סיכום שבוע בפנימייה הצבאית – מנהיגים ויזמים צעירים

הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה

סיכום שבוע – מנהיגים ויזמים צעירים
השבוע שעבר עלי, היה מאוד משמעותי ואף גורלי בשבילי. השבוע עתידי הצבאי עבר פיצול דרכים. השבוע הייתי ביום סירות.
זהו אירוע לקראתו התכוננתי הרבה והשקעתי בהכנות אליו מאמצים רבים. כמובן שהייתי מאוד נרגש להגיע ולהשתתף סוף כל סוף ביום הזה, להוכיח שאני יכול להשיג את מה שאני רוצה ולהגיע למקום שאליו הרבה מאוד בני נוער רוצים להגיע אך אחדים זוכים בזכות. זו הייתה עוד עליית מדרגה בודדת, לכיוון חלומי, אשר לא הייתה פשוטה כלל. ולמרות גודל חוויה זו, בחרתי לא לספר עליה… בחרתי לספר לכם על מנהיגות.
אז סגרנו שבת, שבת החינוך בגבעת חביבה. זאת אכן הייתה שבת מיוחדת אשר עסקה בהכרת המושגים "יזמים ומנהיגים צעירים" ו"מנהיגים צעירים בחברה הישראלית". כמובן שלא שכחנו להתגבש ולהכיר חניכים מפלוגת דורי. במהלך השבת עברנו מספר הפעלות והרצאות שונות ומספר מעגלי דיון שונים. כל הרצאה עסקה בתחום שונה תחת הנושא המדובר. כולן באות להציג שבכל תחום ישנם אנשים שהם המובילים את העדר ולא העדר מוביל אותם.
אחת מההרצאות עסקה בנושא היזמות. את ההרצאה העביר תלמיד מבית הספר הריאלי, גיל ממן. במקרה הוא חבר טוב שלי. גיל הרצה לנו על העשייה בחייו. אומנם גיל בן 17 אך כבר עשה המון. גיל משלב בין חיי הלימודים לחיים עסקיים, כיום הוא עושה תואר בטכניון בתחום מדעי המחשב, בעבר הוא היה מנכ"ל של שתי חברות וכיום הוא מנכ"ל של חברה אחת שצוברת תאוצה. גיל הציג לנו את מה שהוא היה צריך לעבור כדי להגיע למה שהוא היום, דרך קשה מאוד שרוב האנשים בחברה הישראלית ואף בעולם כולו היו מוותרים עליה מזמן.
הוא התחיל את פעולותיו כבר בגיל 13, באותה שנה הוא גילה תחרות בשם "אקטון". המטרה של התחרות היא ליצור אפליקציה תוך 24 שעות. כמובן שהיא צריכה לצאת מוצלחת. כשעמד גיל בתור, אחד האנשים שעמד לידו זלזל בגילו הצעיר ואמר שזה בזבוז של זמן מצדו של גיל להשתתף בתחרות הזו. זוהי נקודה שבה הרבה אנשים היו רואים בה כמחסום, מחסום שאי אפשר לעבור בקלות במיוחד אם אתה ילד בן 13 .לבסוף, לא רק שגיל השתתף בתחרות אלא גם זכה במקום הראשון, וזכה ב-10,000 שקל. באותו רגע גיל הוכיח לעצמו שאין דבר העומד בפני הרצון.
לאחר המקרה גיל החל לחלום. הוא חלם להקים תחרות שאליה יגיעו רק בני נוער. מטרת התחרות היא להוכיח לבני הנוער שהכול אפשרי. אין דבר שיכול להגביל אותך אם אתה באמת רוצה משהו, לא הגיל, לא העבר וכמובן לא מה שהסביבה אומרת על זה. מה שיכול להשפיע הוא הרצון שלך לממש את עצמך וההשקעה שאותה תשקיע במימוש החלום. זה הוא המסר שרצה גיל להעביר בתחרות שיצר. גיל אמר לנו: "לא משנה עד כמה חזק אנשים צועקים לך שאתה לא יכול לעשות משהו, אתה לא צריך להקשיב להם, אנשים אלו צועקים כך משום שהם פוחדים לעשות את מה שאתה עושה. הם לא מאמינים שאתה יכול לאזור את האומץ ולעשות את ה"בלתי אפשרי" וכאן אתה נכנס לתמונה כדי להוכיח להם אחרת, להמשיך לעשות את מה שאתה עושה גם אם כולם אומרים לך שאתה לא יכול לעשות את זה, כי בסוף אם תרצה מספיק תוכל לעשות את זה."
ארצה לסיים במשפט שגיל פתח איתו את ההרצאה: "מי חושב שהוא יכול לשנות את הסביבה שלו? ואת הארץ שלו? והעולם?!!". אצלנו, כמעט אף אחד לא הרים את ידו… מקווה מאוד שאתם כן הרמתם!..
שיהיה שבוע טוב.

מאת: ירין סידקי

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.