משולחנו של מנהל המינהל והכספים

כללי
שנת הלימודים תשע"ט בתחילתה וכבר מתחילים בתכנון השנה הבאה במחלקת השיווק, במחלקת הרכש והתשתיות, מערכות מידע וכמובן במחלקת הכספים .

להלן סקירה על מחלקות המינהל הבית ספרי :

קמפיין הרשמה לשנת הלימודים תש"פ
בימים אלו נבנה קמפיין ההרשמה לשנת הלימודים תש"פ . משרד הפירסום שנבחר לקמפיין לשנה זו הוא המשרד החיפאי לם-מרגלית-שפי . נערכו פגישות רבות עם צוות בית הספר כולל ביקורים בסניפים השונים. בהתאם לתוכנית שגובשה, יורחב הקמפיין הדיגיטלי בשילוב (מופחת) עם המדיות הכתובות בהן פעלנו בעבר .

לביצוע קמפיין השיווק של הפנימיה הצבאית נבחר המשרד התל אביבי סטודיו שגיא בלומברג, בוגר הפנימיה בעבר. בוצע מיתוג חדש לפנימיה בשיתוף עמותת בוגרי הפנימיה והקמפיין שרובו המכריע דיגיטלי יוצא לדרך בימים אלו. זהו אתגר גדול ואנו מקווים להמשך הגידול במספר המתעניינים ובאיכות המועמדים לפנימיה.

בתחום הכספי
במחלקת הכספים עמלים בימים אלו על בנייתם של הדו"חות הכספיים ל-31/8/2018 המהווים סיכום הפעילות של שנת הלימודים החולפת, תשע"ח. לדו"ח זה חשיבות רבה מאחר והוא מסכם את העמידה בתקציב השנתי ובתוכנית העבודה וכולל ניתוח ההפרשים מול התקציב ומול שנת הלימודים הקודמת . כזכור, הכנת דו"ח זה מתבצעת על ידי מחלקת הכספים בראשות חשב ביה"ס ולא על ידי משרד רואה החשבון ולכן דורש עבודה רבה ומאומצת מכל מחלקת הכספים.
לפני כשלושה חודשים (ספטמבר 2018) הוטמעה מערכת SAP BUSINESS ONE במחלקת הכספים במקומן של התוכנות חשבשבת ורמדור ומנוהלים דרכה מערך הכספים ותקציב ביה"ס. בימים אלו נבנים הדוחות לשימושם של בעלי התפקידים והנהלת ביה"ס.

פיתוח תשתיות ורכש
לאחרונה נחנכו מעבדות המייקרים החדישות בסניפים השונים ומעבדות המחשבים המחודשות (בבית בירם) שבנייתן הסתיימה לאחרונה. קיימת שביעות רצון גבוהה של סגל המורים ושל התלמידים מסביבות הלמידה המיוחדות, התשתיות והציוד ונעשה בהם שימוש הולך וגדל במסגרת תוכנית הלימודים.

בתחילת חודש נובמבר נערך טקס מרגש של הכנסת ספרי תורה לבית הכנסת בסניף יסוד אחוזה בהשתתפות צוות ביה"ס, הקהילה המקומית וחברי עמותת היכל אליהו. ספרי התורה נתרמו (בהשאלה ) על ידי שתי משפחות של חברי העמותה לזכר הוריהם ז"ל.

בתאריך 29/11 יתקיים אירוע "שיריאלי" בהיכל הספורט ברוממה לציון מספר אירועים המשתלבים יחד :

70 שנה למדינה (התאריך שנבחר ,כ"ט בנובמבר) ,מחזור ה-100 של ביה"ס ו-105 שנה לייסודו של ביה"ס. באירוע תבוצע "שירת המונים" בהשתתפות תלמידי ביה"ס, מורים, עובדים והורי התלמידים. נדרשת היערכות רבה והיא מתבצעת ביסודיות ומקצועיות מול היכל הספורט, משטרת ישראל ועוד.

בחודשים אלו של השנה מבוצע תהליך רישוי הסניפים לקראת שנה"ל תש"פ .

הפנימייה הצבאית – אגף הבינוי של צהל מבצע הכנות לתכנון ובניית דירות לסגל הפנימיה במקומם של הבתים שנשרפו בשריפה הגדולה לפני שנתיים. כמו כן נמשך תהליך הבדיקה להתאמתו של מטבח  הפנימיה לדרישות ותקנים של משרדי הבריאות והחינוך . העבודות בנושאים אלו יבוצעו מתקציבו של משהב"ט.

מערכות מידע
נמשכת המעורבות והסיוע של מחלקת מערכות המידע בכל הנוגע בהמשך איפיון, קליטה והטמעה של  מערכת ה- SAP BUSINESS ONE  שאמורה להצעיד את מערך המחשוב של בית הספר ליכולות גבוהות משמעותית בכל הכרוך באיחוד מערכות, זמינות המידע , ייעול תהליכי עבודה ובקרה משמעותית ON-LINE .
החל מחודש ינואר 2019 תחל לפעול מערכת – CRM הבית ספרית מתוכנה זו במקומן של מספר תוכנות בהן בוצע שימוש עד לאחרונה. בחודשים הקרובים ישולבו גם הרכש ושכר הלימוד.

זוהר תנעמי
מנהל המנהל והכספים

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.