עדכון בנושא המאבק מול משרד החינוך

בית הספר הריאלי העברי בחיפה

בני משפחת הריאלי,

בתום שלושה שבועות של מו"מ אינטנסיבי מול מנכ"לית משרד החינוך, מנהלת המחוז ומנהלי אגפים,
נחתם הסכם זמני בין ביה"ס שלנו למשרד החינוך.

ההסכם שנחתם יאפשר לנו לפתוח את שנת הלימודים הבאה (תשע"ו), כסדרה. ההסכם כולל הורדה של שכר הלימוד ב- 7% (מ-17,200 ל-16,000 ₪ לשנה) תוך שמירה על מלוא התקצוב אותו אנו מקבלים ממשרד החינוך. שכר הלימוד של הורים המשלמים כבר היום פחות משכר הלימוד המלא, ישתנה בהלימה למדיניות המלגות וההנחות כפי שתקבע מעת לעת.
חשוב להדגיש שלהורדת שכר הלימוד תהיינה כמובן השלכות על התקציב ותכנית העבודה של בית-הספר בתחומים שונים, אך אלה עדיפות על סכנת הסגירה שריחפה מעל בית-הספר.
אנו שמחים על ההישג הזמני אך הבעיות העקרוניות מול משרד החינוך נשארו בעינן והעבודה הקשה עוד לפנינו. הצדדים הסכימו להמשיך את המו"מ עד לתאריך ה – 10.5.15 במטרה להגיע להסכם קבע. אנו נעשה כל מאמץ על מנת להגיע להסדר זה, אך במידה ולא יושג, עומד בעינו תאריך הדיון בבג"צ ב- 21.5.15.
אנו מודים לכולכם על התמיכה במאבק ביה"ס, וגם לתלמידינו, שהוכיחו שוב ושוב שיש בשביל מי לשמור על הבית.
כמו כן, הנהלת ביה"ס מבקשת לשלוח תודה מיוחדת לוועד ההורים המרכזי בראשות הגב' מיכל של, לכל ועדי ההורים בסניפים וכן לכלל המורים והעובדים של ביה"ס ולוועד המורים בראשות שי רביב על העזרה הגדולה ושיתוף הפעולה המלא במאבק הזה שמטרתו היחידה היא לשמור על בית-הספר שלנו, על צביונו ועל המשך דרכו גם במאה השנים שעוד יבואו.

הודעה לתקשורת – הסכם עם משרד החינוך.

בברכה חמה,

ד"ר יוסי בן-דב

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.