משלחת תיכון אחוזה לבוסטון, אוקטובר 2015

חלפו שבועות אחדים מאז חזרנו ארצה מאירוח משלחת "שגרירים צעירים" תיכון אחוזה בבית הספר "סולומון שכטר ניוטון" שבבוסטון. הדי ההתרגשות עדיין מרחפים באוויר וכולנו, מורים ותלמידים, מתרפקים עדיין על הכנסת האורחים החמה והלבבית אשר זימנה לנו הקהילה היהודית בבוסטון.

התלמידים הגדירו את האירוח אצל המשפחות כ"חוויה של פעם בחיים, עמוקה ובלתי נשכחת". מטבע הדברים, סגנונות האירוח רבים ומגוונים ובכל זאת, הילדים, רובם ככולם, סיפרו על שיח עמוק שהתקיים בבתים בנושאי אקטואליה על ישראל, על ארה"ב ובכלל. סיפרו על משחקי קופסא בישיבה בצוותא על השטיח, על בישול ואפיה משותפים במטבח המשפחתי, על קטיף תפוחים באווירה נעימה ושמחה וכן, גם על בילוי משותף בבאולינג, במיני גולף ובמתקן הטרמפולינות, כשגם לזה היה ערך מוסף לא מבוטל ביצירת הקשר בין האורחים לבין המארחים.

ea11f8f0821bc478a239dd32283cc50d

הילדים התרגשו מאוד מארוחת שישי בערב, מהקידוש ומקבלת השבת בבתים, לא כל שכן מהנסיעה בשבת ובחג לטמפל ישראל ולטמפל עמנואל. כל אירוע היה בבחינת חוויה ולמידה דרך החושים דרך הנוכחות ודרך המעורבות. למידה על השונה ועל המשותף בינינו, למידה על הדרך בה יהדות התפוצות משמרת את זהותה היהודית והזדמנות להתבוננות על עצמנו כיהודים החיים במדינה יהודית, מי ומה אנחנו בזיקה לעמיתינו בתפוצות. מיותר לציין שגם לסיור הלימודי בוושינגטון, שקדם לנסיעה לבוסטון, היו עוצמות חזקות במיוחד: החל מהביקור במוזיאון השואה ותוך כדי הקשבה אגבית לקולות המבקרים בני הדתות האחרות וכלה בסיור בעיר ובמפגש בלתי אמצעי עם מוסדות השלטון ועם ערכיה הדמוקרטים של ארצות הברית.
התלמידים ממשיכים בקשר הדוק ושותף עם החברים בבוסטון וכולם בציפייה רבה לאירוח הגומלין במרץ 2016.

משלחת בוסטון 37bfb2c732c67f19f3c02953692775b3

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.