פלוגת אלון – שכבה י"ב – הפנימייה הצבאית

הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה

בתחילת חודש אוקטובר, במהלך חופשת סוכות, יצאנו לאימון.

השנה התקדמו החניכים עוד שלב בהכשרה שלנו ועברו אימון פיקוד טקטי/ נוהל קרב. באימון היו שני מבצעים: במבצע הראשון החניכים נתבקשו לפשוט על בסיס ג'וערה ולחטוף משם שני מבוקשים, שכמובן היו חלק מדימוי אויב. בתרגיל השני החניכים נתבקשו לפשוט על שני בתים בפאתי טירה וגם משם לחטוף מבוקשים ואמל"ח. התרגילים האלה היו מאוד מאתגרים כיוון שהם היו התרפלי"ם (תרגילים פלוגתיים) הראשונים שביצעו החניכים, ובנוסף היו בפיקודם של חברים לפלוגה. תכנון תרגיל כזה והעברת נוהל קרב חפוז לפלוגה הוא לא דבר פשוט, והוא דורש השקעה רבה מצד המפקדים.
בנוסף לאימון שהיה מאד משמעותי, חודש אוקטובר היה חודש עמוס מאד:
מיד לאחר האימון, הייתה פלוגת י"ב פלוגת כוננות בפנימייה. החניכים שמרו לאורך כל השבת בש"ג, עשו תורנויות במטבח (שבדרך כלל מתחלקות בין כל הפלוגות) והעלו שתי כיתות כוננות עד צאת השבת.
בהמשך, מועצת הפלוגה הזמינה כמה מפעילות בעמותת אד"י להסביר לחניכים על תרומת איברים, על החשיבות של התרומה ועל החתימה על הכרטיס.

בהרצאה שמעו החניכים כמה סיפורים בהם חיים ניצלו בזכות תרומת האיברים וכמעט רוב הפלוגה חתמה על כרטיס אד"י, למעט החניכים שטרם מלאו להם 17.
החודש נסגר עם שבוע משמעותי שקורה כל שנה בפנימייה במסגרת מועצת השוחרים, שבוע "הבת הארץ", אשר כולו מוקדש למדינה.

השבוע התחיל בהרצאה שהעביר לחניכים נציג עמותת "תודה לצה"ל" ובהרצאה הוסבר על אהבת הארץ, ועל חשיבות השירות המשמעותי. השבוע נמשך עם תחרות הפלוגה הציונית, בתחרות כל פלוגה עובדת במשך שבועיים במטרה להיות הכי ציונית, הפלוגות מקשטות את הפלוגה בדגלי ארץ ישראל ומכינות הצגות קטנות במטרה להעביר את הרעיון. החניכים סיימו את השבוע במד"ס פנימייתי, שכלל תחנות שונות ובעיקר עבד על הגיבוש בין הפלוגות בפנימייה.
סיימנו את חודש אוקטובר עם פאנל בנושא הסכסוך הישראלי – פלסטיני. הפנאל הורכב מנציג ממפלגת הליכוד, ד"ר לחקר המזרח התיכון, אורן בן ג'ויה (מנהל סניף הדר) והונחה ע"י מפקד הפנימייה, סא"ל ליאור גרוס. הפאנל מאד העשיר את החניכים. בסוף הפאנל הייתה לחניכים הזדמנות לשאול שאלות, כמובן שעלו שאלות רבות שלרובן אין תשובה חד משמעית.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.