עדכונים מהמכלול הפדגוגי

בסוף חודש אוגוסט התקיימה השתלמות מיוחדת למורים החדשים של בית הספר בהובלת המכלול הפדגוגי. ההשתלמות כללה היכרות עם חזונו של בית הספר, הערכים עליו הוא מושתת, מבנה בית הספר, האוכלוסיות שלו והעקרונות החינוכיים והמנהליים שמובילים אותו.
המורים סיירו במתחמים השונים של בית הספר ונפגשו עם מנהלי הסניפים, כשכל אחד מהם הדגיש את המיוחד לסניפו. כמו כן עברו המורים סדנא מרוכזת במיומנויות הנחיה, שישמשו אותם בעבודתם החינוכית בבית הספר השנה ובשנים הבאות.
מפגשים נוספים של מיומנויות ההנחיה יתקיימו במהלך שנת הלימודים לאחר מספר שבועות של התנסות בעבודה עם תלמידים.
זו הזדמנות לאחל למורים החדשים ולנו – בהצלחה ונחיתה רכה.

בתחום הטכנולוגיה
השנה (תשע"ט) ישתתפו כל סניפי בית הספר מכיתה ג' עד י"ב עם קבוצות של תלמידים בתחרויות FIRST השונות והמגוונות: שמונה מהן תהיינה במסגרת תחרות FLL.
לאחר תהליך של הפקת לקחים משנה שעברה בנושאים כמו לוגיסטיקה, רמה טכנולוגית, שיתופי פעולה וגיבוש הקבוצות, נבנה יום חשיפה למורים ולתלמידים בנושא הרובוטיקה (בקרי EV3) והעקרונות של תחרויות FLL וערכי FIRST.
היום כולו אורגן על ידי בוגר טרי של ביה"ס דור ברכמן וחבריו מקבוצת גלקסיה ע"ש דודי זהר ז"ל, תלמידי בית בירם, אשר ילוו השנה את קבוצות FLL השונות בסניפים ביחד עם המורים.
אנו גאים בדרך שבה מעבירים התלמידים את שרביט ההובלה מדור לדור ומרגישים נוח להנחות גם את המורים.

 

בחדרים – המרכז לתרבות יהודית ישראלית הפעילות התרבותית נמשכה גם במהלך חודשי הקיץ.
בין השאר הושקה תערוכת ציורים חדשה של הצייר איגור קוביאר, שציוריו והספרים שאייר, מעטרים את קירות המרכז ומעוררים את תשומת ליבם של הבאים אליו אחת לחודש.

נערכו קבלות שבת, התקיימו סדנאות להיכרות עם תורת "עין הבדולח", נערך פאנל של שינשני"ם, חברי גרעין במדבר של הצופים, הושקו ספרים של שני סופרים חיפאים: מוטי פלג ותמר מכלין, נערכו מפגשים של "נשים עושות שלום", התקיים מפגש מועדון הזמר האחרון לשנת הלימודים תשע"ח ונערך ערב התרמה למען ילדי הבית ברח חיים.

החל מחודש אוקטובר השנה, מתחילה פעילותו השוטפת של הבית לשנת הלימודים תשע"ט.

שושי עידן
סמנכ"ל לפדגוגיה

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.