פלוגת גרניט – שכבה י"א – הפנימייה הצבאית

הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד בית הספר הריאלי העברי בחיפה

וכך מסכם דוד פישנזון, חניך הפנימייה הצבאית ותלמיד כיתה י"א את חודש אוקטובר בפנימייה:

כשהג'י-שוק התאפס והתאריך השתנה ל-1 לאוקטובר, היו רוב חניכי פלוגת "גרניט" עסוקים בטיפוס הר תבור. בדיוק סיימנו ניווט לילי של 15 קילומטר, ואחרי שחצינו את הכפר דבוריה נתקלנו במ"פ, שהצביע בחיוך על הכביש המתפתל המוביל לפסגה. כשהגענו למעלה, להירדם כבר לא היה כל כך קשה, אבל גם המנווטים המהירים ביותר לא זכו ליותר מכמה שעות טרופות של שינה לפני שהשמש והיתושים עודדו אותם לקום. הניווט הבא היה מחולק לחצי, כשעל כל מנווט להתמצא לבד בציר שלו. מאוחר יותר נסענו ליישוב באזור ואכלנו ארוחת בוקר מצוינת שארגנו ההורים. משם נסענו לפנימייה. אחרי שהזדכנו על הציוד, נרדמנו לכמה שעות וקמנו לארוחת הערב הפנימייתית המסורתית של יום שישי. ביום שבת לא התקיימו משחקי ספורט בגלל האימון, אז היה הרבה זמן פנוי, ובמוצ"ש עשינו סיכומים. יצאנו לעוד שלושה ימים של חופש ולאחריהם חזרנו לעוד יומיים לימודים. ברביעי הייתה הכנה לחוג סיור הראשון, ובשישי יצאנו הביתה לנוח – כי ביום ראשון ה-11 לאוקטובר התחיל שבוע הלימודים הראשון המלא מאז תחילת שנה.
ביום ראשון בצהריים עשינו הכנה לצו הראשון עם קצינה מלשכת הגיוס, כי ראשוני החניכים כבר התחילו לקבל זימונים. למחרת באותם שעות קיימנו שיחה עם אמיר ואיריס, מרכזי השכבה, שגם להם היה מה להרחיב בנושא. בשלישי יצאנו מטעם בית הספר לכנס גיוס של עיריית חיפה, וראינו הצגה. הצצנו באוהל תצוגת החילות, ואחרי זה חזרנו לפנימייה להתארגן למסע, שלא היה קשה במיוחד.
ביום רביעי השתתפה כל הפנימייה בהרצאה כהכנה לשבוע ידיעת הארץ. ביום חמישי התקיימה שיחת הצוות הראשונה עם מפקד הצוות החדש, אותו זכינו להכיר כבר בניווטים. יצאנו הביתה וביום ראשון יצאו חלק מהחניכים להתרמה לאגודה למלחמה בסרטן.
במשך כל אותו שבוע, עבדנו על קישוט הפלוגה לתחרות "אהבת הארץ". תלינו דגלים, הכנו פינות ומפות ואפילו הפכנו את הספסלים בכניסה לכחול לבן. הכנו גם הצגה על העדות השונות לערב ידיעת הארץ. ביום שלישי היה אימון ספורט פנימייתי, אפטר, וביום רביעי בערב התקיים חידון ידיעת הארץ והעלאת ההצגות. בתחרות זכינו בהצגה הכי טובה.
בחמישי בערב יצאו באוטובוסים 50 חניכים מכל הפנימייה לחוג הסיור הראשון. הגענו בסמוך למכתש הקטן, הקמנו מחנה והלכנו לישון. במשך אותו יום עלינו את מעלה עקרבים, ובמחנה באותו ערב אכלנו וישבנו מסביב למדורה. למחרת ירדנו למכתש הקטן, ועלינו בחזרה מהצד השני.
ביום ראשון זכו החגס"ריסטים למעט יותר שעות שנה משאר חבריהם שהיו צריכים להגיע לפנימייה, אבל עדיין עמד לפנינו שבוע ארוך. ביום שני התקיים טקס רבין וגם מבחן באנגלית. בשלישי עשינו מסדר חזות פלוגתי וניקינו ביחד את כל האזורים במבנה שבדרך כלל זוכים לפחות תשומת לב, ואחרי זה ישבנו להקשיב לחוויות של מאיה כץ, שטסה למשלחת לגרמניה והיה לה הרבה מה לספר.
יצאנו לאפטר. ביום רביעי בבוקר הייתה בבית הספר הרצאה של ד"ר רונית מרזן, שניסתה להביא לנו את נקודת המבט של הצעיר הפלסטיני, ובערב התקיים גם פאנל בנושא הסכסוך. איתה בפאנל השתתפו אורן בן ג'ויה ואריאל קלנר. ביום חמישי סגר שיעור מ"פ בנושא רצח רבין את השבוע, ואת יום שישי כבר הרצנו בהילוך מהיר כדי לצאת כבר הביתה.

זהו, כך נראה חודש אוקטובר 2015 בפנימייה הצבאית בחיפה.

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.