בחירות, הצגות וספרייה חדשה – באשכול הגנים הירוק

בחירות.. בחירות….
בהמשך לבחירות לראשות העיר, שוחחנו עם הילדים על חוויותיהם מביקוריהם בקלפיות, והחלטנו לקיים הצבעה גם בגננו:
הקמנו עמדת קלפי אותנטית (עם כוורת פתקים, פרגוד, שיפודיה למניית הקולות וקלפי למעטפות) והילדים התבקשו לבחור את מרכז הפעילות האהוב עליהם ביותר.
לילדים הוצגה כוורת הקלפי, לכל סמליל של מרכז הותאמה מדבקה בצבע אחר, וכך יכלו הילדים לדעת באיזו מדבקה לבחור (משק בית – פתק עם מדבקה אדומה, מרכז טבע מדבקה ירוקה ועוד).
ברוב קולות נבחר מרכז הטבע כמרכז האהוב על הילדים, ואנחנו התחייבנו, כפרס – להוסיף למרכז זה משהו חדש (בעל חיים נוסף/כלוב מעניין/זכוכיות מגדלת וכו').
לאחר מכן הכנו את הילדים לסבב בחירות נוסף, הפעם התבקשו לבחור איזה יום כיף ירצו לבצע.
בשונה מסבב הבחירות הקודם, הפעם ביקשנו מהילדים לנסות ולשכנע (תעמולה במיטבה) את חבריהם מדוע כדאי לבחור ביום הכיף שהם אוהבים.
היה תענוג גדול לשמוע ילדים מעודדים ימי כיף שונים ומנסים לשכנע את חבריהם לבחור כמוהם. גם כאן רוב הקולות היה מובהק, ולקול צהלות הילדים הוחלט כי נקיים מסיבת פיג'מות בגן.

פתיחת הספרייה וביקורה של שלומית כהן אסיף
לקראת פתיחת הספרייה בגנים, למדו כל הילדים על תהליך יצירת ספר. כחלק מהנושא, הזמנו לגנים הבוגרים את הסופרת והמשוררת הנפלאה שלומית כהן אסיף. לפני ביקורה הכרנו את מגוון יצירותיה – סיפורים ושירים, ולמדנו על היוצרת ועל קורות חייה.
מלבד הבנת העלילה והעלאת שאלות סביב ההתרחשות הסיפורית, עסקנו בנושאים נוספים בעקבות היצירה הספרותית, לדוגמה: לאחר קריאת הספר "ביצה מרובעת" עסקנו בצורות גיאומטריות ובאובייקטים בעלי צורה מובהקת – כגון ביצה או ספר, אל מול אובייקטים שצורתם איננה מוגדרת באופן ברור ומוחלט כמו שלולית, או פלסטלינה;
סביב הספר "רחוב בלי שם" – ביקשנו מהילדים להפעיל את הדמיון, ולחשוב על שם לרחוב בו הכי היו רוצים לגור. הילדים הציעו רעיונות ייחודיים, מגוונים ומרתקים להפליא, אשר מלמדים רבות על דרכי החשיבה שלהם.
לקראת פתיחת ספריית ההשאלה בגן, הכנו תיקי ספרייה בהשראת יצירותיה של שלומית כהן אסיף.
ולבסוף… שלומית הגיעה אלינו, וכל הילדים ציפו עד מאד לבואה. שלומית הקריאה לילדים משלל יצירותיה, בשילוב קטעי מוזיקה ושירים מולחנים פרי יצירתה.
בנוסף, סיפרה לילדים איך היא מתחילה לכתוב סיפורים ואפילו מהי השעה ביום בה היא מעדיפה לכתוב. שלומית הזמינה את הילדים לשאול שאלות, התיישבה ביניהם ושיתפה אותם בקריאה.

ההצגה – אלומינצ'יק:
ילדי האשכול, יחד עם ילדי הגן בסניף מטו"ס, צפו בהצגה המיוחדת "אלומינצ'יק", ובסיומה השתתפו בסדנה חביתית – מופע אינטראקטיבי של היוצר אילן עזריאל.
במופע התוודעו הילדים אל עולם החומר, הדמיון והיצירה, תוך צפייה במופע האינטראקטיבי "גלגולו של צינור", ולקחו חלק בהפיכתם של צינורות אלומיניום ליצורים חיים בדרכים שונות ומפתיעות.
דרך המופע הילדים שמעו שוב על המושג מחזור אשפה, ובמהלך הפעילות הודגמה עשיית שימוש חוזר באביזרים ובחפצים שנזרקו. אפילו בצינור פשוט הצלחנו לראות דברים אחרים ומפתיעים, למשל: צינורות אלומיניום פשוטים ששימשו תעלות למיזוג אוויר – יכולות להפוך כל ילד לסופר-מן.
החוויה היתה מהנה ומרגשת!

פורסם בקטגוריה מתוך המידעון שלנו, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.