משולחנו של המנהל הכללי, א' שבט תשע"ח

תהליך ההרשמה לשנה"ל תשע"ט
ההרשמה לגנים ולבתי הספר נפתחה בתחילת חודש ינואר, ושמחנו להיווכח שגם השנה חלה עלייה בביקוש מצד אלה המבקשים להצטרף לשורותינו. ההרשמה לגנים בבית בירם נסגרה כעשרים דקות מרגע פתיחתה, וכך גם ההרשמה לרוב הכיתות בסניפי בית הספר השונים. רשימות ההמתנה, שגם הן הוגבלו למאות בודדו, תסגרנה אף הן בקרוב. תחושת הסיפוק מנתונים אלה רק מתעצמת נוכח העובדה ששכר הלימוד בביה"ס עלה השנה (שלא בגללנו ונגד רצוננו).
את העובדה שבית הספר שומר על מעמדו כמוסד חינוכי מוביל אני זוקף בראש ובראשונה לזכות צוות המורות, המורים, העובדות והעובדים שלנו, הממשיכים להשקיע את מיטב זמנם בלמידה מתמדת, ואת מרצם – בתלמידות ובתלמידים שלנו. המאמץ הגדול הנדרש מצדכם, ההורים, כדי לשלוח את בנותיכם ובניכם ללמוד בביה"ס הריאלי והעובדה שבחרתם למקם את חינוך ילדיכם בראש סדר העדיפויות שלכם – רק ממחישים לנו שוב את מידת האחריות המונחת על כתפנו. כבכל שנה, אני מתחייב בפניכם לעשות כל מאמץ על מנת להצדיק את האמון שנתתם בנו.

טקס הכרזת קבוצת הגלקסיה על-שם דודי זהר
במוצאי שבת, ה- 6.1.18 ערכנו בסניף יסוד אחוזה אירוע מרגש, שנפתח בטקס ההכרזה הרשמית של קריאת קבוצת הגלקסיה 5987 של ביה"ס הריאלי, ע"ש דודי זהר ז"ל, שנהרג באסון מסוק האפאצ'י ב- 7 באוגוסט 2017.
דודי היה בוגר מחזור ע"ג של ביה"ס, וכאב לארבעה ילדים – ששלושה מהם לומדים בבית הספר – היה פעיל מאד, הן כחבר בוועד ההורים ובחבר הנאמנים של בית הספר, והן במסגרת התנדבויות שונות בביה"ס ובמיוחד בקבוצות ה- FLL וה- Junior FLL.
דודי היה גם בוגר קורס טייס והטכניון ועבד כסמנכ"ל מכירות ושיווק בחטיבת כלי הטייס של אלביט. לאחר התאונה הקשה חשבנו יחד עם משפחתו של דודי על הדרך הנכונה להנציח את זכרו. פנינו ליורם שמואלי, הסמנכ"ל של אלביט ומנהל חטיבת כלי הטייס, שגייס מיד את בוצי מכליס, מנכ"ל אלביט, ועוד רבים וטובים אחרים בחברה – ואלה נענו ברצון לפנייתנו לאמץ את קבוצת הגלקסיה שלנו, ולקרוא לה ע"ש דודי.
אנחנו נרגשים ומודים לחברת אלביט על השותפות הפורייה והמפרה שנרקמה בינינו. מהיכרותי עם דודי ומשפחתו, אני מאמין שמצאנו את הדרך הראויה ביותר להנציח את זכרו ומורשתו: דרך עשייה חינוכית המשלבת עבודה עם נוער, מעורבות חברתית, חדשנות, ושאיפה מתמדת ללמידה ולמצוינות.

חלקו השני של הערב הוקדש לאירוע פתיחת התחרות השנתית של קבוצות ה FRC בעולם. 6,771 קבוצות מלמעלה מ- 30 מדינות משתתפות השנה בתחרות. קבוצת הגלקסיה שלנו הציגה את הרובוט שיצרה בעונה הקודמת, ולאחר מכן צפו האורחים בשידור ישיר בהכרזה על מהות התחרות והאתגרים לשנה זו.
מעבר לחשיבות שאני מייחס לתהליך הלמידה בהתמודדות עם החלקים הטכניים של בניית הרובוט, אני רואה משמעות רבה למטלות ולאתגרים החינוכיים שהקבוצה לקחה על עצמה, בהם: הקמת קבוצות FRC נוספות בעיר חיפה, ביקור ילדים בבתי חולים, פעילויות עם ילדים אוטיסטיים ועוד.

 

פרס ספיר
ביום שלישי ה- 9.1.18, התקיים במרכז "חדרים" בסניף יסוד אחוזה, מפגש ספרותי מיוחד ומרתק עם המועמדים הסופיים לפרס ספיר לספרות לשנת 2017.
בערב, שהונחה ע"י המוזיקאית והמלחינה טל גורדון, השתתפו שלושה מהסופרים המהווים חלק מ"הרשימה הקצרה" של פרס ספיר 2017: נעה ידלין, סמי ברדוגו ושמעון אדף.
אני שמח וגאה על הזכות שנפלה בחלקנו לארח אירוע בעל אופי כזה, ומקווה להמשיך ולקיים שיתופי פעולה דומים בעתיד.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.