משולחנו של המנהל הכללי, א' טבת תשע"ט

חנוכת מתחמי המייקרים (יוצרנים)
ב- 16 באוקטובר חנכנו את מתחמי המייקרים החדשים בארבעה מסניפי ביה"ס (בית בירם, אחוזה, מטו"ס והדר), תרומתם הנדיבה של בני הזוג ד"ר מרים ושלדון אדלסון.
מרים, בוגרת ביה"ס שלנו, שלמדה בו מכיתה א ועד י"ב, בחרה להקדיש את מתחם בית בירם לזכר הוריה, את מתחם מטו"ס לזכר אחיה, את מתחם תיכון הדר לחבריה ממחזור מ"ד, בו למדה ואת מתחם תיכון אחוזה הקדישה לזכר הנופלים מבני המחזור.
האירוע המרכזי נערך בסניף בית בירם, בנוכחות עשרות אורחים מבני משפחתה של מרים וחבריה לספסל הלימודים, תלמידים, מורים, בוגרים ועוד.
משם המשכנו לסניף תיכון אחוזה, לסניף מטו"ס וקינחנו בביקור נוסטלגי בסניף תיכון הדר בו למדה מרים.

ביקור במכללות הצבאיות
ב- 24 באוקטובר התארחו חברי הנהלת ביה״ס ומפקדי הפנימייה הצבאית, בלשכתו של מפקד המכללות, האלוף אמיר ברעם – בוגר ביה״ס והפנימייה הצבאית, ליום של היכרות הדדית, שיח פתוח ולמידה משותפת. הביקור כלל היכרות עם המכללות הצבאיות: המכללה לביטחון לאומי, פו"ם אלון, פו"ם אפק, המלט"ק וביה"ס לנגדים וכן סיור באתרים השונים בבסיס המכללות: אנדרטת הטנק, לוח הצל"שים, רחבת התותח ורחבת מליאת איתן . המפגש היה מרתק ופורה, ואנו מקווים ששיתוף הפעולה עם המכללות ועם האלוף ברעם ילך ויעמיק

הסרת הלוט מהשלט לזכרו של דודי זהר ז"ל
בבניין פרת בבית בירם – הבית של קבוצת "גלקסיה על שם דודי זהר", התקיים ביום שלישי, 4.12.18, טקס הסרת הלוט מהשלט לזכרו של דודי זהר ז"ל, טייס מסוקי קרב, אשר נפל בתאונת אימונים באוגוסט 2017. על השלט מצוטט דודי בדבריו: "מי שהגיע לטופ, נולד מוכשר אבל עבד קשה מאוד. כישורים זו נקודת פתיחה טובה. מפה זה תלוי בעבודה, בהדרכה, בליווי ובאמונה".
דודי היה בוגר בית הספר הריאלי, יו"ר ועד ההורים ומייסד קבוצת הרובוטיקה ביסוד אחוזה.
בטקס המרגש נכחו בני משפחת זהר וחברים, נציגי חברת אלביט ובראשם יורם שמואלי, מנכ"ל חטיבת כלי הטיס ובוגר ביה"ס, חברי קבוצת הגלקסיה על שם דודי זהר, הורים, מורים והמנטורים של הקבוצה.

שיריאלי
ביום חמישי, ה- 29 בנובמבר קיימנו ערב חגיגי ומרגש במיוחד – "שיריאלי – שירת רבים", לציון ארבעה אירועים מרכזיים: 70 שנה למדינה, 71 שנים לכ"ט בנובמבר, יום ההולדת ה- 105 של בית הספר וסיום הלימודים של המחזור ה- 100 (מחזור ק') בשנה"ל הנוכחית.
האירוע התקיים באולם הספורט ברוממה, בהשתתפות כ- 4,500 תלמידים, הורים, מורים ובוגרים. סגן ראש העיר החדש – עו"ד דוד עציוני, בוגר הריאלי, כיבד אותנו בנוכחותו ונשא דברים.
במשך הערב, עלו לבמה חברי הנהלת בית הספר, שרו ונשאו דברי הוקרה והערכה לסמנכ"לית לפדגוגיה, שושי עידן, על 47 שנים של פעילות ענפה ורבת הישגים בביה"ס הריאלי.
את חגיגת השירה פתח המלחין אפי נצר ובהמשך הקהל הצטרף למחרוזת "שירי אור" בסימן חג החנוכה, בניצוחה של הזמרת הילה הררי – מורה למוזיקה באשכול הגנים.
הערב כולו, כולל צילום האירוע והקלטתו, הופק ע"י צוות ביה"ס: מורים, תלמידים, בוגרים והורים.

אני מבקש לשלוח ברכות חמות לגלית נגרי וענבל לם, מורות שלנו מבית בירם, על הגשת עבודות הדוקטורט שלהן באוניברסיטת חיפה.

ד"ר יוסי בן-דב
המנהל הכללי של ביה"ס

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.