פסח תשע"ח

הורים יקרים,

בהתקרב חג הפסח, חג החירות, שאחריו יחול יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל, אני מבקש לאחל לכם חג שמח.
חג הפסח, המאופיין בניקיונות ובעשיית בדק בית, הוא זמן טוב להעיף מבט בוחן על חלקת אלוהים הקטנה שלנו, ולסקור בפניכם כמה מהיעדים המשמעותיים שהגשמנו השנה.

ההרשמה לשנה"ל תשע"ט הסתיימה, ולשמחתנו מספר הנרשמים לביה"ס ממשיך לעלות, וזאת על אף התנאים שהכתיב הסיכום עם משרד החינוך. זוהי הבעת אמון מעודדת מצד ההורים והתלמידים ואנו מתחייבים להמשיך לעבוד במקצועיות ובמסירות כדי לממש את האחריות המוטלת על כתפינו בצורה המיטבית.

הפנימייה הצבאית בפיקודו של סא"ל (במיל.) ידידיה חזני חזרה לפעילות מלאה, ואנו רואים ברכה רבה בהידוק הקשר בין הפנימייה לביה"ס. בימים אלה אנו נמצאים בעיצומו של תהליך הגיוס של מועמדים לשנת-הלימודים הבאה, ועושים מאמצים רבים להבטיח כי מספר המועמדים יגדל במקביל להעלאת דרישות הסף של המצטרפים החדשים.

אחד האתגרים הגדולים המונח לפתחנו הוא שמירה על המסורת והמורשת ארוכת השנים של בית-הספר לצד עידוד וטיפוח החדשנות והיזמות בקרב המורים והתלמידים במטרה שישכילו להתמודד עם אתגרי המאה ה- 21. אנחנו מתמודדים עם האתגר הזה על-ידי טיפוח החינוך החברתי-ערכי בצד עידוד המצוינות האקדמית בפרט בתחומי ה STEAM – Science, Technology, Engineering, Arts & Math. במסגרת זו משתתף ביה"ס בתחרויות ארציות בתחומי התכנות, הרובוטיקה, הפיסיקה, הכימיה והמתמטיקה, המאפשרות לתלמידות ולתלמידים להיחשף בצורה חווייתית ושונה לתחומים אלה. כמו-כן משתתפות נבחרות ביה"ס באליפויות בינלאומיות בתחומי הספורט השונים (טניס שולחן ומרוצי שדה) וגם בתחום הרובוטיקה.

מטרתנו להרחיב ולהעמיק את הלמידה מבוססת הפרויקטים והשנה הוספנו גם את נושא ה"יוצרנות" (מייקרים) למסגרות הפדגוגיות. גם השנה נמשיך בבניית מתחמי מייקרים המאפשרים למידה דרך התנסות מעשית ומעודדים תלמידות ותלמידים ליזום, להמציא, לתכנן, לנסות ולהקים פרויקטים יצירתיים וחדשניים במדעים המדויקים ובהנדסה וגם במדעי הרוח והחברה.

לסיום, אני מבקש להביע תודה גדולה ומיוחדת לכלל הסגל המסור של בית הספר: מורות ומורים, גננות וגננים, עובדות ועובדים, שלא חוסכים כל מאמץ כדי להעניק לתלמידינו חווית למידה עשירה, מגוונת ומשמעותית. השילוב בין החינוך החברתי, התפיסה הפדגוגית והדגשים הערכיים היווה תמיד נר לרגלנו, ולאורו אנו מבטיחים לפעול גם בהמשך.

זה גם המקום להודות לחברי לצוות הניהול של ביה"ס: שושי, זוהר, מנדי, זהבית, שלומית, אורן, איילה, ליאת, אילת, ידידיה וחגית על השותפות לדרך, התמיכה ועבודת הצוות.

תודה מיוחדת שלוחה גם לוועדי ההורים ובמיוחד לששת יושבי-הראש של ועדי ההורים בסניפים שתמכו בנו לאורך שנות המאבק מול משרד החינוך וממשיכים לתמוך גם בעצם הימים הללו בייעוץ ובעזרה לבית-הספר ולסניפים השונים. אני גאה בשיח הפתוח והמכבד עם יושבי הראש של ועדי ההורים וועדי המורים ומאמין שהוא מאפשר לנו להגיע ליעדים המשותפים בצורה מהירה יותר, ולא פחות חשוב – ביחד.

החגים העומדים בפתח – חג הפסח, חג הפסחא וחג הנביא שועייב – הם הזדמנות טובה לברך את כולכם, חברי משפחת הריאלי, בברכת חג שמח ובילוי אביבי בחיק משפחותיכם.

בברכה חמה,
יוסי בן-דב, המנהל הכללי

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.