מפגשים מרגשים בבית בירם

תלמידים פוקדים וחובקים משפחות שכולות
כמדי שנה, גם השנה השתתפו תלמידים מבית בירם במפעל החינוכי "תלמידים פוקדים משפחות שכולות", בשיתוף עם ארגון יד לבנים ומינהל חברה ונוער.
השנה לקחו חלק בפרויקט תלמידים משכבות י' ו-י"ב.
מפעל זה מאפשר לתלמידים יצירת קשר עם משפחות השכול, חשיפתם לתעצומות הנפש של המשפחות, העשרת ידיעתם במורשת הגבורה והגברת זיקתם למדינה ולערכיה.
למפגש עם המשפחות השכולות קדם מפגש הכנה עם שתי אחיות שכולות, עתליה מגל ורחל שיינמן, אשר סיפרו כל אחת על אחיה, שניהם בוגרי ביה"ס הריאלי והפנימייה הצבאית.
עתליה מגל היא אחותו של סג"ם נמרוד גזית ז"ל, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים. נמרוד נמנה על צוות "טנק הצוערים" אשר נפגע בקרבות החווה הסינית ומוצב כיום בפנימייה הצבאית.
רחל שיינמן היא אחותו של סגן משה טל בלומנטל ז"ל, אשר נפל במלחמת ששת הימים. משה פיקד על מחלקה בחטיבת הצנחנים בקרבות באזור עזה ולאחר מותו הוענק לו עיטור הגבורה. 

גידי ארנהלט – סיפור אישי
ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 18.4.2018,
גידי ארנהלט, מורה להנדסת מערכות בבית בירם, סיפר לראשונה לשכבת י"א בבית הספר הריאלי את סיפורו האישי,  שבו נפל בשבי הסורי במלחמת יום כיפור.
גידי שיתף את תלמידי השכבה בסיפור של מלחמת יום כיפור ובאווירה שהיתה טרם פרוץ המלחמה, בתחושות ובמחשבות של הלוחמים בשטח, ובעיקר סיפר על התמודדותו בתנאים של מצוקה פיזית ורגשית תוך שמירה על חוסן מול הרעב, אי הידיעה וההשפלות בשבי הסורי, וכמובן התקווה שינצל וישוב לישראל .
גידי סיים את הרצאתו במשפט, שעבר שינוי קל אך מהותי בתוכנו ובמשמעותו: "טוב לחיות בעד ארצנו".
התלמידים ישבו מרותקים כשעה וחצי וחוו סיפור חיים, שמקפל בתוכו סיפור אנושי בתוך מציאות חיים מורכבת עם תובנות חשובות ומשמעותיות.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.