סיכום שבוע בפנימייה הצבאית

הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה

"שליחות שכזאת"
השבוע התחיל בפעילות של פעילות השבעה-פאנל בוגרים, במהלך הפעילות ישבו שלושה בוגרי פנימייה, קצינים בהווה וקצינים בעבר בצה"ל, ביחידות השדה השונות. אחת מהן הייתה ברקת שמאי– מפקדת סוללה בחיל התותחנים לשעבר, דור משולם– מפל"ג ביחידת רימון לשעבר, ואלירן מועלם, סגן מ"פ בשריון בחטיבה 188. שלושתם דיברו איתנו בהתחלה על עצמם ועל איך הם חוו את הפנימייה וההשבעה ולאחר מכן דיברו איתנו על מה מצופה מפנימיון בצבא הגדול ואיך מצופה מאיתנו בתור בוגרי פנימייה לא להתנשא ולהבין שאנחנו יוצרים את שמה של הפנימייה ולא ההפך.
כל הדיון הזה יצר לי את הלבטים על האם זה נכון להישבע והאם נכון דווקא בכיתה י"א כשאתה יותר צעיר ולא בטוח שאתה מספיק בוגר לקבל החלטה כל כך משמעותית שמשפיעה על עתידך, הן בפן האישי והן בפן המשפחתי.
יום שני נפתח בלימודים ארוכים ומייגעים למבחן המתמטיקה שהתקיים ביום שלישי. אני אישית נמצא כעת בהקבצה של 4 יחידות במתמטיקה והנושא שעליו נבחנו הוא אינטגרלים, לא הייתי לחוץ לפני המבחן כי ידעתי שאני יודע את החומר אבל כן היו חששות שבמבחן אני אלחץ ויהיה לי "בלאק אאוט".
ביום שלישי היה לנו יום די רגיל כשחזרנו מבית הספר התחלנו למשוך ציוד לשבוע מלחמה וההתרגשות הייתה בשיאה.
לקראת סוף היום מצאתי את עצמי יושב וחושב על ההשבעה והאם ערך השליחות אצלי והרצון לתרום למדינה מספיק חזקים כדי שאחתום על חוזה שאני לא באמת מבין את חשובה, ולא רק זה, גם נזכרתי במשפט שמפקד הפלוגה שלנו אמר לנו על הקבע- אם אנחנו לא יוצאים בסימני שאלה סימני הקריאה לא יבואו.
בשלישי גם היה המבחן שחששתי ממנו ואני בטוח שכולם ופשוט הלך לי טוב וממש שמחתי.
ברביעי היה יום של הכנות ולא עמוס במיוחד, צוות אחד חזר מהסמינר וכשהם חזרו היה לנו ערב פורים פנימייתי הערב היה מהנה וכיפי.
בחמישי היה יום מאוד עמוס שהתחיל במד"ס קשה של 50 דקות ריצה המשיך לשיעור על מארב שהחזיר את המחשבות על שבוע המלחמה ונגמר במסיבה מהנה שעכשיו אני אומר שהיא מהנה בדיעבד.
הייתי קורא לשבוע הזה פשוט כשבוע של תחושת שליחות ושל להיזכר למה אני פה, דבר שלפעמים חשוב להזכיר.
סיכום שבוע מפי איתי גרין (5-10.3.17).

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.