רביב על העזרה הגדולה ושיתוף הפעולה המלא במאבק הזה שמטרתו היחידה היא לשמור על בית-הספר שלנו, על צביונו ועל המשך דרכו גם במאה השנים שעוד יבואו.
 • כמידי שנה קיימנו זו השנה ה – 12 את הכנס הפדגוגי השנתי לזכרו של יצחק שפירא ז"ל בהשתתפות כמאה וחמישים איש. כנס זה מהווה הזדמנות לשיתוף פדגוגי בין אנשי חינוך וללמידת עמיתים מהארץ ומהעולם, באשר ליוזמות ולתהליכים פדגוגיים פורצי דרך. לאור תהליכי השינוי בתחום הפדגוגי, הוחלט למקד את הכנס השנה במהלכים של למידה משולבת פרויקטים, שאותם מפתחים המורים, תחת הכותרת: "למידה משולבת פרויקטים – אופנה או תפיסה חינוכית?". בכנס הוצגו פרויקטים שמתקיימים בבית ספר שלנו ובשני בתי ספר נוספים בארץ: בית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית וחטיבת הביניים אלביירוני בג'דיידה-מכר. 36 מורים הציגו את עבודתם והעמידו אותה לשיח מורים במושבים מסוגים שונים: הרצאות, פאנלים, סדנאות ושולחנות עגולים. הכנס התנהל בצורה יוצאת דופן. היתה התרגשות אמיתית באוויר, הן של אנשינו והן של האורחים שהגיעו מקרוב ומרחוק ונוצרה אווירה של חווית לימודים שלה שותפים המורים והתלמידים.
 • זו השנה השנייה בה מתקיימת תכנית המצוינות המדעית של בית בירם, בהובלת ד"ר יעל זפקוביץ'- מלאכי ואורנה סרצ'וק, המיועדת לתלמידי הכיתה המתמטית ובוגריה, תלמידי מתמטיקה מועשרת, פיזיקה מועשרת ותלמידים המגבירים לימודי המדעים במסגרת לימודיהם בבית בירם. במסגרת התוכנית נפגשים התלמידים, אחת לחודש, עם מרצים מובילים בתחומי המדע ובתחומי דעת שונים. במהלך שנת לימודים זו נפגשו התלמידים עם ד"ר שי מרצקי (מוביל בתחום החדשנות הביולוגית), פרופ' אלון וולף (פרופסור להנדסת מכונות ורובוטיקה מהטכניון) עם אלעד הולנדר (מומחה בתורת המשחקים) ועם מרצים אחרים. ד"ר קירה רדינסקי, אשר הופיעה החודש בפני התלמידים, היא אחת המדעניות הצעירות והמבטיחות בישראל. ד"ר רדינסקי סיימה את הדוקטור שלה בטכניון בגיל 26, ונבחרה בשנת 2013 לאחת מ- 35 הממציאות החשובות בעולם מתחת לגיל 35 ע"י מגזין הטכנולוגיה של MIT. היא עוסקת בתחום מדעי המחשב, ובאופן ספציפי יותר בנושא "כרית מידע" (Data mining). בסיום ההרצאה המרתקת ענתה קירה לתלמידים על שאלות בתחומים המעניינים אותם כגון: באילו תחומים כדאי להצטיין בבית הספר כדי להתקבל ליחידות מעניינות בצבא, מהם המקצועות החשובים ביותר על מנת להצליח בתחום המדעי היום וכד'.
 • במסגרת לימודי התאטרון בבית בירם הוצגו לאחרונה ארבע הפקות תאטרון של שכבת י"ב. המחזות שהומחזו היו: "מחכים לגודו: כבר לא ילדים", "הפרוזדור" , "סינדרלה – לא כמו שחשבתם", ו"יאקיש ופופצ'ה" מאת חנוך לוין. אורחים, הורים, תלמידים ומורים צפו בהצגות והתרגשו מאיכות ההופעה של התלמידים. בנוסף, השתתפו ההצגות בפסטיבל התאטרון הארצי לנוער אשר מתקיים מידי שנה בבת ים. בטקס הפתיחה החגיגי של הפסטיבל נבחרה ההצגה "סינדרלה", בביצוע מגמת התאטרון של בית הספר, להיות חלק מהטקס.
 • טקס הפורשים: כמידי שנה, התקיים בט"ו בשבט טקס פורשים (13 איש פרשו השנה לגמלאות). הטקס, אשר נערך בחיק משפחות הפורשים, מעלה על נס את תרומתם רבת השנים של מורים ועובדים אלו למערכת. איחלנו לפורשים עוד שנים רבות בריאות וטובות.
 • בי"א באדר, היום שנקבע בזיכרון הישראלי כיום הגבורה בקרב על תל חי, קיימנו, כמידי שנה, אזכרה לתלמידנו אלעד ריבן ז"ל אשר נספה בשריפה בכרמל. צביה ריבן, אמו של אלעד, סיפרה לקבוצת תלמידים את סיפור חייו ומותו של בנה והראתה להם קטע מטקס שנערך לזכרו של אלעד ושבו הוענק פרס ל-11 בני נוער, אשר כל אחד מהם הצטיין בתחומים שונים (חינוך, הדרכה, מנהיגות נוער, בריאות, חירום וההצלה, יזמות חברתית, בילוי שעות פנאי, איכות הסביבה וסיוע לאחר). בסיום המפגש המרגש ביקשה צביה ריבן מהתלמידים לעשות קצת יותר למען החברה והזולת ולהמשיך ולספר את סיפור הגבורה של אלעד לדורות הבאים.
פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.