משולחנו של המנהל הכללי

ביום שני, ה-9.1.2017, י"א בטבת תשע"ז, הבאנו לקבורה את סג"מ שירה צור, בוגרת מחזור צ"ה של ביה"ס הריאלי העברי בחיפה משנת 2014. אחיה של שירה, עדי, הוא בוגר ביה"ס במחזור צ"א (2010) ואחותה הצעירה גאיה לומדת בביה"ס בסניף תיכון אחוזה בכיתה ח'.
שירה הייתה ילדה יפה ומוכשרת ותלמידה מצטיינת בביה"ס ולמרות ששהתה כמה שנים בגרמניה – לשם נסעה עם משפחתה לשליחות – השלימה את כל לימודיה והשתלבה חזרה בלימודים במהירות ובהצלחה רבה. שירה שילבה פעילות ענפה בשבט "כרמל" של תנועת הצופים עם לימודיה במגמת תקשורת ודיפלומטיה ציבורית, והיוותה תמיד מוקד לפעילות ומקור משיכה לכל חבריה ומכריה. שירה התבלטה גם בתפקידיה בצבא, בחיל המודיעין ואך טבעי היה שנשלחה במהירות לקורס הקצינים, על מנת לחזור ולפקד על הצוות שלה כמנהיגה. כמה עצוב שלא זכתה להגשים את ייעודה, ואנחנו לא נזכה ליהנות מכל שיכלה עוד להעניק לעולם.
לפני כמה חודשים חנכנו בבית-בירם את הספרייה החדשה שלנו, ובה התקנו גם קיר הנצחה חדש. כאשר סיימנו את המלאכה נשאנו תפילה שלא יתווספו שמות חדשים לקיר הזיכרון. תקוותנו נגוזה מהר יותר ממה שהעלינו על דעתנו, ושמה של שירה יתווסף ללוח כחלל ה-300 למשפחת הנופלים של בוגרי ביה"ס הריאלי.
יהי זכרה של שירה ברוך.

ובמעבר חד, כפי שקורה בארץ שלנו לעתים קרובות מדי, וכדי לעודד את רוחנו בנימה אופטימית:
לפני שבוע נפתחה ההרשמה לשנה"ל תשע"ח ולאחר שבוע נרשם שיא של כל הזמנים כש-800 מועמדים חדשים ביקשו להתקבל לבית הספר. כבר בשעה הראשונה נרשמו יותר מ-350 מועמדים, מספר המשקף עלייה משמעותית בביקוש לבית הספר ביחס לשנים הקודמות.
שוב הוכח שהקהילה החיפאית, כמו גם משפחות רבות המתגוררות מחוץ לעיר ובסביבה הקרובה והרחוקה – ערה למתרחש בין כותלי ביה"ס ובסניפים השונים. הארכת יום הלימודים, העשרת התכנים הפדגוגיים, השילוב בין חינוך למצוינות אקדמית לבין חינוך ערכי וחברתי, ושימת דגש על לימודי ה STEAM – Science, Technology, Engineering, Arts & Mathematics (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אומנות ומתמטיקה) – כל אלה הביאו לעלייה בשיעור המבקשים להצטרף לביה"ס. אנו מודים על הבעת האמון המחודשת מצד קהילת ההורים והמצטרפים החדשים ומבטיחים לא לשקוט על השמרים אלא להמשיך ולהגביר את המאמצים לשיפור ההוראה והלמידה בכל שכבות הגיל ובכל מקצועות הלימוד.
ביום שישי, ה-13.1.2017, התקיים בבית-בירם הכנס השנתי השני של קהילת החדשנות של ביה"ס. בכנס זה הוצגו עבודותיהם של תלמידי המגמה לרובוטיקה של ביה"ס, וכן התקיימו שני מושבים שעסקו בנושאים של פריצת מחסומים בחינוך ובמחקר הרפואי. כנס זה, בדומה לפעולות רבות אחרות הנעשות במסגרת ביה"ס, מביא לעליית המודעות והמעורבות של הקהילה החיפאית בחיי בית-הספר, וחושף את התלמידים לעולמות תוכן חדשים.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.