משולחנו של המנהל הכללי (תשע"ח)

שנת הלימודים תשע"ח נמצאת בעיצומה ושגרה טובה שורה על בית הספר. חגי תשרי מאחורינו וחגי האביב  (פסח, יום העצמאות) עוד רחוקים, והלימודים בין לבין מתנהלים כסדרם על כל העושר והמגוון הטמון בהם.

הנה כמה חדשות:

  • הפנימייה הצבאית חזרה לתפקוד מלא ופעיל. מבנים רבים בפנימייה שופצו מן היסוד, והשבוע חזרו החניכים לאכול בחדר האוכל המחודש. ידידיה חזני, המפקד החדש של הפנימייה, נכנס לתפקידו במלוא המרץ ובאמתחתו תכניות רבות לעיצוב פניה המתחדשים של הפנימייה.
    שיתוף הפעולה עם האגף הביטחוני-חברתי של משרד הביטחון בראשותו של משה צין מתקדם כמצופה ואף למעלה מזה, ואנו מקווים שבסופו של דבר המעבר מצה"ל למשרד הביטחון ייטיב עם הפנימייה. האתגר הגדול הניצב בפנינו עתה הוא ההרשמה לשנת הלימודים הבאה. אנחנו מתכננים לפתוח במסע שיווקי נרחב במטרה להגיע לבני נוער רבים שייראו בפנימייה המתחדשת מקום שבו יתגשמו שאיפותיהם – הן בתחום הלימודי והן בתחום ההכשרה הקדם צבאית.
  • בסניף יסוד אחוזה נפתח המרכז לתרבות ישראלית-יהודית: "חדרים – בית מורשה בריאלי" בשיתוף עם בית מורשה בירושלים. חדרים הוקם במטרה לגבש סביבו את הקהילה החיפאית על כל גווניה וליצור תרבות משותפת סביב אוצרות הרוח, הדעת והתבונה, תוך מענה לאתגרים הערכיים, הרוחניים והתרבותיים בני זמננו. במרכז החדש התקיימו כבר ערבי השקה לספרים חדשים, מפגשי לימוד של שותפות חיפה-בוסטון ואירועים נוספים. מצורפת לידיעון זה חוברת מהודרת של המרכז שבה מוצעות התוכניות השונות וסדרות המנויים המתוכננות לחודשים הקרובים. אנו קוראים לכלל קהילת בית-הספר להתעדכן בעמוד הפייסבוק של חדרים באשר לאירועים הקרובים וליטול חלק במפגשים הקרובים.
  • הודות לתרומה הנדיבה שקבלנו מהקרן של משפחת אדלסון, הקמנו השנה שלושה מתחמי מייקרים בסניפי מטו"ס, תיכון הדר ויסוד אחוזה. מתחמים אלה צוידו הן במכשור מסורתי (נגרות, בישול ותפירה) והן בטכנולוגיה מתקדמת (סורקים בתלת-ממד, חותכי לייזר ומדפסות תלת-ממד).
    בשלושת המתחמים מתנהלת למידה המשלבת חזרה לשיעורי המלאכה המסורתיים עם פריצה למיומנויות המאה ה-21. המורים העוסקים במלאכה עברו השתלמויות בתקופת הקיץ בשיתוף פעולה עם ה- FabLab  של המדעטק בחיפה, ועתה החלו הסניפים בפעילות ענפה של שילוב מתחמים בתוכנית הלימודים השבועית של תלמידי הסניפים.

אני מקווה שהשנה תמשיך להיות פורייה ומפרה ושנמשיך במרץ בקידום התוכניות והפעילות הענפה של ביה"ס בגנים, בחטיבות היסוד והביניים ובחטיבה העליונה.

בברכה חמה, יוסי בן-דב.

 

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.