משולחנו של המנהל הכללי

כמידי שנה התכנסה הנהלת ביה"ס עם מליאת וועדי ההורים לשם הצגת היעדים והתכניות לשנת הלימודים הקרובה. עשרות הורים, חברי ועדים בכיתות בסניפים השונים, הגיעו לשמוע על הנעשה בבית הספר בכלל ועל הסניף שבו לומדים ילדיהם בפרט. במהלך המפגש חזרנו והדגשנו בפני ההורים את הנושאים המרכזיים על סדר יומו של ביה"ס:  המורה במרכז – המורה הינו המשאב האנושי החשוב ביותר בבית הספר; שווי משקל בין לימודים ופעילות חברתית; חזרה לחינוך בסיסי: והצנע לכת, נימוסים והליכות; תכנית המארג: חונכות ולמידה משולבת פרויקטים; חיזוק ועידוד לימודי STEM – Science, Technology, Engineering, Math   לבנים ובעיקר לבנות; סובלנות – שלילת גילויי גזענות ואי קבלת אלימות מילולית ופיזית; שילוב נושא התקשוב בכלל הסניפים. בסיום מליאת ההורים התקיימו בחירות ליו"ר ועד ההורים. הגב' מיכל של נבחרה לתפקיד יו"ר ועד ההורים, ופרופ' דרור אייזנבוד נבחר לסגנה. אנו מאחלים להם הצלחה רבה בתפקידם ובטוחים כי מערכת היחסים הטובה בין הנהלת ביה"ס לוועד ההורים תימשך.

  • לקראת ה – 4 בנובמבר, כמידי שנה, התקיים בסניף יסוד אחוזה הטקס השנתי לזכרו של יצחק רבין ז"ל  – 19 שנה אחרי הירצחו. תלמידי כתות ו' מבית הספר, יחד עם תלמידי ביה"ס "אחווה" מוואדי ניסאנס, העלו מסכת משותפת על דמותו ופועלו של יצחק רבין לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל. הנצחת זכרו של רבין בקרב תלמידים יהודים וערבים מחייבת התמודדות עם הרצח כאירוע מכונן בקורותיה של החברה הישראלית. הצוותים החינוכיים מעבירים בכתות את חשיבות השיח ושמירת הדמוקרטיה מול סכנת גילויי אלימות, גזענות וחוסר סובלנות. את מרכז רבין ייצגה בטקס ד"ר נורית כהן לוינובסקי, מנהלת מחלקת של החינוך של המרכז, את העירייה ייצג עו"ד אורי גרינברגר ממועצת העיר. הטקס נערך במסגרת שבוע הדמוקרטיה המתקיים בביה"ס. במהלך השבוע נערכים שיעורים בנושא שונות וסובלנות ומתקיימת מערכת בחירות למועצת התלמידים ולוועדות השונות. אני מאמין כי לכולנו יש זכות גדולה לחיות בעיר מעורבת שבה חיים יחדיו ערבים ויהודים ועלינו, במיוחד כאנשי חינוך, להגביר את המאמצים לחיות באחווה ובשיתוף.
  • במסגרת הכרת מוסדות החינוך בעיר, ביקרתי בחטיבה העליונה של ביה"ס "רעות לאומנויות". מנכ"ל ביה"ס, ד"ר צביקה רייטר, ערך סיור בסדנאות השונות בבית הספר. התרשמתי מהאווירה המיוחדת בבית הספר, מהפתיחות בין המורים לתלמידים והעבודה הרצינית שנעשית עם התלמידים.
  • במספר סניפים נערכו בתקופה האחרונה בחירות למועצת התלמידים ולמועצות נוספות: ספורט, תקשורת, ימי הולדת וכו'. מספר המועמדים והמועמדות לכל תפקיד הינו רב והבחירות נערכות באווירה נעימה ומפרגנת. אני שמח לראות את מעורבות התלמידים בנושאים הקרובים להם והחשובים לליבם.
  • במסגרת תכנית חינוכית הניתנת לתלמידי בית בירם בנושא גבולות ואופי השיחה הדיאלוגי בחברה הישראלית בין הקבוצות השונות המרכיבות אותה, הופיעו בפני תלמידי י"א ו-י"ב מספר אישים מהזירה הפוליטית והציבורית בחברה הישראלית. התוכנית הינה בשיתוף אגודת התלמידים של ביה"ס, בגיבוי הנהלת ביה"ס ובידיעת ותמיכת יו"ר ועד ההורים הכללי ויו"ר ועד ההורים של בית בירם. עד כה הופיעו בפני התלמידים: ח"כ הד"ר אחמד טיבי, ח"כ שלי יחימוביץ', מו"ל עיתון "הארץ" עמוס שוקן והעורך הראשי של העיתון, אלוף בן. בתקופה הקרובה יגיעו אישים נוספים להציג את השקפתם הפוליטית – ציבורית . כפי שצפינו, המפגש עם ח"כ אחמד טיבי היה טעון משני הצדדים ולצד רגעים מלמדים היו אף רגעים לא פשוטים. המפגש עורר גם הדים בתקשורת המקומית והארצית.
פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.