סמינר שישבת ועידוד קריאה בתיכון אחוזה

סמינר שישי-שבת ברמת הגולן
לקראת נסיעתם של השגרירים הצעירים לבוסטון, יצאה הקבוצה לסוף שבוע "שבת כהלכתה".
חלקו הראשון של יום שישי נפתח בתצפית מהר בנטל ובסקירה על רמת הגולן בכלל ועל המציאות הגיאופוליטית והצבאית בפרט.
משם המשיכה הקבוצה לקיבוץ מרום גולן. שם – צפו בסרט הממחיש את הקרב בעמק הבכא וסיפורם של לוחמים בקרב ולאחריו ביקרו באתר ההנצחה "עוז 77". בהמשך היום בילו השגרירים בפארק האתגרים בכפר בלום ובשעות הצהריים נסעו למושב הציונות הדתית קשת יהונתן.
השגרירים התקבלו בקבלת שבת והדלקת נרות, ביקור בבית הכנסת, ארוחות מתובלות בשירים, מזמורים וסיפורי-עם חסידיים, עונג שבת בבתים ומפגש בלתי אמצעי עם בני הנוער במושב.
בשיחת הסיכום ציינו השגרירים את החוויה כמשמעותית מאוד לניפוץ דעות קדומות ולנפילת מחיצות של זרות וניכור.
הבילוי המשותף עם בני הנוער בקשת יהונתן תרם לזיהוי ולהכרה של המשותף והדומה – שזה הרוב, לצד הייחודי והשונה, שאין בו כדי למנוע את קרוב הלבבות.

עידוד קריאה היא משימה אפשרית

בסניף תיכון אחוזה מיושמת מזה ארבע שנים בהצלחה רבה תכנית לעידוד קריאה "בית ספר קורא".
תכנית ייחודית זו מעוררת הדים ועניין רב באקדמיה ובבתי ספר ברחבי הארץ ואומצה בימים אלה על ידי בית הספר הטכני של חיל האוויר.
תכנית זו, שנהגתה וגובשה בתיכון אחוזה על ידי מנהלת הסניף הגב' שלומית שקד, נחקרת במחלקה ללימודי מידע של אוניברסיטת בר אילן. התכנית מתבססת על תוצאות מחקרים מתחום החינוך, המידע, הפסיכולוגיה וחקר המוח, ומאמצת אלמנטים מעולם השיווק.
חלק מהכלים שמשתמשים בהם בתכנית זו כגורמים המעודדים קריאה הם שימוש בקונפורמיזם חברתי, באפקט ההילה, פנייה לחושים ולרגשות של התלמידים באמצעות שימוש בצבעים וריחות, פיזור ספרים במרחבים המשותפים במטרה לשפר את העמדות החיוביות כלפי קריאה, ניהול ספרית בית הספר באופן המקרב את התלמידים אליה ועוד.
מנהל בית הספר הטכני של חיל האוויר, סגן אלוף במילואים מר שלום בובליל, רואה בתכנית הוליסטית ייחודית זו הזדמנות להשפיע על היקף הקריאה של תלמידיו ובכך לזכות ביתרונות הרבים הטמונים בקריאת ספרות יפה.
לדבריו: "אימוץ פרוייקט "בית ספר קורא" כפועל יוצא של שיתוף פעולה עם בית הספר הריאלי העברי בחיפה הינו מיוחד וייחודי. למכללה הטכנולוגית של ח"א בחיפה זהו שיתוף פעולה מבורך, אשר עונה על צורך חשוב וחיוני של שיפור כישורי השפה העברית בקרב השוחרים".
בית הספר הטכני זוכה לתמיכה מלאה ולליווי צמוד של צוות תיכון אחוזה והוא חלוץ באימוץ הגישה הייחודית של מיזם פורץ דרך זה.
אנו מאחלים הצלחה רבה לבית הספר הטכני בהטמעת התכנית.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.