משולחנו של המנהל הכללי, א' ניסן תשע"ח

הפנימיה הצבאית
לאחר תקופה של שינויים מהותיים, אי-ודאות וידיעות סותרות שיצאו לתקשורת הארצית בכל הקשור לעתידה של הפנימיה הצבאית, נראה שבתודעה הציבורית קיימת עדיין התחושה שהפנימייה הצבאית נסגרה.
השנה, בעקבות המעבר של תפעול הפנימיה מצה"ל לבית הספר הריאלי, קיבלנו לידינו לראשונה גם את משימת גיוס השוחרים לשנה הבאה וכעת עומדים בפנינו מספר אתגרים עיקריים:

  1. להחזיר למודעות הציבורית את העובדה שהפנימיה חיה וקיימת.
  2. מיתוג הפנימיה – הפנימיה הצבאית קולטת אוכלוסיות חזקות ואיכותיות, ואנו עושים מאמצים רבים למתג אותה ככזו (בניגוד לתפישה הרווחת כאילו פנימיה היא מקום מפלט לנוער במצוקה).
    כחלק מרכזי ממערך השיווק וההרשמה לפנימייה, אנו שמים דגש על איכות הנוער שאנחנו מגייסים לשורותינו: בני נוער ברמה גבוהה, שמסוגלים להתמודד בהצלחה הן עם האתגר הלימודי והן עם האתגר הצבאי, במסגרת מאד תובענית. נערות ונערים מצטיינים בלימודים ובחברה, בעלי כישורי מנהיגות ויכולת להתמודד עם סדר יום עמוס, אימונים, מסעות, התנדבויות והתנסויות בפיקוד, וכל זה במטרה לכוון אותם להיות מפקדים לוחמים ביחידות המובילות בצה"ל.
  3. האתגר האמיתי שלנו הוא להגיע אל אותם בני נוער איכותיים מכל רחבי הארץ, ולעודד אותם לבוא אלינו לפנימיה.

גם בנושאי התפעול השוטף של הפנימייה יש לנו אתגרים לא מעטים. העבודה מול האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון בראשותו של משה צין מחייבת לבנות מנגנון לתיאום בנושאים הקשורים במשאבי אנוש, לוגיסטיקה, בינוי ועוד. האתגר הגדול יותר הוא בעבודה מול גורמי הצבא. אנשי הקבע של הפנימייה עברו מדיווח לפו"מ ל"סגלים מיוחדים" ולעיתים נדמה כאילו הצבא שמח "להיפטר" מעולה של הפנימייה. אנחנו מקווים שעם כניסתו של האלוף אמיר ברעם, בוגר הפנימייה, לתפקיד אלוף המכללות (שפו"מ נמצאת תחת אחריותו)  ההתייחסות תשתנה ונשוב לעבוד בצורה חלקה מול הצבא.

רשימת הצעירים המבטיחים
המגזין Forbes ישראל פרסם לאחרונה את רשימת 30 הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 30 לשנת 2018. התמלאנו גאווה לראות ברשימה את שמותיהם ותמונותיהם של ארבעה מבוגרינו:

אפרת לכטר – כתבת מגזין ותחקירים באולפן שישי
עמר ערד – חוקר ומפתח בתחום ה-Wearables & IoT במעבדת המחקר שלIBM,
תומי בר אב – יזם ומנהל השיווק ב Mass Challenge
תומר כהן – דיפלומט ויזם.

פרס ישראל לתקשורת
הפרשן והעיתונאי רון בן ישי, בוגר בית הספר במחזור מ"ב והפנימיה הצבאית לפיקוד במחזור ז, זכה בפרס ישראל לתקשורת לשנת תשע"ח, ובכך עלה מספר מקבלי פרס ישראל מבין הבוגרים והמורים של בית הספר מ- 39 ל- 40.

 

ד"ר יוסי בן-דב, המנהל הכללי

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.